Breadcrumbs

Wymiana szkolna

Od 2014 roku Zespół Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego współpracuje z katolickim gimnazjum Missionsgymnasium St. Antonius Bardel w Bad Bentheim (Niemcy) w ramach szkolnej wymiany młodzieży. Gimnazjum to leży na północnym zachodzie Niemiec, w landzie Niedersachsen.

Wymiana młodzieży ma na celu poznanie się uczniów z obu szkół, nawiązywanie trwałej współpracy oraz przyjaźni. Dla młodzieży jest to ogromne nowe doświadczenie, które nie tylko wspomaga naukę języków obcych i ukazuje potrzebę uczenia się języków, ale także otwiera młodzież na nową kulturę, nowe znajomości i kontakty, uczy tolerancji wobec innych narodowości i odmiennych tradycji. Jest to także okazja do nawiązania wieloletnich i trwałych przyjaźni. Poznawanie innych kultur jest bez wątpienia najlepszym sposobem na osiągnięcie międzynarodowego zrozumienia i pokoju, daje możliwość wielu tysiącom młodych ludzi zobaczenia, jak żyją ich rówieśnicy w innych krajach, i pozwalają zaszczepić w młodzieży ducha międzynarodowego zrozumienia Podczas każdej wizyty młodzież mieszka w domach swych gospodarzy. Daje to niepowtarzalną okazję do poznania codziennych tradycji i zwyczajów naszych sąsiadów.

Wymiana młodzieży jest niezwykle istotna jeszcze z jednego powodu. Trudna historia stosunków polsko – niemieckich, nagromadzone przez lata stereotypy i uprzedzenia istniejące pomiędzy naszymi narodami, to duże wyzwanie dla nauczyciela, ale też dla ucznia. Nie zapominajmy o swojej historii, ale próbujmy budować pokojowe relacje pomiędzy naszymi narodami.

Wymiana młodzieży dofinansowywana jest przez organizację Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Zapraszamy wszystkich uczniów Liceum do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie!

Koordynatorki:

Iwona Stanowska- koordynator gówny

Ewa Adamczyk Rayner

Kamila Kośka

 Wymiana szkolna październik 2022

 

 Wymiana szkolna luty/marzec 2023

 

Facebook Widget Slider

Menu