pasek-sp

Breadcrumbs

Nasza Podstawówka wśród najlepszych szkół w Polsce

 

O ile rankingi szkół średnich i wyższych zadomowiły się na dobre w polskim krajobrazie edukacyjnym, o tyle podobna ocena szkół podstawowych to rzadkość. A jednak, doczekaliśmy się pierwszego Rankingu Szkół Podstawowych w Polsce, który opublikował portal „Wasza Edukacja”. Jak wygląda debiut rankingowy „Małego Klasyka”? Znakomicie. Ale o tym za chwilę.

Najpierw trzeba sobie uświadomić, że szkół podstawowych jest w Polsce kilkakrotnie więcej, niż liceów. Stąd i miejsca inaczej się rozkładają. Portal „Wasza Edukacja” przebadał 10 306 publicznych i niepublicznych podstawówek w Polsce, według następujących kryteriów: egzamin ósmoklasisty z języka polskiego (28%), matematyki (28%) i języka obcego (28%) oraz sukcesy w olimpiadach (16%). Szkoda, że nie uwzględniono sukcesów w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.

W Rankingu nasza Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach zajęła wysokie 253. miejsce w Polsce i 9. miejsce w województwie łódzkim. W pierwszym 1000 szkół znalazły się jeszcze tylko 3 szkoły z regionu (Pijarska SP w Łowiczu – miejsce 734., SP nr 3 w Żyrardowie – miejsce 847. i SP im. Janusza Korczaka w Łowiczu – miejsce 990.).

Zdajemy sobie sprawę, że tego typu ranking prezentuje tylko pewien wycinek jakości pracy szkoły, niemniej możemy mówić o wielkim sukcesie naszej ukochanej podstawówki. Gratulujemy nauczycielom, uczniom i ich rodzicom. Potwierdza się nasza dewiza – „Klasyk: dobry kierunek na przyszłość”.

Szczegóły rankingu na stronie: https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/szkoly-podstawowe

Facebook Widget Slider

Menu