Breadcrumbs

Wydarzenia w Szkole Podstawowej

Wycieczka do Płocka

15 lutego dzieci z klas pierwszych oraz zerówki wybrały się na wycieczkę do Płocka. Wycieczkę zaczęły od obejrzenia spektaklu pt. Kopciuszek w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego. Kolejną atrakcją naszej wycieczki były warsztaty, na których dzieci wykonały misie z użyciem bezpiecznej igły. W czasie wykonywania maskotki nie znikał im uśmiech z twarzy. 

Wycieczka do Wilanowa i Krainy Elfów

W ostatni dzień listopada klasy drugie Małego Klasyka odbyły wycieczkę do Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz do Krainy Elfów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na początku pani przewodniczka poprowadziła warsztaty, podczas których uczniowie rozwiązywali zagadki związane z życiem i działalnością króla Jana III Sobieskiego. Następnie oprowadziła uczniów po pałacowych komnatach. Dzieci oglądały piękne obrazy, rzeźby i pomniki. Jeden z uczniów miał możliwość zaprezentować na sobie strój szlachecki.

Po zakończeniu wizyty wszyscy udali się na Stadion Narodowy. Tam wspaniałe elfy wprowadziły uczniów w świąteczny nastrój. Dzieci poszukiwały mikstury, która miała pomóc Świętemu Mikołajowi odzyskać pamięć i rozdać prezenty. Zabawa zakończyła się sukcesem. Każdy z uczestników otrzymał mały upominek. Nie obyło się bez zabawy w kulkach i jazdy na reniferach. Dla wszystkich była to niesamowita przygoda.

Dni skupienia nauczycieli

 

W dniach 16-17 lutego br. nauczyciele Zespołu Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach wzięli udział w dorocznym skupieniu. Zazwyczaj wyjazd wiązał się z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku, w związku z obchodami srebrnego jubileuszu 25-lecia istnienia liceum nasze wyjazdowe rekolekcje przeniesione zostały na weekend po środzie popielcowej.

Tym razem gościliśmy w budynku, w którym do niedawna mieściło się Wyższe Seminarium Duchowne w Łowiczu, a aktualnie pełni funkcję Domu Modlitwy i Formacji diecezji łowickiej. Naszą przewodniczką po rozważaniach życia duchowego była Pani dr Iwona Zielonka – dyrektor wydziału ds. nowej ewangelizacji kurii płockiej. Hasłem, które nas inspirowało zostało ujęte w słowach „Nauczyciel jako uczeń-misjonarz”. W piątkowy wieczór po kolacji zastanawialiśmy się nad naszą tożsamością, nad tym kim jesteśmy i na czym budujemy, aby po raz kolejny uświadomić sobie naszą godność dzieci Bożych. Następnie odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne, wyrzekając się zła i wyznając naszą wiarę, aby gestem zanurzenia dłoni w wodzie święconej uczynić znak Krzyża Świętego. Na zakończenie rozważaliśmy stacje drogi krzyżowej, do których rozważania napisali sami nauczyciele. Było to bardzo poruszające spojrzenie naszych koleżanek i kolegów na powołanie i misję nauczyciela, w której jest obecny Jezus Chrystus.

W sobotę po jutrzni, śniadaniu i konferencji udaliśmy się na zwiedzanie łowickiej bazyliki katedralnej, skarbca i krypt Prymasów Polski. Była to niesamowita podróż po Wawelu Mazowsza. Po powrocie, gorącej herbacie i obiedzie była krótka sposobność, aby ze sobą pobyć w mniejszych grupach i trochę porozmawiać. O godzinie 15:00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wysłuchaliśmy kolejnej konferencji. Centralnym wydarzeniem i zwieńczeniem skupienia była Msza święta, której przewodniczył i podczas której homilię wygłosił ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Mszę świętą koncelebrowali ksiądz prefekt Kamil Goc i dyrektor Domu Modlitwy i Formacji – ks. Sylwester Bernat.

Czas skupienia, wspólnego słuchania Słowa Bożego i bycia razem na długo pozostanie w naszej pamięci.

Życzenia świąteczne

na wysokościach chwała bogu! chwała! na ziemi spokój ludziom dobrej woli! zadrżyj z radości! zadrżyj, ziemio cała! bo czas nadchodzi, gdzie świat ten wyzwoli potęga serca i ducha potęga z tego, co

Środa Popielcowa

W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczął się jeden z najważniejszych okresów w Kościele katolickim – Wielki Post. Z tej okazji społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej Popielcowej, którą sprawował ks. dyrektor Piotr Karpiński.

W kazaniu ksiądz dyrektor zwrócił uwagę, że rozpoczynający się okres jest szansą nawrócenia „do Pana Boga”. Takie przesłanie płyniez pierwszego czytania z Księgi Joela. Podkreślił także, że w życiu istnieją trzy punkty odniesienia – do samego siebie, do bliźniego i do Pana Boga. W tym ostatnim pomocne są modlitwa, post i jałmużna, o ile nie sąspełniane na pokaz. Nawrócenie może mieć miejsce jedynie wtedy, gdy w człowieku nastąpi całkowita zmiana. Ksiądz dyrektor przywołał postać św. Klemensa, który zachęca, by „wpatrywać się w krew Jezusa, aby zrozumieć, co dla nas zrobił”. Papież Franciszek zaś w orędziu wielkopostnym określił Wielki Post jako „drogę do wolności”, przywołując przy tym historię wyzwolenie Izraelitów z niewoli egipskiej przez Pana Boga, który okazał miłosierdzie i pomógł im odzyskać wolność.

Po kazaniu nastąpił obrzęd posypania głów wiernych popiołem. Czytania, psalm i modlitwę powszechną przygotowała klasa IIIB KLO. O oprawę muzyczną zadbał chór pod batutą Pani Marianny Rzeszotarskiej.

 

Czas kolędowania

 

Piątek 22 grudnia to dzień, który w naszej szkole upłynął pod znakiem kolędy. Śpiewom kolęd i pastorałek nie było końca. Wspólne kolędowanie miały klasy 0-III SP na hallu górnym oraz IV-VI na zielonym korytarzu. Każda klasa zaśpiewała długo przygotowywaną kolędę, dając okazję do zaprezentowania talentów muzycznych i aktorskich swoich uczniów.

Natomiast w Auli szkolnej odbył się tradycyjny Konkurs kolęd dla klas VII-VIII SP i KLO. Każda klasa prezentowała jeden utwór, który następnie był oceniany przez jury. Świąteczne stroje, pomysłowość oraz bogactwo aktorskie i aranżacyjne robiły ogromne wrażenie. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4A KLO, drugie miejsce wywalczyła klasa IIIA KLO, zaś trzecie miejsce zajęłaklasa VIII. Warto dodać, że klasa IIC otrzymała wyróżnienie.

Po występie uczniów na scenie pojawili się tradycyjnie nauczyciele, którzy wykonali dla swoich uczniów dwa utwory: kolędę „Bóg się rodzi” oraz polską wersję piosenki „Christmas time”.

Zwieńczeniem wspólnego kolędowania było wykonanie przez Maję Piwek i Julię Wesołowską „Kolędy dla obecnych” – utworu napisanego specjalnie na tę okazję. Słowa ułożył ks. Kamil Goc, a muzykę skomponowała Magdalena Gorożankin.

Dzień Babci i Dziadka w Małym Klasyku

,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącemto 21 i 22 stycznia każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to Święto Babci i Dziadka. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

26 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej auli dzieci z zerówki i klas pierwszych  przedstawiły program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Po występie dzieci głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który podziękował gościom za przybycie, małym aktorom za wykonanie, a także podzielił się krótką refleksją na temat bycia babcią i dziadkiem w życiu młodego człowieka. Na zakończenie dzieci obdarowały dziadków upominkami.

Adwentowy dzień skupienia

 

Tradycją naszej szkoły jest, że ostatniego dnia przed Świętami Bożego Narodzenia przeżywamy specjalne nabożeństwo, znane jako Adwentowy Dzień Skupienia. Nabożeństwu przewodniczył ks. dyrektor Piotr Karpiński i składało się ono z dwóch części. Pierwszą była liturgia Słowa. W homilii ks. prefekt Kamil Goc mówił, że Pan Bóg ujmuje się za każdym z nas stawiając na naszej drodze drugiego człowieka. To ogromna radość, że drugi człowiek jest w naszym życiu. Mieć szczęście do ludzi, to dar Pana Boga. Ale warto też zadać sobie pytanie, czy jestem tym, do którego inni mają szczęście? Kaznodzieja osobiście podziękował „rodzinie Klasyka”, za to że może doświadczać codziennie obecności bliskich sobie ludzi.

Drugą część nabożeństwa stanowiła adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z prowadzonymi rozważaniami i śpiewem chóru. O oprawę muzyczną nabożeństwa zadbał chór szkolny pod batutą p. Marianny Rzeszotarskiej. Czytania oraz modlitwę powszechną przygotowała klasa 7a SP.

Konkurs recytatorski

We wtorek 23 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski w dwóch kategoriach wiekowych. W tym roku uczniowie prezentowali utwory o dowolnej tematyce. Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci miały szansę wzbudzić u siebie zainteresowanie poezją, rozwijać i promować własne uzdolnienia oraz kształtować w sobie wrażliwość na piękno języka ojczystego. Osoby przystępujące do konkursu wykazały się ogromną kreatywnością tym samym uwidaczniając wysoki poziom zdolności recytatorskich.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas 0-III SP:

- I miejsce – Zofia Gnat z klasy I a;

- II miejsce – Alan Barańczyk z klasy I b;

- III miejsce – Cybulski Michał z klasy I a;

- wyróżnienie – Zofia Krysiak z klasy I b;

- wyróżnienie – Amelia Cichal z klasy I a;

- wyróżnienie – Janowicz Antoni z klasy II a.

Kategoria klas IV-VIII SP:

- I miejsce – Hanna Migdał z klasy IV b;

- II miejsce – Otylia Krokocka z klasy IV c;

- III miejsce – Maja Belina z klasy VII b.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Wieczór Wigilijny

 

W czwartek 21 grudnia odbył się wieczór wigilijny w Klasycznym Liceum. W podniosłą atmosferę oczekiwania na Nowonarodzonego wprowadził nas chór szkolny. Tego wieczoru obejrzeliśmy przedstawienie „Opowieść wigilijna”, na podstawie powieści Charlesa Dickensa. Opowiadająca o przemianie człowieka sztuka zachwyciła i wzruszyła widzów. Po przedstawieniu ksiądz dyrektor Piotr Karpiński gratulował młodym aktorom oraz paniom reżyserkom: Małgorzacie Kozłowskiej i Ewie Adamczyk Rayner.

W drugiej części wieczoru wysłuchaliśmy Ewangelii o narodzeniu Jezusa oraz składaliśmy sobie życzenia. Ksiądz dyrektor zauważył, że Boże Narodzenie to święta ludzkie. A skoro Syn Boży staje się człowiekiem, to i my powinniśmy stawać się ludźmi. Jako życzenia przywołał słowa wybitnego pisarza Józefa Hena: abyśmy mieli szczęście do ludzi oraz by inni spotkając nas mogli powiedzieć, że mają szczęście. Biskup Wojciech Osial zwrócił uwagę na aktualne słowo „pokój”, którego potrzeba w pracy, w polityce i na świecie. Ten prawdziwy pokój wprowadza Jezus i tylko tam jest Boże Narodzenie, gdzie jest zgoda i ludzie są razem. Biskup zachęcał, by łamiąc się opłatkiem powiedzieć trzy słowa: przepraszam, dziękuję i kocham cię.

Przekazanie przez harcerzy betlejemskiego światełka pokoju oraz śpiew kolęd sprawiły, że tegoroczny wieczór wigilijny był niezwykły.

„Tydzień kolorów”

 

Od 15 do 19 stycznia w klasach IV – VIII zorganizowana została kolejna akcja Samorządu Uczniowskiego – Tydzień kolorów. Uczniowie przychodzili do szkoły ubrani w kolory, które wylosowali dnia poprzedniego. Codziennie każda klasa prezentowała wraz z wychowawcą inny kolor stroju. Najbardziej zaangażowana grupa otrzymywała w danym dniu słodki prezent. Wszyscy biorący udział w akcji mieli motywację do dokładnego przejrzenia swojej szafy. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Fascynująca lekcja wos-u w sądzie

 

W poniedziałek 18 grudnia grupa licealistów z klas I-IV, uczęszczających na profil z wiedzy o społeczeństwie, uczestniczyła w symulowanej rozprawie sądowej w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach. Rozprawę prowadziła Sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi Katarzyna Wesołowska-Zbudniewek. „Prawdziwi” byli również: prokurator i adwokat broniący oskarżonego. W pozostałe role wcielili się obecni na rozprawieuczniowie Klasyka.

Symulowana rozprawa sądowa dotyczyła tzw. stalkingu, który według zawodowych uczestników rozprawy jest coraz większym problemem we współczesnych czasach rozwoju Internetu i telefonii.Ponad 1,5 godzinna lekcja pogłębiona przez rozmowy młodzieży z sędzią, prokuratorem i adwokatem, była dużym przeżyciem dla uczestniczącej w niej młodzieży, która wiąże swoją przyszłość z prawem. Na zakończenie dostaliśmy od Pani Sędzi zaproszenie na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości.

Dyskoteka karnawałowa

 

15 stycznia 2024 roku odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Był to czas wspólnej zabawy jak również integracji. Samorząd Uczniowski przygotował kilka ciekawych zabaw, które przypadły do gustu uczestnikom. Pojawiły się również tańce integracyjne, m.in. belgijka, które uczniowie doskonale znają z tanecznych przerw organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Uczestnicy mieli również możliwość przebrania się w wybrany przez siebie strój karnawałowy. Cieszymy się, że uczniowie wracali do domu
z uśmiechem na twarzy, czekając na kolejne tego typu wydarzenie

Wyjazd na musical „Metro”

 

13 grudnia uczniowie klas 7a i 8 szkoły podstawowej oraz III liceum udali się wraz z wychowawcami do Warszawy na musical „Metro”.

Wspaniała muzyka, nowoczesna choreografia, a także liczne efekty świetlne zabrały grupę w świat młodych ludzi borykających się z odpowiedzią na pytanie: „czy warto za wszelką cenę dążyć do postawionego sobie celu?”.

Znane od ponad 30 lat piosenki w nowych aranżacjach wywarły na wszystkich ogromne wrażenie oraz zachęciły młodzież do refleksji nad trudem życia codziennego.

 

Msza Święta w II niedzielę miesiąca

 

14 stycznia, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, odbyła się Msza święta szkolna, sprawowana przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego.

W kazaniu ksiądz dyrektor rozważył usłyszane w czytaniach słowo Boże, które jest słowem towarzyszenia i posłania. Pierwsze czytanie to historia powołania Samuela. Papież Franciszek użył tej historii jako słowo posłania do młodych. Samuel od dziecka był wychowywany w świątyni przez kapłana Helego, a jednak nie znał jeszcze Pana. Można od małego chodzić do kościoła, uczestniczyć we Mszach Świętych, ale ciągle jeszcze osobiście Boga nie poznać. Jest to niestety doświadczenie nie tylko młodych, ale coraz większej grupy ludzi. Gdyby nie Heli, który sam był grzeszny i skompromitowany, Samuel nie wiedziałby, kto do niego mówi. Ksiądz Piotr zauważył, że Słowo Boże czasem przychodzi do nas jako pouczenie, czasem jako towarzyszenie, a czasem jako posłanie i Samuel, to posłannictwo spełnił.

Rozważając drugie czytanie ksiądz dyrektor zauważył, że słowo skierowane przez św. Pawła do Koryntian to również słowo posłania. Apostoł stwierdza, że życie seksualne człowieka nie jest banalne, to jest coś więcej niż fizjologia, biologiczna potrzeba. Przede wszystkim ciało jest świątynią Ducha Świętego.

W ewangelii zaś Jezus pokazuje, jak słowo sprzeciwu zanieść do współczesnego świata. Ksiądz dyrektor zauważa, że odpowiedź kryje się w figurze Baranka Bożego, nieskalanej, niewinnej istocie. Kościół to my, to wspólnota ludzi wierzących. Nie należy potępiać i osądzać, gdyż od tego nic się nie zmieni. Powinniśmy wchodzić w ślady Jezusa, spojrzeć na swoje czyny, brać na siebie odpowiedzialność, przemieniać rzeczywistość, gdyż dopiero na tej drodze odkryje się bliskość z Jezusem.

Ksiądz Piotr przypomniał również, że jak co roku 17 stycznia będziemy przeżywać Dzień Judaizmu, a po nim Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powinniśmy być wdzięczni judaizmowi za cenne naświetlenie naszej wiary, zwłaszcza za figurę Baranka. Idziemy za Nim biorąc na siebie zło tego świata i stopniowo w całej cierpliwości ten świat przemieniajmy, ku lepszej rzeczywistości, ku Królestwu Bożemu.

Na koniec Mszy Świętej ksiądz dyrektor podziękował wszystkim wiernym za udział, przede wszystkim Chórowi szkolnemu oraz klasie VIII za przygotowanie czytań i modlitw.

 

Wycieczka klas czwartych do Warszawy

 

5 grudnia br. uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Dzieci miały okazję przeżyć niesamowite emocje podczas oglądania filmu „Pod Taflą Oceanu” w kinie 3D. W południe uczniowie udali się do Teatru Kamienica na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Muzeum Świata Iluzji, w którym dzieci obejrzały interaktywną wystawę przedstawiającą tematy z zakresu fizyki, matematyki i psychologii. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY ANIOŁ BOŻONARODZENIOWY

W dniu 21.12.2023r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Anioł Bożonarodzeniowy”. Każdy z uczestników zaprezentował swoją wizję anioła Bożonarodzeniowego. Do konkursu wpłynęło ponad 50 prac w 3 kategoriach wiekowych. Uczniowie w interesujący sposób przedstawili prace z wykorzystaniem różnych materiałów: papieru, pióra, koronek, makaronu, masy solnej i innych. Każda z prac była ciekawa i oryginalna na wystawie pokonkursowej anioły wzbudzały duże zainteresowanie wśród oglądających. Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów:

W kategorii klas 0-1:

1 miejsce - Miłosz Mastalerz

2 miejsce - Lea Miksa

3 miejsce - Zofia Krysiak

Wyróżnienia:

Alicja Kucińska

Magdalena Broniarek

Zofia Gnat

W kategorii klas 2-4:

1 miejsce - Julia Stanecka

2 miejsce - Aleksandra Wojda

3 miejsce - Pola Klepaczko

Wyróżnienia:

Hanna Migdał

Antonina Madejska

Klara Kobylińska

Klara Skorupińska

W kategorii klas 5-7:

1 miejsce - Julia Siewiera

2 miejsce - Aleksander Przybył

3 miejsce - Oliwier Gudanis

Wyróżnienia:

Natalia Maciejewska

Marta Piotrowiak

Oktawia Klepczarek

Elina Cheverychna

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gorąco gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. St. Konarskiego, w czwartek 30 listopada br. wzięli udział w Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej. Organizatorem zawodów była Pływalnia Miejska NAWA.

W pierwszym bloku zawodów rywalizowali uczniowie klas I-III. Naszą szkołę reprezentowało 31 uczniów. Oto wyniki jakie osiągali nasi uczniowie:

 • Sztafeta 6x25 metrów – I miejsce

(skład sztafety: Sadowniczyk Aleksandra, Karwat-Michalak Zuzanna, Krysiak Zofia, Antosiak Karol, Gomez-Figat Daniel, Morawski Antoni)

 • 25 metrów stylem dowolnym dziewcząt:

Sadowniczyk Aleksandra – I miejsce

Karwat-Michalak Zuzanna – I miejsce

Grymuza Marta – I miejsce

Krysiak Zofia – III miejsce

 • 25 metrów stylem dowolnym chłopców:

Antosiak Karol – I miejsce

Gomez-Figat Daniel – I miejsce

Morawski Antoni – I miejsce

 • 25 metrów stylem grzbietowym dziewcząt:

Kawczyńska Zofia – II miejsce

 • 25 metrów stylem grzbietowym chłopców:

Jackowski Maciej – I miejsce

Ponadto szkołę reprezentowali: Niklas Julia, Skrzypek Antonina, Skrzypek Maria, Łazęcka Maria, Rutkowska Izabela, Kołaczek Antonina, Kińska Barbara, Gajewska Zofia, Goszczyńska Pola, LytvynenkoVarvara, Okrasa Anna, Gajewski Adam, Poszwiński Julian, Janowicz Antoni, Gudanis Natan, Kawczyński Franciszek, Wiczyński Mikołaj, Kędzierski Jakub, Barańczyk Alan, Mastelarz Miłosz, Cybulski Michał, Ryba Wojciech).

W drugim bloku zawodów rywalizowali uczniowie klas IV-VIII. Naszą szkołę reprezentowało 29 uczniów. Oto wyniki jakie osiągali nasi uczniowie:

 • Sztafeta 10x25 metrów – I miejsce

(skład sztafety: Dwórznik Emilia, Sekta Zuzanna, Grzelecka Helena, Godlewska Zofia, Jankiewicz Delgado Natalia, Motylewski Michał, Walczuk Bartłomiej, Gomez-Figat Robert, Caban Michał, Walczuk Mikołaj)

 • 50 metrów stylem dowolnym dziewcząt:

Gładka Aleksandra – II miejsce

Sekta Zuzanna – III miejsce

Grzelecka Helena III miejsce

 • 50 metrów stylem dowolnym chłopców:

Gomez-Figat Robert – I miejsce

Motylewski Michał – I miejsce

Magdziarz Krystian – I miejsce

Walczuk Mikołaj – I miejsce

Magdziarz Damian – II miejsce

Walczuk Bartłomiej – II miejsce

Styczyński Julian – II miejsce

Morawski Maksymilian – III miejsce

 • 50 metrów stylem grzbietowym dziewcząt:

Soska Anna – I miejsce

Jankiewicz Delgado Natalia – II miejsce

Dwórznik Emilia – III miejsce

 • 50 metrów stylem grzbietowym chłopców:

Soska Aleksander – III miejsce

 • 25 stylem klasycznym dziewcząt:

Godlewska Joanna – III miejsce

 • 50 metrów stylem klasycznym chłopców:

Caban Michał – II miejsce

Ponadto szkołę reprezentowali: Klepaczko Pola, Wieteska Aniela, Godlewska Zofia, Krokocka Otylia, Byczkowska Zuzanna, Wieczorek Michalina, Kłąb Ewa, Wieteska Krzysztof,JakusekMartijn, Pełka Filip,Frączkiewicz Jan, Banaś Antoni.

Msza Święta w pierwszy piątek stycznia

 

W piątek 5 stycznia społeczność Zespołu Szkół im. ks. St. Konarskiego zgromadziła się na Mszy Świętej w pierwszy piątek miesiąca, którą celebrował ksiądz dyrektor Piotr Karpiński. Na początku kazania ksiądz dyrektor stwierdził, że Boże Narodzenie nie polega tylko na tym, że Syn Boży narodził się w Betlejem jako człowiek, ale że także my mamy narodzićsię z Boga. Następnie nawiązując do Pierwszego Listu Św. Jana Apostoła oraz do Ewangelii św. Jana, ksiądz dyrektor przedstawił trzy drogi naszych narodzin z Boga. Pierwsza to wzajemna miłość –kiedy jesteśmy dla siebie życzliwi, wspieramy się, obdarzamy się dobrym słowem. Druga – gdy znajdujemy Jezusa. Jesteśmy wówczas napełnieni radością i pragniemy podzielić się tym z innymi. Trzecia droga to Pismo Święte – czytając je pozwalamy, aby Bóg na nas spoglądał i nam o nas samych opowiadał.Na koniec ksiądz dyrektor życzył, abyśmy wpatrując się w nowonarodzonego Syna Bożego sami się rodzili z Boga.

Jedną z pieśni śpiewanych podczas Mszy Św. była „Kolęda dla obecnych” autorstwa ks. Kamila Goca, a wykonana przez uczennice liceum: Julię Wesołowską oraz Maję Piwek.

Po Mszy św. modliliśmy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

O oprawę liturgiczną zadbała klasa VI B, o muzyczną – chór szkolny pod batutą p. Marianny Rzeszotarskiej.

Msza szkolna w pierwszy piątek grudnia

 

W piątek 1 grudnia cała społeczność szkolna uczestniczyła we Mszy Świętej z racji pierwszego piątku miesiąca, którą sprawował ks. dyrektor Piotr Karpiński. Podczas homilii mogliśmy usłyszeć o przemijaniu, gdyż Msza odbywała się niemal w ostatnim dniu roku liturgicznego. Nasze życie przemija, świat przemija, ale Słowa Jezusa nie przeminą, Jego królestwo będzie wieczne. To co smutne i złe prędzej czy później od nas odejdzie, ale to co piękne, dobre i twórcze zostanie, dobro i miłość zabierzemy ze sobą. Nasze życie nie kończy się w tym świecie. Warto więc pomyśleć o tym, co jest na końcu, czyli o tym, co jest ostateczne, więc najważniejsze, a jeśli najważniejsze to pierwsze.

Na zakończenie Mszy św. ksiądz dyrektor podziękował wszystkim, którzy przystąpili do komunii świętej, jak również zapewnił, że kibicujemy tym, którzy z różnych powodów jeszcze do komunii nie przystąpili, by jak najszybciej pojednali się z Bogiem.

Oprawę Mszy świętej przygotowała klasa 6a oraz chór szkolny, który jak zawsze, ubogacił liturgię pięknym śpiewem.

Strona 1 z 15