pasek-sp

Breadcrumbs

Wycieczka do Warszawy

 

W piątek, 10 marca, klasa 0 oraz klasy pierwsze i drugie SP wybrały się na wycieczkę do Warszawy na spektakl „Calineczka. Magia tkwi w naturze” w Ekologicznym Teatrze Bohema House. Spektakl oparty jest na baśni Hansa Christiana Andersena, a narratorem w sztuce jest Maciej Orłoś – sławny, polski dziennikarz.

Bohema House to pierwszy na świecie teatr ekologiczny, który został założony przez prezesa firmy Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań. Pierwsza premiera sztuki odbyła się online w grudniu 2020 r. w czasie trwania pandemii. Pandemia spowodowała, że grupa słynnych polskich akrobatów wróciła do Polski i wspólnie postanowili, by wystawiać ekospektakle, w których będą mogli zaprezentować swoje akrobatyczne umiejętności. Spektakle wystawiano najpierw online, a w chwili obecnej również stacjonarnie.

Teatr mieści się w namiocie cyrkowym, a przedstawienie, które obejrzeliśmy zawierało mnóstwo scen, gdzie faktycznie mogliśmy podziwiać różne akrobacje i sztuczki gimnastyczne. Spektakl w ciekawy sposób pokazywał również dzieciom, jak dbać o środowisko, jak segregować odpady oraz jakie są skutki zatrutego powietrza.

Po spektaklu dzieci wzięły udział w ekologicznych warsztatach, w czasie których uczniowie stworzyli swoje lasy, w przywiezionych z domu słoikach. Tym sposobem niepotrzebne już słoiki stały się miejscem, w którym dzieci posadziły swoje rośliny.

 

Facebook Widget Slider

Menu