Breadcrumbs

Wydarzenia w Szkole Podstawowej

Komunikat

img 7486

Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”

Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej brali udział w sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”. Mamy zaszczyt poinformować, że aż troje uczniów zajęło 1. miejsce i zdobyło tytuł laureata: Elżbieta Adamczyk Rayner (kl. 7a), Krzysztof Rożek (kl. 7a) oraz Marcel Sokołowski (kl. 8b). Laureaci otrzymują dyplom grawerowany.

Pozostali laureaci:

5. miejsce – Róża Frontczak (kl. 4a), Izabela Wernikowska (kl. 8a) i Zofia Rochala (kl. 8b)

6. miejsce – Alicja Kopczyńska (kl. 8b)

7. miejsce – Szymon Rechnio (kl. 8a)

8. miejsce – Laura Jaskólska (kl. 8a)

9. miejsce – Lidia Tomczyk (kl. 6b) i Jan Melon-Mika (kl. 8a)

10. miejsce – Julia Dobrosz (kl. 8a) i Paweł Kłos (kl. 6b)

Serdecznie gratulujemy naszym olimpijczykom i liczymy na kolejne sukcesy!

Nasze sukcesy w Olimpiadzie Języka Angielskiego OLIMPUSEK

 

Bardzo jest nam miło poinformować o sukcesach naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek z języka angielskiego w sesji zimowej. 3. miejsce w Polsce i dyplom laureata otrzymała uczennica klasy Ia SP Aleksandra Gładka. 11. miejsce i również dyplom laureata otrzymała uczennica kl. Ia SP Marta Piotrowiak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

olimpusek ang 20

Informacja o kontakcie ze szkołą

 

Szanowni Państwo! Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych pracowników dyrektor szkoły podjął decyzję o przejściu w tryb pracy na odległość. Dlatego też do 25 marca br. budynek szkoły jest całkowicie niedostępny. We wszystkich sprawach należy kontaktować się mailowo lub telefonicznie.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (46) 832 74 78

Szkoła Podstawowa

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. (46) 832 37 10

Osiągnięcia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Tym razem została zmieniona formuła i uczniowie swoje testy rozwiązywali w domach przed komputerem w dniach od 28 maja do 5 czerwca.

Miło jest nam poinformować o uzyskanych osiągnięciach w poszczególnych kategoriach.

Żaczek:

Aleksandra Kędzierska z klasy 2b – wynik bardzo dobry

Tola Caban z klasy 2a – wyróżnienie

Zofia Dwórznik z klasy 2b – wyróżnienie

Milena Tarnowska z klasy 2c – wyróżnienie

Beniamin:

Tymon Pełka z klasy 5a – wyróżnienie

Michał Grochal z klasy 6b – wyróżnienie

Kadet:

Jarosław Jankiewicz Delgado z klasy 7a – wyróżnienie

Paweł Bezdziczek z klasy 8a – wyróżnienie

Szymon Kośka z klasy 8a – wyróżnienie

Weronika Wieteska z klasy 8b – wyróżnienie

Junior:

Maciej Barańczyk z klasy IA KLO – wyróżnienie

Hubert Ciecierski z klasy ID KLO – wyróżnienie

Student:

Kacper Tomczyk z klasy IIA KLO – wyróżnienie

Wszystkim uczniom serdecznie GRATULUJEMY!

kangur sp 20

Komunikat ws. zawieszenia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Klasyka

Szanowni Uczestnicy,
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w dniach od 12 do 25 marca br. oraz zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, jesteśmy zmuszeni poinformować, że Zespół Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach podjął decyzję o zawieszeniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Klasyka, która planowana była w dniu 20 marca 2020 roku. Na bieżąco monitorujemy komunikaty i w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Polsce oraz od decyzji Rady Ministrów, rozważamy przeniesienie wydarzenia na 3 kwietnia 2020 roku.
O wszystkich decyzjach oraz ewentualnym przeniesieniu EDKK 2020 na inny termin będziemy Państwa na bieżąco informować w odrębnych komunikatach.
Organizatorzy

Lekcje zdalne w Centrum Nauki Kopernik

 

W czwartek 18 czerwca uczniowie klas pierwszych Małego Klasyka mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z transmisji na żywo przez YouTube’a, jak i z późniejszej rozmowy na MS Teamsie. Największym zainteresowaniem cieszył się widok planet w ruchu oraz wizualizacja naszego Układu Słonecznego na przykładzie różnych okrągłych przedmiotów i satelitarnej mapy naszego miasta. Uczniowie mogli poznać nazwy gwiazdozbiorów, widocznych wiosną na nieboskłonie. Mogli dowiedzieć się, z czego zbudowane są planety i w jakiej odległości znajdują się od Słońca. Dzieci mogły zobaczyć jak gwiazdy oddalone są od siebie nawzajem i w jaki sposób różni się to od ich wyobrażeń. Nie zabrakło ciekawych pytań, m.in. o czarną dziurę, dlaczego Mars jest czerwony i jak daleko leży Neptun od Słońca. Te zajęcia to jak mała wyprawa w Kosmos.

palnetobus

*** Informacja dla rodziców i uczniów***

koronawirus

Sukces naszych uczniów w Olimpiadzie Olimpus z fizyki

Uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej brali udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” z Fizyki.

Mamy zaszczyt poinformować, że tytuł laureata uzyskali:

Krzysztof Rożek   kl. VIIa ,

Jan Melon-Mika   kl. VIIIa ,

Szymon Kośka     kl. VIIIa .

Wyróżniające się miejsca zajęli także: Maksymilian Kłosiński (kl. VIIb), Robert Krakowiak (kl. VIIa), Franciszek Śliwa (kl. VIIb), Malwina Plucińska (kl. VIIb), Zuzanna Bobrowska (kl. VIIb), Julia Żurawicz (kl. VIIb).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

olimpus fizyka 2020

Nasz laureat w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki

 W środę 5 lutego w Sieradzu odbył się etap wojewódzki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych.

Mamy zaszczyt poinformować, że Krzysztof Dąbrowski, uczeń klasy VIII b, uzyskał tytuł laureata.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

matma wojewodzki2019

Sukces naszego ucznia w konkursie literackim

Miło nam poinformować, że Jan Cimanowski, uczeń klasy Va, zajął I miejsce w Konkursie „Zasmakuj w bibliotece – najlepsze opowiadanie z tytułów książek”, zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Skierniewicach.

Gratulujemy Jankowi i zachęcamy do przeczytania nagrodzonej pracy, którą publikujemy poniżej.

„Mikołajek” i „Harry Potter” byli przyjaciółmi. Razem wybrali się do biura „Podróż za jeden uśmiech”. Zainteresowali się ofertą „Wakacje z duchami”. Czuli, że będą to „Niezwykłe wakacje”. Na miejscu poznali „Zaczarowany świat” i „Tajemnice dzikiego boru”. Opiekunem grupy był „Koszmarny Karolek”. „Cudowna podróż” szybko się skończyła i trzeba było wracać do szkoły. Po wakacjach pozostały wspomnienia i „Dziennik cwaniaczka”.

/Jan Cimanowski/

jan cimanowski konkurs

Zalecenia i informacje w związku z zagrożeniem wirusowym

 

Na podstawie rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, przekazujemy następujące informacje:

1. Szkoła śledzi na bieżąco komunikaty odpowiednich organów państwowych i stosuje się do nich w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa.

2. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wzięli udział w spotkaniu informacyjno-profilaktycznym, na którym zostali zapoznani z koniecznością przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

3. W szkole została wywieszona instrukcja dotycząca mycia rąk.

4. Apelujemy do rodziców o nie posyłanie przeziębionych lub chorych dzieci do szkoły.

5. Informujemy uczniów i rodziców, że jeśli nie mieli kontaktu z osobą chorą, nie mają powodu do obaw.

6. Informujemy, że zostały odwołane wszystkie wycieczki zagraniczne, nie tylko do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa. Decyzje odnośnie do wycieczek krajowych i imprez masowych będą podejmowane na bieżąco, stosownie do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

7. Apelujemy do rodziców, by nie wyjeżdżali z dziećmi do krajów, gdzie występuje koronawirus.

8. Prosimy rodziców, których dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomili stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosili się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

9. Informujemy rodziców dzieci do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

10. Infolinia Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo). Sanepid Skierniewice – tel. 509 425 343.

Zarządzenie Dyrektora Szkoły

img 6452

Msza szkolna w II niedzielę miesiąca

 

W niedzielę 8 marca społeczność Klasyka modliła się na Mszy świętej sprawowanej przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. W czasie homilii ks. dyrektor przywołał słowa Pana Boga skierowane do Abrama: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę”. Ksiądz dyrektor posłużył się przykładem Abrahama, aby pokazać drogę duchową każdego człowieka. Pół drogi Abram przebył z ojcem, a drugą część sam. To warunek konieczny, aby wiara była pełna. Jakiś etap przeszliśmy z rodzicami – to wiara odziedziczona, przekazana w tradycji, ale przychodzi moment, aby doświadczyć Pana Boga w sposób osobisty. Dobrym czasem na to jest Wielki Post. Dla apostołów takim punktem była Góra Tabor, gdzie doświadczyli, że Jezus jest Bogiem. Wielki Post to czas, aby szukać doświadczenia Pana Boga, szukać doświadczenia Taboru, wsłuchiwać się w wewnętrzny głos i postępować właściwie, zgodnie z sumieniem. Kościół też przychodzi człowiekowi z pomocą: droga krzyżowa, gorzkie żale, rekolekcje.

W lepszym przeżyciu II niedzieli Wielkiego Postu pomogła nam oprawa muzyczna chóru szkolnego, oraz czytania i modlitwa powszechna, przygotowana przez uczniów klasy VIIIa.

Harmonogram matur

img 5790

img 5791

img 5792

img 5793

img 5796

Szkolny konkurs plastyczny „Zdrowie to Twój skarb”

W poniedziałek 9 marca nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Zdrowie to Twój skarb”. Konkurs był skierowany do najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy mieli za zadanie sprawdzić zawartość cukru w produktach spożywczych przeznaczonych dla dzieci, a następnie przedstawić swoje obserwacje i wnioski w pracy plastycznej. Prace dzieci miały uświadomić im, jak wiele cukru codziennie spożywamy i jak często reklamy oszukują konsumentów, mówiąc że coś jest zdrowe, a w rzeczywistości takie nie jest. Konkurs miał na celu uświadomienie dzieciom, że dobre zdrowie, to zdrowe i dobrze funkcjonujące narządy, a w konsekwencji jasny umysł i silne ciało. Jasne myślenie warunkuje zdolność uczenia się i koncentracji. O ciągłym zmęczeniu i braku koncentracji wśród dzieci ostatnio dużo się mówi i powoli staje się to problemem na wielką skalę. Sięgnięcie po słodką przekąskę, aby zaspokoić głód jest łatwym rozwiązaniem, ale słodycze tak naprawdę dają energię na krótko i są dozwolone tylko okazjonalnie, i to w niewielkich ilościach. Dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem i za niezwykle interesujące prace.

Oto osoby nagrodzone:

Miejsce I   Otylia Krokocka kl. IIc, Tosia Madejska kl. 0

Miejsce II   Zofia Dwórznik kl. IIb, Ola Wojda kl. 0

Miejsce III Julia Siewiera     kl. IIIa, Dominik Bombała kl. 0

Wyróżnienia otrzymali:

Monika Bielawska kl. Ib

Wiktoria Gorajewska, Bartek Walczuk, Jagoda Winciorek kl. IIa

Ola Kędzierska kl. IIb

Maks Migda, Maria Pałatyńska kl. IIc

Aurelia Bombała, Jakub Wojda kl. IIIa

Harmonogram

img 5789

Zwycięzcy w konkursie recytatorskim „Zabawa z poezją”

W piątek 6 marca odbyła się kolejna edycja szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Zabawa z poezją”. Bez względu na finalne wyniki, brawa należą się każdemu, kto podjął wyzwanie i poświęcił swój czas pracy nad interpretacją tekstu. Poniżej prezentujemy wyniki. 

W kategorii klas 0-II 1. miejsce zdobyła uczennica klasy 0 Antonina Madejska. 2. miejsce wywalczyła Aleksandra Kędzierska z klasy 2b, a 3. miejsce Maja Miśkiewicz z klasy 2a. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał uczeń klasy 0 Marcel Pisarski. 

W kategorii klas III-VI 1. miejsce zdobyła uczennica klasy 3a Gabriela Domanowska, 2. miejsce Lidia Tomczyk z klasy 6b, 3. miejsce uczennica klasy 6b Zuzanna Żałoba. 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. 

Laureaci w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpus” z Biologii

 

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej brali udział w sesji zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady „Olimpus” z Biologii.

Mamy zaszczyt poinformować, że tytuł laureata uzyskali:

2. miejsce – Hanna Rudnicka (kl. 6b),

4. miejsce – Eliza Stęborowska (kl. 6b)

5. miejsce – Łukasz Chmurski (kl. 6a), Jan Bartosiewicz (kl. 6a), Sandra Milczarek (kl. 6b).

Wyróżniające się miejsca zajęli także: Emilia Staniszewska (kl. 6a), Michał Grochal (kl. 6b), Igor Jackowski (kl. 6b), Stanisław Wieteska (kl. 6b), Zuzanna Nowak (kl. 6a) i Paweł Kłos (kl. 6b).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poznajemy język i kulturę Meksyku

Za nami kolejne w tym roku kalendarzowym spotkanie z panią Deborah Delgado Jankiewicz. Na każdym z nich na powitanie śpiewaliśmy piosenkę o niebieskiej papudze. Przypomnieliśmy sobie również „Padre nuestro”, czyli modlitwę „Ojcze nasz”. Uczyliśmy się zwrotów, których używa się kiedy chcemy powiedzieć kim jesteśmy lub kim są nasze koleżanki i nasi koledzy, a także jak powiedzieć co lubimy.

Strona 1 z 21