pasek-sp

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualności/tymbark1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Breadcrumbs

Podsumowanie XXIV Turnieju o Puchar Tymbarku

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualności/tymbark1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dnia 22 i 23 kwietnia zawodnicy z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju o Puchar Tymbarku na etapie powiatowym. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12. 

Nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w kategorii U8 oraz U10.

22 kwietnia drużyna U8 składająca się z uczniów klas pierwszych i zerówki stawiła dzielnie czoła przeciwnikom z innych szkół powiatu. Dzieci wyniosły z tych meczów bezcenne doświadczenie oraz wiele radości z udanych akcji. Na tle, w większości starszych chłopców, zaprezentowali się odważnie i dzielnie walczyli o każdą bramkę.

Z kolei 23 kwietnia drużyna U10 już w pierwszym meczu starła się z SP5, późniejszymi triumfatorami szczebla powiatowego. Mecz obfitował w mnóstwo akcji i świetnych zagrań ze strony naszych zawodników. Niestety mecz zakończył się dla nas niekorzystnym wynikiem. W drugim meczu z SP2 odnieśliśmy zwycięstwo. Mając solidne filary w postaci bramkarza i obrony, nasi napastnicy i pomocnicy często zagrażali bramkom przeciwników.

Należy podkreślić, że zawodnikom towarzyszył ogromny doping ze strony kolegów i koleżanek ze szkoły oraz rodziców i fanów piłki nożnej. Dziewczęta z klasy 3b stworzyły jedyne w powiecie show, jako zespół cheerleaderek.

Obu zespołom należą się brawa i słowa uznania za walkę do końca, pomimo różnych sytuacji, jakie miały miejsce w czasie turnieju. Przede wszystkim podziwiamy naszych zawodników za siłę i wolę walki oraz postawę fair play, która powinna cechować każdego sportowca.

Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a w szczególności: państwu Agnieszce i Krzysztofowi Antosiakom za ufundowanie strojów dla naszych drużyn, panu Jackowi Kędzierskiemu za pomoc w organizacji treningów, panu Dawidowi Jackowskiemu za wsparcie merytoryczne, pani Anecie Bełc i Dariuszowi Caban za zaangażowanie w organizację spotkań, jak i pomoc w organizacji transportu dla naszych kibiców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym piłkarzom i do zobaczenia na murawie już za rok!

{gallery}szkola-podstawowa/aktualności/tymbark1{/gallery}

Facebook Widget Slider

Menu