pasek-sp

Breadcrumbs

Kolorowy Tydzień

 

Od 27 do 31 marca w Szkole Podstawowej obchodziliśmy tzw. Kolorowy Tydzień, który nawiązywał do unijnego programu„Warzywa, owoce i mleko w szkole”, w którym również nasza szkoła bierze udział. Program ten polega na dostarczaniu w ciągu całego roku szkolnegoowoców, warzyw, mleka oraz produktów mlecznych dla uczniów szkół zgłoszonych do programu.W czasie Kolorowego Tygodnia dzieci uczestniczyły w zajęciach, w czasie którychmogły dowiedzieć się, co to są zdrowe nawyki żywieniowe oraz poznać znaczenie owoców, warzyw i nabiału, aby zdrowo rosnąć i się rozwijać.

W poniedziałek 27 marca dzieci przyszły ubrane na zielono, a w swoich śniadaniówkach przyniosły warzywa i owoce w tym kolorze. We wtorek był dzień żółty, w środę pomarańczowy, a w czwartek czerwony. Podobnie, jak pierwszego dnia, dzieci ubrały się wdanym kolorze i skomponowały swoje drugie śniadanie zgodnie z ustalonym kolorem. Piątek był dniem białym, w czasie którego dzieci przyniosły do szkoły zdrowe produkty mleczne. W niektórych klasach dzieci przygotowały wielkanocne zajączki z jajek oraz baranki z wiejskiego twarożku i razowego chleba.

W ciągu Kolorowego Tygodnia dzieci oglądały filmy edukacyjne „Ekipa Chrumasa”. Serial opowiada o trzech uczniach: Chrumasie, Meee, Ucholu, a później Miau, którzy uczą się w jednej ze szkół. W każdym odcinku bohaterowie wspominają tu o owocach, warzywach i o mleku. Bohaterom towarzyszą ich wychowawczyni Pani Sowa, samotny piosenkarz Strach na wróble i szalony rywal Meee, Lis Fris. Serial Ekipa Chrumasa to polski serial animowany stworzony przez Tomasza Karelusa na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Programu dla szkół.

Facebook Widget Slider

Menu