Breadcrumbs

WYDARZENIA

„Colloquia Classica” o św. Bracie Albercie

U progu Adwentu, w poniedziałek 4 grudnia w Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „COLLOQUIA CLASSICA”. Tym razem prowadziła je albertynka z Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie, siostra Teresa Pawlak, która przybliżyła nam sylwetkę Adama Chmielowskiego – Świętego Brata Alberta.

Spotkanie wpisywało się w trwający Rok Brata Alberta, związany z obchodami 100. rocznicy jego śmierci. Ten urodzony w Igołomii pod Krakowem przyszły święty z początku miał być inżynierem. W młodości stracił rodzinę, a następnie zdrowie w powstaniu styczniowym. Kształcił się w Paryżu i Monachium, gdzie odbył studia malarskie. Przez całe życie tracił po kolei wszystko, by wreszcie odnaleźć Boga i to ukrytego w najbiedniejszych.

Siostra Teresa Pawlak zachęciła dzieci i młodzież do refleksji nad własnym życiem i relacjami z innymi ludźmi, do zastanowienia się nad tym, kim chcę być - żebrakiem czy pielgrzymem? Wyjaśniła, że pielgrzym to ktoś, kto ma w życiu cel, do którego wytrwale podąża. Przestrzegała także, że nawet pielgrzymowi zdarzają się potknięcia i upadki, że może go coś złamać, ale najważniejsze jest, by się podnieść i nie poddać się. Mimo popełnionych błędów i rys na charakterze nadal powinniśmy pomagać, wspierać potrzebujących i kierować się w życiu miłością oraz szacunkiem do drugiego człowieka. Na wzór Brata Alberta „być dobrymi jak chleb”.

​Na koniec spotkania ksiądz dyrektor Piotr Karpiński podziękował siostrze Teresie za wykład i zapowiedział, że podczas szkolnej wigilii społeczność Klasyka ponownie spotka się z postacią Brata Alberta, tym razem za sprawą sztuki Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”, będącej poetycko-filozoficznym studium postaci Adama Chmielowskiego.

Biskup Alojzy Orszulik, założyciel naszej szkoły, odznaczony Krzyżem Świętej Wiktorii

30 listopada to dzień imienin pasterza naszej diecezji, biskupa Andrzeja F. Dziuby. Delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w katedrze łowickiej, po czym złożyła dostojnemu solenizantowi najlepsze życzenia.

Ordynariusz łowicki tego dnia odznaczył biskupa seniora Alojzego Orszulika, pierwszego biskupa łowickiego, Krzyżem Świętej Wiktorii dla duchownych i świeckich za zasługi dla Kościoła łowickiego Pro Ecclesiae Loviciensis. W ten sposób biskup Dziuba docenił wkład i służbę pierwszego ordynariusza dla diecezji łowickiej i jej rozwoju.

Gratulujemy odznaczenia naszemu drogiemu założycielowi i życzymy długich lat w dobrym zdrowiu.

Pierwszy piątek listopada

W piątek 3 listopada, podczas pierwszopiątkowej Mszy świętej, cała społeczność Klasyka zwróciła się z prośbą do Najświętszego Serca Pana Jezusa, by nasze modlitwy były duchową pomocą dla wszystkich wiernych zmarłych.

W homilii ksiądz dyrektor Piotr Karpiński zwrócił uwagę, że Ewangelia, która mówi o śledzeniu Jezusa przez faryzeuszy, jest bardzo aktualna we współczesnej cywilizacji, gdzie dużo jest śledzenia innych, obserwowania na portalach społecznościowych. Stąd zrodziła się refleksja, że obserwowanie kogoś może być dobre i złe. Pierwszy typ wynika z podziwiania kogoś, chęci poznania i naśladowania go, jest pozytywną inspiracją do działania i rozwoju. Z kolei złe spojrzenie, to „spojrzenie zabójcy”, prowadzi do autodestrukcji, oparte jest na podstępie, zazdrości i nienawiści, na złych intencjach, które pragną drugiego zniszczyć.  Dobre naśladowanie Jezusa reprezentują Apostołowie, zaś złe śledzenie stosowali faryzeusze.Ksiądz dyrektor zachęcał zebranych do patrzenia na drugiego człowieka w taki sposób, w jaki czyni to Bóg. Bóg, jako ojciec, zawsze patrzy na innych z miłością i troską.

Po Mszy św. odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszopiątkowe. O oprawę liturgiczną zadbała klasa IV a, zaś chór szkolny zapewnił oprawę muzyczną.

 

Msza szkolna w pierwszy piątek grudnia

W pierwszy piątek grudnia społeczność Klasyka modliła się podczas Mszy św. sprawowanej przez księdza dyrektora Piotra Karpińskiego.

W homilii ksiądz dyrektor zachęcił słuchaczy, by uporządkować sobie rzeczywistość według tego, co przemijające i nieprzemijające. Było to nawiązanie do zdania z Ewangelii: „Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”. Choć przemijanie jest smutne, ma też pozytywny aspekt, gdyż także złe rzeczy przemijają, a skoro tak, nie należy ich absolutyzować. Tym, co nie przemija jest miłość. Na niej warto zbudować swoje życie.

O oprawę liturgiczną zadbała klasa IVb i chór szkolny.

Zapraszamy na "Noc świętych"

We wtorek 31 października o godz. 19.00 zapraszamy  na modlitewne czuwanie w obecności relikwii Świętych i Błogosławionych, do koscioła NSPJ na Widoku. Będzie to wieczór wypełniony śpiewem, refleksją i modlitwą, który przeżyjemy pod hasłem "święTYmi BĄDŹcie". Na to czuwanie zapraszamy również młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania czyli uczniów z klas II i III Gimnazjum.

Wyróżnienia w konkursie o Annie Jantar

W czwartek 26 października odbył się finał konkursu poświęconego życiu i twórczości Anny Jantar. Do pierwszego etapu przystąpiło aż 120 uczestników ze skierniewickich szkół. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Skierniewicach.

Miło nam poinformować, że czworo naszych uczniów otrzymało wyróżnienia. Gratulujemy uczniom z gimnazjum – Olafowi Jackowskiemu i Michałowi Sulikowskiemu, a także uczennicom z podstawówki – Wiktorii Goszkowskiej        i Julii Żurawicz. 

 

Nasze uczennice Mistrzyniami Świata w tańcu

Ania Łazęcka z klasy Vb i Aleksandra Brzezińska z klasy 2a, tancerki Akademii Tańca 4-20, zdobyły aż 5 medali podczas Mistrzostw Świata Federacji WADF (World Artistic Dance Federation), które odbywały się w Libercu w Czechach w dniach 20-26 listopada 2017 r.

Ania Łazęcka zdobyła dwa złote medale: w kategorii Duet Jazz Juvenilles oraz w kategorii Trio Contemporary Ballet Juvenilles, a także srebro w kategorii Jazz Small Team Juvenilles.

Ola Brzezińska zdobyła brąz w kategorii Jazz Adults Mini Formacji oraz złoto w kategorii Large Team Jazz Adults.

Serdecznie gratulujemy!

W tych samych Mistrzostwach Świata wzięła udział także Anna Grzegorzewska, nasza absolwentka, zdobywając również złoto i brąz. Gratulujemy i pozdrawiamy naszą absolwentkę.

Dzień Fatimski w Klasyku

W 1917 r. w portugalskiej Fatimie miały miejsce niezwykłe objawienia Maryjne. Matka Boża trójce dzieci – Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie objawiła wielkie tajemnice związane z historią XX wieku. W tym roku mija dokładnie 100 lat od objawień, co jest okazją do zadumy nad ich przesłaniem.

Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany w środę 25 października Dzień Fatimski. Mieliśmy niezwykły przywilej i radość by tego dnia gościć wśród nas i oddać cześć relikwiom świętych Dzieci z Fatimy – Hiacynty i Franciszka.

Uczniowie klasy II liceum przygotowali specjalny apel przybliżający wydarzenia fatimskie i treść orędzia Matki Bożej z 1917 roku. Po prezentacji wszyscy wysłuchali konferencji księdza dyrektora Piotra Karpińskiego. Kaznodzieja komentował fragment z Pierwszego Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: „Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć”. Ten fragment Pisma znakomicie oddaje to, co się wydarzyło w Fatimie – Bóg, chcąc przynieść udręczonemu światu ratunek, wybrał małe, niepiśmienne dzieci. Dał im jednocześnie moc, by mimo niedowierzania i cierpień okazały się silne. Ksiądz dyrektor wskazywał nam na prawdziwą wielkość, tę wewnętrzną, która pochodzi od Boga. Życzył każdemu, by zaprzyjaźnić się z dziećmi z Fatimy i ukochać modlitwę różańcową, bo dzięki niej można wiele wyprosić.

Kolejnym punktem było świadectwo złożone przez panią Agnieszkę Napiórkowską, mamę naszego kolegi z gimnazjum. Pani Agnieszka przywołała liczne przykłady łask otrzymanych za wstawiennictwem Dzieci Fatimskich. Opowiedziała także swoje osobiste doświadczenie Fatimy.

Następnie modliliśmy się na różańcu w intencji szkoły i naszych osobistych. Na zakończenie ksiądz dyrektor pobłogosławił nas relikwiami św. Hiacynty i św. Franciszka.

Dzień Fatimski w naszej szkole był ogromnym przeżyciem dla wielu. Mogliśmy zobaczyć, jak bardzo realnie Bóg działa w historii. Jak wielką moc ma modlitwa różańcowa. A przede wszystkim zyskaliśmy nowych, wspaniałych przyjaciół z Fatimy.

Dopełnieniem obchodów Dnia Fatimskiego w szkole była projekcja w Kinoteatrze Polonez filmu „Fatima. Ostatnia tajemnica”, na który udaliśmy się całą szkołą.

„Nie Zmarnuj Swojego Życia” w naszej szkole

„Nie Zmarnuj Swojego Życia!” – to przesłanie usłyszała młodzież w naszej szkole.

Dla Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE) nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli. Wiedzą, jak trudny start mają niektórzy nastolatkowie i jak bardzo trudno o asertywność wśród grupy rówieśniczej. Od ponad 4 lat spotykają się z młodzieżą i uświadamiają ich o skutkach uzależnień. Ich zadaniem jest motywowanie uczniów do nauki pokazując, jak wiele mogą stracić wybierając złą drogę.

Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany jest do młodzieży w całej Polsce. Podczas dwugodzinnego, dynamicznego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami. Projekt powstał z inicjatywy raperów oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Inicjatywę objął patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty.

Do tej pory Bęsiu i Dj Yonas (tworzący skład Rymcerze) dotarli ze swoją inicjatywą do ponad 260 000 uczniów podczas 400 spotkań. 17 listopada 2017 roku pojawiła się ich najnowsza płyta pt. „Nie Zmarnuj Swojego Życia”.

Zapraszamy na darmowy koncert hip-hopowy Rymcerzy, który odbędzie się w piątek 24 listopada o godz. 18:30 w Centrum Kultury i Sztuki.

Przenieśmy się w lata 80-te i 90-te…

W czwartkowy wieczór 19 października odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd uczniowski. Impreza muzyką i stylem nawiązywała do lat 80. i 90., dlatego uczestnicy zabawy musieli przyjść w strojach z lat młodości swoich rodziców. Dyskoteka trwała 3 godziny, w ciągu których wszyscy bawili się nie tylko w takt utworów, które słuchają na codzień, ale również przebojów z ubiegłych dekad. Podczas zabawy odbył się konkurs na najlepsze przebranie, a zwycięzcy otrzymali słodkie upominki.

Szkolny etap Konkursu „Milion od Honorata”

W piątek 17 listopada odbył się szkolny etap Konkursu „Milion od Honorata”, organizowanego przez Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej. Celem konkursu jest przybliżenie osoby bł. Honorata Koźmińskiego, który jest patronem naszej diecezji. Okazją do przeprowadzenia konkursu była 100. rocznica śmierci Honorata Koźmińskiego oraz ogłoszenie roku 2017 przez Sejm i Kościół polski rokiem bł. Ojca Honorata. Udział w konkursie o błogosławionym kapucynie z Białej Podlaskiej był okazją, aby poznać żołnierza Niepokalanej, wiernego syna polskiej ziemi, człowieka oddanego bez reszty tym, do których został posłany oraz sytuację Polski w czasach, w jakich żył błogosławiony zakonnik.

Zwycięzcą konkursu na etapie szkolnym mogła zostać tylko jedna osoba. Mamy zaszczyt poinformować, że zwyciężczynią w Szkole Podstawowej została Zofia Soska, zaś w Gimnazjum Patrycja Janus. Gratulujemy obu wspaniałym uczennicom chęci zgłębiania wiedzy o błogosławionym Honoracie Koźmińskim i życzymy sukcesu ma drugim etapie, który odbędzie się w Płocku 16 marca 2018 roku.

Dni skupienia dla nauczycieli

Tradycją Klasyka jest, że w okolicy Dnia Nauczyciela także kadra szkolna udaje się na swój doroczny wyjazd formacyjno-rekolekcyjny. Tegoroczne dni skupienia, przebiegające w dniach 13-14 października, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spędzili w Miasteczku Krwi Chrystusa w Chrustach koło Rawy Mazowieckiej. Był to czas rozwoju duchowego, modlitwy i osobistego spotkania z Bogiem, a także ludzi między sobą. Temat rekolekcji brzmiał: „Miłość przebaczająca w pracy nauczyciela”.

Pierwszy dzień rekolekcji minął pod znakiem refleksji o życiu ukrytym, którego twórcą i mistrzem był bł. Honorat Koźmiński, patron diecezji łowickiej. Po kolacji nauczyciele uczestniczyli w nabożeństwie Dróżek do Krwi Chrystusa. Pogodny wieczór w ciszy lasu stwarzał niepowtarzalną okazję do zadumy. Następnie sprawowana była Eucharystia zakończona indywidualnym błogosławieństwem relikwiami Korony Cierniowej Chrystusa.

Na wieczornej konferencji ksiądz dyrektor odwołując się do biblijnego Wieczernika nawiązał już do centralnego problemu – miłości przebaczającej. Wskazał, że tak naprawdę każdy człowiek jest potencjalnym zdrajcą Chrystusa i dlatego każdy potrzebuje przebaczenia.

Dzień sobotni rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Nauki tego dnia obejmowały dwie konferencje i homilię. Ks. Piotr Karpiński wykładał zagadnienia miłosierdzia, czyli miłości przebaczającej nawiązując do przykładów biblijnych i literackich. Szczegółowo prześledziliśmy losy Józefa Egipskiego, sprzedanego w niewolę przez rodzonych braci oraz ich pojednanie. Dzieje Piotra Apostoła, jego zaparcie się Chrystusa i rozmowa ze Zmartwychwstałym – to wspaniałe studium miłości przebaczającej. Przyjrzeliśmy się także postaci Ewangelicznego Zacheusza, którego przebaczające spojrzenie Chrystusa doprowadziło do nawrócenia.

Dzięki naukom zrozumieliśmy, że przebaczenie nie jest oznaką słabości, lecz źródłem mocy. Ono przemienia świat i ludzi, pozwala zatrzymać atak zła, rozwiązuje wiele ludzkich problemów. Dzięki niemu możliwa jest pełna rehabilitacja danej osoby, a przede wszystkim pozwala ono pozostać w świecie dobra, wolności oraz miłości. Miłość przebaczająca odgrywa ogromną rolę w pracy nauczyciela.

Oprócz refleksji podczas konferencji w tych dniach okazji do duchowych przeżyć było wiele: Msze św., medytacja Słowa Bożego, modlitwa brewiarzowa, koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu. A oprócz tego Dni Skupienia były okazją do przerwania codziennego zabiegania, rutyny i spotkania się z drugim człowiekiem. Wszystko to sprzyjało zadumie, a także budowaniu życzliwej atmosfery.

Laureatka w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Multitest”

Miesiąc temu uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej mierzyli się z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Multitest”, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Właśnie otrzymaliśmy wyniki Konkursu.

Miło nam poinformować, że tytuł laureata zdobyła Maria Wojewoda z klasy 3d gimnazjum.

Oprócz najwyższego tytułu wielu naszych uczniów zostało wyróżnionych. Wyróżnienia uzyskali: Michał Filipek (3f Gim), Maria Adamczyk Rayner (2e Gim), Weronika Szalińska (2e Gim), Jakub Wasilewski (3d Gim), Oliwia Kosiorek (3d Gim), Elżbieta Adamczyk Rayner (5a SP), Marcel Sokołowski (6b SP), Szymon Rechnio (6a SP), Laura Jaskólska (6a SP), Maja Piwek (6b SP).

Jesteśmy z Was dumni i życzymy kolejnych zwycięstw!

Święto Patrona Szkoły i Dzień Edukacji

 W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona, a zarazem Dzień Edukacji Narodowej. To dla społeczności Klasyka ważna doroczna uroczystość. Miała ona trzyczęściowy przebieg. Najpierw swoją Akademię miała Szkoła Podstawowa. Następnie wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy św., sprawowanej przez księdza dyrektora. Po Mszy św. swoje święto przeżywały klasy gimnazjum i liceum.

Akademię w Szkole Podstawowej przygotowały klasy siódme. Sylwetka naszego patrona, ks. Stanisława Konarskiego została przedstawiona          w formie dramy, w której duch księdza nawiedza nocą ucznia i opowiada o swoim życiu. Była to dobra okazja, by wykreować patrona szkoły jako postać żywą i bliską. W dalszej części uczniowie śpiewali piosenki i przestawili zabawną scenkę pt. „Pan Belfer był chory”, w której pokazali „ciężki” żywot nauczyciela. Na zakończenie głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który podziękował za przygotowanie uroczystości i krótko porozmawiał z uczniami o ks. Konarskim. Przyznał, że spotkanie z patronem szkoły, wykreowane przez Dominika Szałwińskiego i Piotra Chudzio, zrobiło na nim ogromne wrażenie. Na koniec uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia oraz wręczyli upominki.

Centralnym punktem obchodów Święta Patrona była Msza święta, w której ksiądz dyrektor powierzył Bogu nauczycieli i pracowników szkoły,       a także intencje całego Zespołu Szkół. W kazaniu ksiądz dyrektor nawiązał do wspominanej tego dnia postaci patrona diecezji, bł. Honorata Koźmińskiego. Ten błogosławiony jednoczył ludzi z Bogiem troskliwą miłością. I to ona powinna towarzyszyć w pracy każdemu nauczycielowi.    To zawód służący temu, co niewidoczne – miłości człowieka, trosce o niego i jego rozwój. Mądra miłość jest wymagająca, uczeń ją czuje                 i wyraża za nią wdzięczność.

Na zakończenie Mszy św. nastąpiło ślubowanie uczniów klas pierwszych i siódmych oraz przekazanie sztandaru nowemu pocztowi. Tradycją Dnia Nauczyciela jest także wręczenie nagród. W imieniu biskupa łowickiego ksiądz dyrektor przekazał nagrodę organu prowadzącego pani Annie Chęcielewskiej. Sam zaś przyznał nagrody dyrektora paniom: Annie Kłosińskiej, Emilii Pomarańskiej i Halinie Kopeć.

Po powrocie z Mszy św. kolejnym punktem programu był przygotowany przez klasy trzecie gimnazjum apel poświęcony Patronowi Szkoły               i Świętu Edukacji Narodowej. W auli uczniowie przedstawili prezentację o księdzu Stanisławie Konarskim, jego życiu i dokonaniach. Następnie pokazali sen gimnazjalisty, przedstawiający jego dzień w szkole. Rozpoczął się on od spóźnienia i, jak to bywa, był ciągiem niefortunnych zdarzeń. Uczniowie w humorystyczny sposób ukazali nauczycieli, odtwarzając charakterystyczne dla nich zachowania, zwroty   i gesty. Samorząd uczniowski złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczył kwiaty i drobne upominki. Na koniec głos zabrał ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który podziękował za przygotowanie uroczystości, przypomnienie sylwetki patrona szkoły i życzenia.

Msza szkolna w drugą niedzielę listopada

Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, tak i 12 listopada społeczność Klasyka modliła się wspólnie na Mszy św., której przewodniczył ks. dyrektor Piotr Karpiński. Nawiązując do Ewangelii, ksiądz dyrektor w swojej homilii skupił się na zagadnieniu mądrości. Przestrzegał przed uleganiem głupocie, która zaślepia myślenie i jest korzeniem wszelkiego zła. Ksiądz dyrektor przywołał księgi Starego Testamentu takie, jak Księga Mądrości, Księga Przysłów, Księga Koheleta czy Mądrość Syracha. W tej ostatniej wyróżnił trzy elementy mądrości: wychowanie i budowanie autorytetu, tworzenie środowiska ludzi mądrych oraz nawrócenie. W Ewangelii Jezus powiedział głupim pannom, że ich nie zna. Pokazał w ten sposób, że nie wchodzi nigdy w relację z głupotą. Swoim życiem i nauczaniem udowodnił, jak należy szukać mądrości. Mamy więc czerpać nieustannie z jej źródła, jakim jest Pismo święte.
O oprawę liturgiczną zadbała klasa Ia KLO oraz chór szkolny.

Pierwszy piątek miesiąca

Społeczność Klasyka modliła się na Mszy świętej i nabożeństwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w pierwszy piątek października. Mszy przewodniczył ksiądz dyrektor Piotr Karpiński, który w homilii nakreślił tajemnicę dawania się Boga poprzez posługę kapłana. Życzył zebranym, by spotkali w swoim życiu takiego kapłana, który naznaczy ich drogę i za którego będą wdzięczni Bogu.

Nasi uczniowie dbają o czystość duszy więc do konfesjonałów ustawiły się długie kolejki. Sakrament pokuty i pojednania sprawowali ks. Mariusz i ks. Karol. Oprawą liturgiczną zajęła się klasa II A, muzyczną zaś chór szkolny.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada

W piątek 10 listopada uroczystym apelem uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Przygotowanym montażem słowno-muzycznym drugie klasy gimnazjum wprowadziły nas w nastrój patriotyczny. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne związane z polskimi drogami do wolności oraz uczucia towarzyszące Polakom w tych ważnych momentach dziejowych. Przedstawienie zostało wzbogacone przez pieśni o tematyce wolnościowej, projekcję filmu „Niezwyciężeni” oraz prezentację multimedialną będącą tłem dla recytowanych wierszy. Krótką etiudę taneczną gościnnie zaprezentowały uczennice klasy VII Szkoły Podstawowej. W akademii pojawiła się także modlitwa za tych, którzy przelali krew w walce o wolną Polskę.

Na zakończenie apelu głos zabrał ks. dyrektor Piotr Karpiński, podkreślając trzy walory przedstawienia. Pierwszy to zaprezentowanie święta jako budzącego radość. Po drugie pokazanie piękna Polski, nie tylko w kontekście popularnych miejsc, ale także tych mniej znanych, jak lokalne parki i dwory, klif w Gdyni czy Ojcowski Park Narodowy. Na koniec zaznaczył aspekt filozoficzno-religijny. Podkreślił, iż każdy człowiek aspiruje do wolności, pragnie jej, że wolność jest nam dana od Pana Boga. Jednocześnie Bóg zaprasza nas do mądrej wolności, przede wszystkim wewnętrznej. Swoje podsumowanie zakończył słowami: „Chrześcijaństwo przynosi prawdziwe wyzwolenie”.

Na koniec młodzi artyści przekazali na ręce księdza dyrektora, nauczycieli i przewodniczących klas miłą i słodką niespodziankę – „patriotyczne babeczki”, aby każdy mógł poczuć radość ze świętowania.

 

Wolontariat Klasyka wspiera Hospicjum

W czwartek 5 października w naszej szkole odbył się kolejny kiermasz słodkich wypieków przygotowanych przez naszych uczniów. Uzyskane środki tym razem wolontariusze przekazali skierniewickiemu Hospicjum.

Wszystkie ciasta cieszyły się wielkim powodzeniem, zarówno wśród uczniów, jak i pracowników szkoły. Podziękowania należą się zwłaszcza osobom, które bez wahania poświęciły czas, aby przygotować tak wspaniałe smakołyki.

Sukcesy Klasyka w Szkolnej Lidze Pływackiej

We wtorek 7 listopada 55 pływaków Klasyka wzięło udział w zimowej edycji Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o puchar Prezesa Pływalni Miejskiej NAWA.

Na podium pływacy Klasyka stawali aż 50 razy. Zdobyli 14 złotych, 17 srebrnych i 19 brązowych medali w startach indywidualnych. Złoto i srebro w sztafetach 6x50 metrów stylem dowolnym kobiet i dwa srebrne medale w sztafetach 6x50 metrów stylem dowolnym mężczyzn. W klasyfikacji końcowej, po edycji zimowej, Klasyczne LO uplasowało się na 1. miejscu, zaś Gimnazjum na miejscu 3. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników, osiągnięcia rekordów życiowych i życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentacja Klasyka na „Biegnij Warszawo”

W niedzielę 1 października uczniowie naszej szkoły wraz z trzema nauczycielami udali się do Warszawy, aby razem z uczestnikami z całej Polski wziąć udział w imprezie sportowej: marszu na 5 kilometrów „Maszeruję Kibicuję” oraz w biegu na 10 kilometrów „Biegnij Warszawo”. Wśród śmiałków gotowych przebiec 10 kilometrów znaleźli się nauczyciele: pani Małgorzata Kozłowska i pan Tomasz Sydor, a także uczeń naszej szkoły Michał Skonieczny. Wszyscy uczestnicy pięknie prezentowali się w kolorowych koszulkach, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Wszystkim serdecznie gratulujemy pokonanych dystansów, w szczególności naszym odważnym biegaczom! Czekamy na przyszły rok.

Strona 1 z 5