Breadcrumbs

Wydarzenia w Szkole Podstawowej

Kangur Matematyczny 2024

 

21 marca kolejny już raz odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie od klasy drugiej Szkoły Podstawowej, aż po licealistów przystąpili w pierwszy dzień wiosny do rozwiązania testu.

Mamy zaszczyt poinformować, iż Aleksander Miksa, uczeń klasy 4b otrzymał wynik bardzo dobry. Natomiast wyróżnienie otrzymali:

z klasy 2a: Aleksander Wójcik, Antoni Janowicz

z klasy 2b: Laura Cortizo Kłoczkowska

z klasy 3b: Karol Antosiak

z klasy 4a: Madejska Antonina, Pisarski Marcel, Pola Klepaczko

z klasy 4b: Krzysztof Wieteska, Zuzanna Śliwka, Filip Pełka

z klasy 5b: Natalia Maciejewska

z klasy 6b: Aleksandra Kędzierska

z klasy 2A KLO: Natalia Chudzio

z klasy 4B KLO: Krzysztof Dąbrowski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Sukces naszego ucznia w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii

 

Z ogromną radością informujemy, że Jakub Wojda, uczeń klasy 7a, został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Kuba ciężko pracował na swój sukces cały rok. W etapie wojewódzkim konkursu musiał zmierzyć się z historią dwudziestolecia międzywojennego, drugiej wojny światowej oraz z historią powojenną Polski i Europy. Pomimo bardzo wysokiego poziomu konkursu poradził sobie świetnie. Jakubie, gratulujemy!

hist sp

Msza święta w pierwszy piątek miesiąca

W pierwszy piątek miesiąca 7 czerwca wypadła Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia społeczność Klasyka wzięła udział w uroczystej Mszy świętej. Czytania tego dnia akcentowały wielkość Boga, która nie budzi strachu, lecz zaufanie. Największą bowiem potęgą Boga jest miłość, zdolna do przebłagalnej ofiary, a dar Jezusa Chrystusa stanowi niepowtarzalną moc miłości Boga, wołającą z krzyża do każdego człowieka. Z przebitego boku Zbawcy wypłynęła krew i woda, otworzyło się Serce – brama zbawienia, dar chrztu świętego i Eucharystii, dar rodzącego się Kościoła. Na zakończenie Mszy świętej został odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

O oprawę liturgiczną zadbała klas 6c, a o muzyczną Chór szkolny, pod batutą p. MariannyRzeszotarskiej.

 

Apel w Szkole Podstawowej z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

We wtorek 30 kwietnia uczniowie Małego Klasyka obejrzeli uroczysty apel przygotowany przez szóstoklasistów. Montaż słowno-wizualno-muzyczny przybliżył zebranym proces tworzenia dokumentu porządkującego najważniejsze sprawy w państwie. Konstytucja była przejawem nowoczesności w rządzeniu państwem nie tylko na skalę europejską, ale także światową.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Stwierdził, że przenosząc się do XVIII wieku, można jeszcze bardziej poczuć się Polakami,związanymi z tradycją, kulturą i dziedzictwem narodowym naszej Ojczyzny.Zachęcił zebranych do wykorzystania nadchodzących wolnych dni i udania się w warte obejrzenia miejsca w Polsce.

Spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji

 

We wtorek 28 maja uczniowie klasy 7a, 7b i 8 uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach na temat cyberprzestępstw, hejtu i przemocy rówieśniczej. Sierżant sztabowy Marcin Kleczko przybliżył także uczniom zagadnienia czynu karalnego demoralizacji oraz powiedział kiedy sytuacją nieletniego zajmuje się sąd rodzinny. Policjant wyjaśnił uczniom, do czego powinien służyć Internet i jakie błędy najczęściej są popełniane przy korzystaniu z sieci. Podkreślił, jak pisane, obraźliwe słowo, zdjęcie czy film może wpłynąć na osobę, do której jest kierowane.

 

Sukcesy naszych uczniów w Szkolnej Lidze Pływackiej

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. St. Konarskiego w czwartek 25 kwietnia br. wzięli udział w finale Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej. Organizatorem zawodów była Pływalnia Miejska NAWA.W pierwszym bloku zawodów rywalizowali uczniowie klas I-III, a w drugim uczniowie klas IV-VIII. Naszą szkołę godnie reprezentowało 58 uczniów, którzy zdobyli35 medali.

Złote medale (14)w swoich konkurencjach zdobyli: Gomez-Figat Robert, Motylewski Michał, Styczyński Julian, Walczuk Mikołaj, Soska Anna, Klepaczko Pola,Sadowniczyk Aleksandra, Karwat-Michalak Zuzanna, Grymuza Marta, Rutkowska Izabela, Gomez-Figat Daniel, Jackowski Maciej oraz sztafeta 6x25 m(klasy I-III), sztafeta 10x25 m (klasy IV-VIII).

Srebrne medale (11) w swoich konkurencjach zdobyli: Gładka Aleksandra, Godlewska Zofia, Wieteska Krzysztof, Morawski Maksymilian, Bogusz Kacper, Dwórznik Emilia, Godlewska Joanna, Jankiewicz Delgado Natalia,LytvynenkoVarvara, Antosiak Karol, Kawczyńska Zofia.

Brązowe medale (10) w swoich konkurencjach zdobyli: Sekta Zuzanna, Grzelecka Helena, Magdziarz Damian, Pełka Filip, Magdziarz Krystian, Soska Aleksander, Krysiak Zofia, Kawczyński Franciszek, Gajewski Adam, Wójcik Aleksander.

Ponadto szkołę reprezentowali: Cortizo-Kłoczkowska Karolina, Skrzypek Antonina, Skrzypek Maria, Niklas Julia,Łazęcka Maria, Kińska Barbara, Jurkiewicz Maria, Skorupińska Klara, Cybulski Mateusz, Poszwiński Julian, Soska Michał, Dobrzyński Marian, Nowacki Gabor, Wojszcz Franciszek,Gudanis Natan, Wiczyński Mikołaj, Jurkiewicz Leon, Kędzierski Jakub, Cybulski Michał, Sala Jan, Wieteska Aniela, Kondratowicz Wiktoria, Krokocka Otylia, Wieczorek Michalina, Banaś Antoni.

FINAŁ SKIERNIEWICKIEJ SZKOLNEJ LIGI PŁYWACKIEJ

(KLASYFIKACJA GENERALNA PO DWÓCH EDYCJACH)

I miejsce (998 pkt.) – Szkoła Podstawowa nr 9

II miejsce (735 pkt.) – Szkoła Podstawowa im. ks. St. Konarskiego

III miejsce (686 pkt.) – Szkoła Podstawowa nr 4

IV miejsce (501 pkt.) – Szkoła Podstawowa nr 5

V miejsce (324 pkt.) – Szkoła Podstawowa nr 2

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom dotychczasowych osiągnięć
i życzymy dalszych sukcesów.

Pierwsze miejsce naszej uczennicy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego „Olimpus”

 

21 marca uczennica klasy VI A naszej Szkoły Podstawowej, Natalia Jankiewicz Delgado, wzięła udział w wiosennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Hiszpańskiego „Olimpus”. Konkurs obejmował test zamknięty, składający się z 30 pytań.

Miło nam poinformować, że Natalia zdobyła 1. miejsce w konkursie.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

njd olimpus

Rozprawa pokazowa w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach

Dnia 24 kwietnia uczniowie Małego Klasyka wybrali się na pokazową rozprawę do Sądu Rejonowego w Skierniewicach. Sprawa dotyczyła rozboju na świętym Mikołaju, w czasie którego utracił on worek z prezentami dla dzieci. Oskarżona stwierdziła, że działała w złości, gdyż Mikołaj nie dawał jej zabawek o jakie prosiła, a raz nawet dostała rózgę. W sprawie został przesłuchany świadek zdarzenia. Wybrani uczniowie mogli wcielić się również w rolę adwokatów, prokuratorów i sędziów. W sprawie został wydany wyrok: oskarżona została skazana na prace społeczne w fabryce św. Mikołaja w Laponii.

W czasie naszego spotkania z sędzią Mikołajem Pawłowskim, dzieci dowiedziały się, co oznaczają poszczególne kolory żabotów togi, jak należy zachowywać się w sądzie i jak zwracamy się do sędziego w czasie rozprawy. Dzieci mogły przymierzyć sędziowską togę, założyć sędziowski łańcuch, zasiąść na miejscu sędziego, oskarżonego, adwokata, czy prokuratora. Po zakończonej sprawie sądowej zeszliśmy do piwnic aby obejrzeć miejsce, gdzie są przywożeni groźni skazani. Dzieci mogły również przyjrzeć się działaniu bramki wykrywającej metal. Było mnóstwo ciekawych pytań ze strony uczniów, dotyczących działania i ochrony budynku sądu. Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom Sądu Rejonowego w Skierniewicach, którzy byli zaangażowani w tę niezwykłą lekcję.

Spotkanie „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

 

28 maja uczniowie klasy 6b wraz z opiekunkami- Małgorzatą Ładą i Ewą Karwat uczestniczyli w ciekawym wydarzeniu „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, które odbywało się w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

W ramach wydarzenia dzieci uczestniczyły w pokazach i zajęciach, wraz z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz Małżonką Prezydenta Agatą Kornhauser-Dudą.

Uczestnicy zapoznali się z ogólnymi zasadami właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Swoją wiedzą z najmłodszymi podzielili się przedstawiciele wielu instytucji oraz służb ratowniczych i formacji mundurowych, którzy zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy, techniki ratownictwa i zachowania się w terenie np. w lesie.

Uczniowie chętnie słuchali ciekawych informacji i z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazach. Dużym przeżyciem był również bezpośredni kontakt z Parą Prezydencką. Na koniec wszyscy byli zaproszeni na smaczny i urozmaicony poczęstunek.

Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie i z wieloma wrażeniami wróciliśmy do Skierniewic.

 

Szkolny Konkurs „Mistrz Mapy Świata”

 

Z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia,zorganizowano Konkurs „Mistrza Mapy Świata”. Jego celem była:

 • popularyzacja wiedzy geograficznej
 • rozbudzanie i rozszerzanie zainteresowań geografią
 • kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, w tym z podstawowego źródła informacji geograficznej, jakim jest mapa
 • kształtowanie umiejętności czytania, interpretowania, posługiwania się mapą
 • poszerzanie wiedzy o własnym regionie, kraju, kontynentach, świecie
 • promowanie uczniów o szczególnych zainteresowaniach i wiedzy z geografii
 • stworzenie uczniom warunków do wykazania się swoją wiedzą.

Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym zadaniu należało wpisać nazwę państwa i stolicę wskazanego numerem obszaru na mapie politycznej świata. W drugim należało wpisać do tabeli nazwę krainy geograficznej, wskazanej numerem obszaru na mapie fizycznej świata.

Do konkursu przystąpiło 12 uczniów z klas V-VIII. Najwięcej punktów zdobyli:

 1. Paweł Pomarański (klasa6a)
 2. Aleksander Gągała (klasa 8a)
 3. Michał Motylewski (klasa 5a)

Serdecznie gratulujemy!

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego „Olimpus”

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualności/oli oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

20 marca uczniowie naszej Szkoły Podstawowej wzięli udział w wiosennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”. Uczniowie musieli rozwiązać test zamknięty, składający się z 30 pytań.

Miło nam poinformować,że laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

klasa 4 SP – Antonina Madejska i Marcel Pisarski

klasa 5 SP – Marta Piotrowiak i Aleksandra Gładka

klasa 6 SP – Aleksandra Kędzierska i Łukasz Trębski

klasa 7 SP – Malwina Jackowska i Katarzyna Duda

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

{gallery}szkola-podstawowa/aktualności/oli{/gallery}

Wyjście klas czwartych do teatru

 

W dniu 22.04 klasy czwarte wybrały się do kina Polonez na spektakl edukacyjny Teatru Capitol "Brzechwa 2020" w reżyserii Olafa Lubaszenki. Aktorzy szkół teatralnych wcielali się we współczesnych uczniów oraz nauczycieli. Pierwsza odbyła się lekcja języka polskiego - występujący zwórcili uwagę na stosowanie poprawnych form wyrazów oraz na akcent wyrazowy słów zakończonych na -yka, tj.: matematyka czy fizyka. Wspomnieli również, że nie powinniśmy zaczynać swoich wypowiedzi od sformułowania "a więc". Uczniowie poznali także mnóstwo utworów Jana Brzechwy, zaprezentowanych na teatralnej lekcji, m.in. "Samochwała", "Skarżypyta", "Kłamczucha", "Leń", "Entliczek- pentliczek". Specjalną atrakcją na kolejnej lekcji (przyroda) było przedstawienie wierszy o zwierzętach za pomocą teatru cieni oraz wywiadu z nimi. Następnie odbyła się lekcja muzyki, a zaraz po niej zajęcia o zdrowym żywieniu. Tutaj za pomocą pacynek został przedstawiony wiersz "Na straganie". Aktorzy zaprezentowali Naszym uczniom wspaniałą lekcję poezji. Po spektaklu udaliśmy się na pizzę.

Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim27 maja w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej, zorganizowany przez Stowarzyszenia Ekonomik i Przyjaciele oraz ZS nr 3. Miał on na celu rozwijanie zdolności recytatorskich i upowszechnienie wśród młodzieży kultury żywego słowa.
Miło nam poinformować, że II miejsce zajęła Hanna Migdał z kl. IV b recytując wiersz Adama Mickiewicza "Pani Twardowska", III miejsce zajęła Antonina Madejska z kl. IVa z wierszem Jana Brzechwy "Pchła Szachrajka". Natomiast w kategorii poezji śpiewanej I miejsce zajęła Maja Belina z kl. VII b wykonując utwór pt. "Smutno mi Boże", II miejsce natomiast zajęła Malwina Jackowska z kl. VII a, która wykonała utwór "Sen we śnie". W kategorii poezji śpiewanej nasze uczennice nie dały szans rywalom, szczególnie, że rywalizowały z dużo starszymi od siebie koleżankami.
Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

Rozstrzygnięcie Konkursu Przyrodniczego dla Szkół Podstawowych

 

W środę 10 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Przyrodniczego, który odbył się 20 marca 2024 r. Zaproszeni do szkoły uczniowie poznali wyniki Konkursu i otrzymali nagrody, które wręczył dyrektor szkoły ks. Piotr Karpiński.

Zwycięzcą Konkursu Przyrodniczego 2024 został uczeń Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŹRÓDŁA w SkierniewicachWojciech Sitarz.

Wyniki indywidualne:

 1. miejsce – Wojciech Sitarz – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŹRÓDŁA
 2. miejsce – Łucja Perka – Szkoła Podstawowa Nr 2
 3. miejsce – Stanisław Strzelczyk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ŹRÓDŁA

Uczniowie uczestniczyli także w części zespołowej konkursu, gdzie zwycięzcami okazała się drużyna Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŹRÓDŁA w Skierniewicach w składzie: Wojciech Sitarz, Stanisław Strzelczyk, Rafał Brzeziński.

Wyniki zespołowe:

 1. miejsce – Wojciech Sitarz, Stanisław Strzelczyk, Rafał Brzeziński – Niepubliczna Szkoła Podstawowej ŹRÓDŁA
 2. miejsce – Łucja Perka, Katarzyna Markowicz, Patryk Wójcik – Szkoła Podstawowa Nr 2
 3. miejsce – Jan Syska, Magdalena Sypulska, Jan Antczak – Szkoła Podstawowa Nr 4

W Konkursie Przyrodniczym oprócz uczniów nagrodzonych indywidualnie i zespołowo, 17uczestników ze skierniewickich szkól podstawowych otrzymało nagrody wyróżnienia. Na koniec ks. dyrektor Piotr Karpiński podziękował wszystkim uczestnikom, nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom za udział i dobre przygotowanie do konkursu i zaprosił do uczestnictwa w przyszłym roku.

Podsumowanie konkursu jak co roku uświetnione było pokazem. W tym roku szkolnym doświadczenia z fizyki były jego motywem przewodnim. W ramach współpracy pomiędzy naszą szkoła a Uniwersytetem Łódzkim wszyscy nagrodzeni oraz uczniowie naszej społeczności szkolnej mieli okazję przekonać się jaką fascynujacą nauką może być fizyka. Pokaz doświadczalny przeprowadzony był przez Pana Jerzego Krysiaka oraz Pana Jacka Grądkowskiego, którzy na co dzień są pracownikami Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego.
W trakcie pokazu wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć doświadczenia, a także zagadki matematyczne z zakresu topologii. Doświadczenia obejmowały następujące zagadnienia: siła bezwładności i jej skutki, fale mechaniczne, światło a dźwięk czyli zastosowanie światłowodu, zjawiska cieplne i ich następstwa, promieniowanie podczerwone z wykorzystaniem kamery termowizyjnej.Na zakończenie uczestnicy starali się doświadczalnie czyli z wykorzystaniem samych siebie wyciszyć dźwięk. Zbudowaliśmy układ z 30 osób i nadal słyszeliśmy rozchodzącą się falę dźwiękową.

Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualnosco/kon-ang-24 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

20 maja 2024 r. trójka naszych uczniów z klas czwartych: Antonina Madejska, Eliza Potaczek i Marcel Pisarski zdobyli 3. miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „ I love English”, organizowanym przez SP 7. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich wymagałaprzygotowania przez grupę w języku angielskim planszowej gry dydaktycznej, dotyczącej wybranych zagadnień, którymi objęty był konkurs. W drugiej części uczniowie rozwiązywali test z wiedzy gramatyczno-leksykalnej, wykonywali zadanie dotyczące symboli związanych z krajami anglojęzycznymi oraz układali dialog z rozsypanki zdaniowej.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

 


{gallery}szkola-podstawowa/aktualnosco/kon-ang-24{/gallery}

Wirtualny świat podwodny

#laboratoriaprzyszlosci#

W środę 3 kwietnia uczniowie klasy 3a SP omawiali książkę Łukasza Wierzbickiego pt. „Ocean to pikuś”. Autor opisał w niej niesamowity rejs przez Atlantyk polskiego podróżnika Aleksandra Doby. Aleksander Doba był pełnym optymizmu i pogody ducha marzycielem, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. W książce opisane jest między innymi spotkanie podróżnika z rekinami, który w humorystyczny sposób opowiada, jak potraktował niechcianych towarzyszy podróży. Aby przybliżyć dzieciom, co mógł czuć podróżnik w starciu z tymi ogromnymi zwierzętami, dzieci skorzystały z zasobów ClassVR zakupionych w ramach rządowego projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci mogły „zanurzyć się” w głębinach oceanu i „popływać” w obecności rekinów, a także obejrzeć fascynujące fotografie nurków badających głębiny oceanów.ClassVR to przełomowa i wielokrotnie nagradzana technologia VR zaprojektowana, aby pomóc w zwiększeniu zaangażowania i lepszym przyswajaniu wiedzy przez uczniów w każdym wieku.

Sukcesy w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

 

10 maja odbył się okręgowy etap Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Jest to konkurs organizowany przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach i składa się z trzech etapów. Na każdym należało wykazać się wiedzą z przyrody, biologii i geografii.

Etap okręgowy odbywał się w Nadleśnictwie w Zwierzyńcu i polegał na rozwiązaniu wielu zadań głównie praktycznych, m.in.: rozpoznaniu roślin i zwierząt występujących w lesie. Uczniowie brali również udział w prelekcji i obserwacjach szkółki leśnej oraz ognisku z kiełbaskami prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa.

Wśród ponad pięćdziesięciu uczestników naszą szkołę reprezentowały cztery osoby. Miło nam poinformować, że tytuł finalisty wywalczyły Natalia Maciejewska i Wiktoria Kondratowicz z klasy 5a, natomiast laureatami zostali:

Ola Kędzierska z klasy 6b i Bartek Walczuk z klasy 6a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji przyrodniczych.

Turniej Układania Kostki Rubika

4 kwietnia odbył się Turniej Układania Kostki Rubika 3x3 dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 25 uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było ułożenie kostki w jak najkrótszym czasie, tzw. speedcubing. O wyborze zwycięzcy decydował średni czas z trzech ułożeń kostki. Tytuł mistrza zdobył Mateusz Cybulski z klasy 3b uzyskując średni czas 40.23 sek. Na podium stanęli też Antek Rosiński z klasy 3b (43.47 sek.) oraz Antek Janowicz z klasy 2a (45.13 sek.). Gratulujemy!!!

I choć zwycięzców było trzech jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników turnieju, ponieważ zmierzyli się z niezwykle trudnym zadaniem – ułożyli kostkę 3 razy z rzędu w warunkach presji czasu, w otoczeniu gwaru rozmów i pod czujnym okiem kilkunastu par oczu.

Dziękujemy Adamowi Polkowskiemu –Rubitrenerowi za wskazówki dotyczące organizacji turnieju oraz za ufundowanie specjalnej nagrody dla zwycięzcy – wybranego kursu z platformy dla pro-speedcuberówhttps://rubitrener.kursy.onl/

 

Podsumowanie XXIV Turnieju o Puchar Tymbarku

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualności/tymbark1 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Dnia 22 i 23 kwietnia zawodnicy z naszej szkoły wzięli udział w Turnieju o Puchar Tymbarku na etapie powiatowym. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci, organizowanym w trzech kategoriach wiekowych do lat 8, 10 i 12. 

Nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w kategorii U8 oraz U10.

22 kwietnia drużyna U8 składająca się z uczniów klas pierwszych i zerówki stawiła dzielnie czoła przeciwnikom z innych szkół powiatu. Dzieci wyniosły z tych meczów bezcenne doświadczenie oraz wiele radości z udanych akcji. Na tle, w większości starszych chłopców, zaprezentowali się odważnie i dzielnie walczyli o każdą bramkę.

Z kolei 23 kwietnia drużyna U10 już w pierwszym meczu starła się z SP5, późniejszymi triumfatorami szczebla powiatowego. Mecz obfitował w mnóstwo akcji i świetnych zagrań ze strony naszych zawodników. Niestety mecz zakończył się dla nas niekorzystnym wynikiem. W drugim meczu z SP2 odnieśliśmy zwycięstwo. Mając solidne filary w postaci bramkarza i obrony, nasi napastnicy i pomocnicy często zagrażali bramkom przeciwników.

Należy podkreślić, że zawodnikom towarzyszył ogromny doping ze strony kolegów i koleżanek ze szkoły oraz rodziców i fanów piłki nożnej. Dziewczęta z klasy 3b stworzyły jedyne w powiecie show, jako zespół cheerleaderek.

Obu zespołom należą się brawa i słowa uznania za walkę do końca, pomimo różnych sytuacji, jakie miały miejsce w czasie turnieju. Przede wszystkim podziwiamy naszych zawodników za siłę i wolę walki oraz postawę fair play, która powinna cechować każdego sportowca.

Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a w szczególności: państwu Agnieszce i Krzysztofowi Antosiakom za ufundowanie strojów dla naszych drużyn, panu Jackowi Kędzierskiemu za pomoc w organizacji treningów, panu Dawidowi Jackowskiemu za wsparcie merytoryczne, pani Anecie Bełc i Dariuszowi Caban za zaangażowanie w organizację spotkań, jak i pomoc w organizacji transportu dla naszych kibiców.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym piłkarzom i do zobaczenia na murawie już za rok!

{gallery}szkola-podstawowa/aktualności/tymbark1{/gallery}

Laureat Olimpiady Wiedzy Biologicznej

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów liceum/aktualnosci/pawel-biol oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Rosińska(klasa IA), Seweryn Wasilewski(klasa IA), Natalia Chudzio(klasa IIA), Paweł Roszkowski (klasa IIIA) i Jędrzej Łukaszewicz(klasa IVB) wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy Biologicznej, organizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Z dumą informujemy, że esej nt. „Sztuczna inteligencja w badaniach biologicznych – pomoże czy zaszkodzi?” i znakomity wynik testu po III etapie zapewnił Pawłowi Roszkowskiego tytuł laureata tej olimpiady. Serdecznie gratulujemy!

{gallery}liceum/aktualnosci/pawel-biol{/gallery}

Strona 1 z 18