pasek-sp

Breadcrumbs

Rozstrzygnięcie Konkursu Przyrodniczego dla Szkół Podstawowych

 

W środę 10 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Przyrodniczego, który odbył się 20 marca 2024 r. Zaproszeni do szkoły uczniowie poznali wyniki Konkursu i otrzymali nagrody, które wręczył dyrektor szkoły ks. Piotr Karpiński.

Zwycięzcą Konkursu Przyrodniczego 2024 został uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŹRÓDŁA w SkierniewicachWojciech Sitarz.

Wyniki indywidualne:

  1. miejsce – Wojciech Sitarz – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŹRÓDŁA
  2. miejsce – Łucja Perka – Szkoła Podstawowa Nr 2
  3. miejsce – Stanisław Strzelczyk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŹRÓDŁA

Uczniowie uczestniczyli także w części zespołowej konkursu, gdzie zwycięzcami okazała się drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŹRÓDŁA w Skierniewicach w składzie: Wojciech Sitarz, Stanisław Strzelczyk, Rafał Brzeziński.

Wyniki zespołowe:

  1. miejsce – Wojciech Sitarz, Stanisław Strzelczyk, Rafał Brzeziński – Niepubliczna Szkoła Podstawowej ŹRÓDŁA
  2. miejsce – Łucja Perka, Katarzyna Markowicz, Patryk Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 2
  3. miejsce – Jan Syska, Magdalena Sypulska, Jan Antczak – Szkoła Podstawowa Nr 4

W Konkursie Przyrodniczym oprócz uczniów nagrodzonych indywidualnie i zespołowo, 17uczestników ze skierniewickich szkól podstawowych otrzymało nagrody wyróżnienia. Na koniec ks. dyrektor Piotr Karpiński podziękował wszystkim uczestnikom, nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom za udział i dobre przygotowanie do konkursu i zaprosił do uczestnictwa w przyszłym roku.

Podsumowanie konkursu jak co roku uświetnione było pokazem. W tym roku szkolnym doświadczenia z fizyki były jego motywem przewodnim. W ramach współpracy pomiędzy naszą szkoła a Uniwersytetem Łódzkim wszyscy nagrodzeni oraz uczniowie naszej społeczności szkolnej mieli okazję przekonać się jaką fascynujacą nauką może być fizyka. Pokaz doświadczalny przeprowadzony był przez Pana Jerzego Krysiaka oraz Pana Jacka Grądkowskiego, którzy na co dzień są pracownikami Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
W trakcie pokazu wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć doświadczenia, a także zagadki matematyczne z zakresu topologii. Doświadczenia obejmowały następujące zagadnienia: siła bezwładności i jej skutki, fale mechaniczne, światło a dźwięk czyli zastosowanie światłowodu, zjawiska cieplne i ich następstwa, promieniowanie podczerwone z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.Na zakończenie uczestnicy starali się doświadczalnie czyli z wykorzystaniem samych siebie wyciszyć dźwięk. Zbudowaliśmy układ z 30 osób i nadal słyszeliśmy rozchodzącą się falę dźwiękową.

Facebook Widget Slider

Menu