Breadcrumbs

Wydarzenia w Liceum Ogólnokształcącym

Czworo finalistów w 33. Olimpiadzie Filozoficznej

 

Aż czworo uczniów Klasycznego Liceum zakwalifikowało się do etapu centralnego Olimpiady Filozoficznej – wyniki ogłoszono w czwartek 1 kwietnia br.

W tym roku etap okręgowy Olimpiady miał przebieg dwustopniowy. Najpierw uczniowie pisali esej filozoficzny, a następnie najlepsi z nich przechodzili jeszcze egzamin ustny. Komitet Okręgowy rekomendował do finału pięcioro naszych uczniów, zaś Komitet Główny, po weryfikacji wszystkich materiałów, zakwalifikował ostatecznie czworo licealistów, którzy już teraz mają tytuł finalisty. Tytuł ten daje 100% na maturze z przedmiotu filozofia, a także brany jest pod uwagę przy rekrutacji na studia.

Mamy zaszczyt pogratulować tytułu finalisty następującym uczniom: Jakub Balcerowski (klasa IIIA), Marcin Chmurski (klasa IIA), Piotr Chudzio (klasa IIB) i Inga Popławska (klasa IIC).

Serdecznie gratulujemy i życzymy uzyskania tytułu laureata!

 

 

 

olipiada filo 21

Przedstawiciele maturzystów „Klasyka” z modlitwą na Jasnej Górze

 

W sobotę 27 marca 2021 r. przedstawiciele naszej szkoły pielgrzymowali do tronu Matki Bożej Jasnogórskiej, aby zawierzyć Jej egzaminy maturalne i decyzje dorosłego życia. Klasyczne Liceum reprezentowali: Zuzanna Orłowska, Kacper Tomczyk i Antoni Zając wraz z księdzem katechetą Radosławem Sawickim.

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów była inna, niż zwykle. Ze względu na przedłużającą się pandemię koronawirusa i obowiązujące nas obostrzenia, po raz kolejny tradycyjna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę nie mogła się odbyć w dotychczasowej formie. Nasza delegacja pielgrzymowała niejako w imieniu wszystkich maturzystów naszej szkoły i całej diecezji. To wielkie wyróżnienie móc być tak blisko Matki Bożej w duchowej stolicy Polski i modlić się za siebie i za pozostałych maturzystów.

O godz. 13.30 uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej przez J.E. ks. bpa Andrzeja Franciszka Dziubę, biskupa łowickiego. Ks. bp mówił w homilii o wiedzy, którą można zdobywać i posiąść, a także o mądrości, na którą trzeba pracować przez całe życie. Biskup nawiązał również do listu, w którym zapraszał młodzież maturalną całej diecezji do modlitwy i zawierzenia egzaminu dojrzałości. „Przygotowania do matury, same egzaminy, wybór studiów oraz dalszej drogi życiowej kosztują wiele wysiłku i trudu. Ponadto niepewność związana z pandemią też mocno obciąża pamięć i serce. W tym wszystkim nie jesteście pozostawieni sami sobie. Nie rezygnujcie z Jezusa w Waszym codziennym życiu, osobistej modlitwy i lektury Słowa Bożego. Zadbajcie o spowiedź sakramentalną, stan łaski uświęcającej oraz pełne uczestnictwo we Mszy świętej. Ponadto zachęcam Was także do wdzięczności wobec Boga i ludzi po maturze. Może uda się wówczas w indywidualnym pielgrzymowaniu na Jasną Górę osobiście powiedzieć Maryi słowo dziękuję.”

Po uroczystej Mszy Św., indywidualnej modlitwie i rozmowie z ks. bpem udaliśmy się do Skierniewic, wsparci opieką Matki Bożej.

Bożonarodzeniowa akcja charytatywna

Drodzy Przyjaciele o wielkich sercach! Bardzo Wam dziękujemy, że znaleźliście czas i wzięliście udział w akcji pomocy najuboższym. Tegoroczna akcja była trochę inna ze względu na sytuację pandemiczną. Nie zbieraliśmy produktów żywnościowych w supermarketach, ale prosiliśmy Was o przyniesienie środków czystości i produktów długoterminowych. Cieszymy się, że podzieliliście się z potrzebującymi tym, co macie. Dzięki Waszej ofiarności zawieźliśmy do Caritasu na Zadębiu dwa pudła darów. Dziękujemy i życzymy Wam wspaniałych świat Bożego Narodzenia.

 

Eksperymenty z fizyki

 

Adepci fizyki z profilu rozszerzonego KLO, realizując ambitny program fizyki, mimo trudnej sytuacji pandemicznej nie spoczywają na laurach,. Fizyka jako nauka doświadczalna wymaga eksperymentowania i to często z wykorzystaniem złożonej aparatury czy skomplikowanych przyrządów pomiarowych. Ale przy odrobinie pomysłowości do fascynujących eksperymentów wystarczy kawałek nitki i zwykły trampek czy znaleziona w garażu saperka. W ramach realizacji podstawy programowej eksperymentatorzy profilu rozszerzonego fizyki klas II wyznaczali przyspieszenie ziemskie metodą wahadła matematycznego. Aby eksperymenty niosły również nutkę emocji nasi młodzi fizycy pokusili się o rywalizację. Rywalizowały ze sobą dwie grupy profilowe: grupa klas II nowego liceum i klas II starego liceum.

Oczywiście do konkursowych wyników użyli bardziej precyzyjnych wahadeł niż trampek na sznurku, a uzyskane przez nich wyniki mogą imponować. Przyspieszenie grawitacyjne na szerokości geograficznej Skierniewic zgodnie z profesjonalnymi badaniami wynosi: 9,8123[m/s2]. Średni wynik uczniów grupy IIR nowego LO: 9,82[m/s2] z niepewnością wyniku 0,21[m/s2]. Średni wynik uczniów grupy IIR starego LO: 9,83[m/s2] z niepewnością wyniku 0,32[m/s2].

Brawo!

 

Awans naszej uczennicy w Olimpiadzie Geograficznej

 

6. grudnia zostały ogłoszone wyniki zawodów I stopnia XLVIII Olimpiady Geograficznej. W zawodach wzięła udział uczennica Klasycznego Liceum – Hanna Musioł z klasy II C.

Celem uczestników na tym etapie było napisanie pracy badawczej na jeden z czterech zaproponowanych tematów. Hania wybrała temat dotyczący uwarunkowań, skutków oraz kosztów chaosu przestrzennego w wybranej gminie i po wnikliwych badaniach terenowych podjęła się opisu sytuacji na terenie gminy Radziejowice. Praca Hani została zakwalifikowana do zawodów okręgowych.

II etap zawodów odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2021 i będzie składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

olimpiada geograficzna

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa Klasyka 2021

Rok temu byliśmy zmuszeni odwołać jedną z piękniejszych tradycji naszej szkoły, jaką stała się Ekstremalna Droga Krzyżowa Klasyka. Tegoroczna EDKK będzie inna niż te, na których spotykaliśmy się w latach ubiegłych, ponieważ całe wydarzenie dostosujemy do obowiązujących obostrzeń, a także zachowamy wszelkie środki ostrożności. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo dla każdego kto będzie chciał, po raz czwarty, przeżyć razem z nami Misterium Drogi Krzyżowej podczas 25-kilometrowej nocnej wędrówki!
Tegoroczna Ekstremalna Droga Krzyżowa Klasyka wyruszy 26 marca br. i jest propozycją dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, które chcą podjąć trud i wyzwanie 25-kilometrowej trasy niezależnie od warunków pogodowych. Taka forma Drogi Krzyżowej polega również na medytowaniu rozważań, modlitwie oraz pokonywaniu własnych słabości. Jest to szansa na zbliżenie się do Boga oraz autorefleksji i na zmianę swojego życia. Mottem tegorocznej EDK jest hasło „Rewolucja pięknych ludzi” i w tym kluczu zostały ułożone rozważania, które będą nas zachęcały do zmiany swojego życia na coś nowego, lepszego.
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Wydarzenie skierowane jest do:
+ Uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego począwszy od klasy VII Szkoły
Podstawowej (liceum, klasa 7 SP)
+Uczniowie klas młodszych mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica/opiekuna prawnego
+ Nauczycieli i pracowników szkoły
+ Rodziców uczniów naszej szkoły
+ Absolwentów naszej szkoły.

Zapisy od 15 do 24 marca 2021 roku:
+ Uczniowie – zapisy i zgody rodziców należy podpisane i zeskanowane przesłać na adres mailowy szkoły lub dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły
+ Nauczyciele i pracownicy szkoły –zgłoszenie przez wiadomość w Librus do p. Ewy Adamczyk Rayner
+ Rodzice –zgłoszenia w sekretariacie szkoły
+ Absolwenci – zgłoszenia w sekretariacie szkoły

Ważne informacje:
+ Wszyscy uczestnicy są podzieleni na grupy.
+ Przejście EDKK w grupach liczących maksymalnie 10 osób (w przypadku grup dla uczniów: 8
uczniów i 2 opiekunów odległość 1.5m między uczestnikami, obowiązkowe maseczki zakrywające usta i nos).
+ Grupy wychodzą w odstępach ok. 10-minutowych. Pierwsza grupa wyrusza o godz. 17:00. Dokładny
harmonogram w późniejszym terminie.
+ Start: dziedziniec Klasyka. Koniec: kościół NSPJ na Widoku.
+ Planowany czas całej Drogi krzyżowej wynosi ok. 7 godzin.
+ Każdy z uczestników powinien zabrać: maseczkę zakrywającą usta i nos, kamizelkę odblaskową lub odblask, latarkę, ciepłe ubranie, wygodne i wodoodporne buty, wodę/herbatę, wysokokaloryczną przekąskę oraz naładowany telefon komórkowy. Należy pamiętać, że zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.
+ Każda grupa otrzymuje pakiet: krzyż, rozważania, mapę z zaznaczonymi stacjami oraz dwie kamizelki odblaskowe.
+ W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z organizatorami: panią Ewą Adamczyk Rayner lub Bartkiem Migałą. Pytania można także zadawać poprzez wiadomość na profilu Fb naszej szkoły.

Zapraszamy!
 
 
 
 
ekstremalna droga krzyżowa klasyka 2021

Wirtualna wizyta w Panamie

 

Zanim uczniowie naszego liceum rozpoczęli naukę w formie zdalnej, część z nich zdążyła odbyć wirtualną podróż w czasie i przestrzeni do Ameryki Środkowej na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbyły się w styczniu 2019 roku.

Dzięki wspomnieniom i opowieściom nauczyciela geografii pana Macieja Kozłowskiego uczniowie z klas IIA i IIB mogli posłuchać o kulturze, zwyczajach, przyrodzie oraz geografii Panamy. Zdjęcia i relacje z różnorakich wydarzeń kulturowych i towarzyszących (koncerty, imprezy, rozgrywki sportowe, itp.) odbywających się w ramach Światowych Dni Młodzieży, przybliżyły natomiast temat bogactwa i różnorodności kulturowej świata. Nie obyło się także bez wielu anegdot oraz refleksji dotyczących tego typu wydarzeń. Na zakończenie pan Maciej zachęcał uczniów do wyjazdu na kolejną edycję Światowych Dni Młodzieży, które mają się odbyć w Lizbonie w 2023 roku.

Lekcja została zrealizowana przy okazji omawiania tematów o zróżnicowaniu kulturowym i religijnym na świecie.

panama

Etap okręgowy XXXIII Olimpiady Filozoficznej

 

Siedmioro licealistów z naszej szkoły wzięło udział w etapie okręgowym Olimpiady Filozoficznej. Etap ten składał się z dwóch części. W sobotę 13 lutego uczniowie pisali esej filozoficzny, zaś 27 lutego odpowiadali na pytania na egzaminie ustnym.

Miło nam poinformować, że do etapu centralnego zostało zgłoszonych aż pięcioro naszych uczniów: Kuba Balcerowski (III A), Piotr Chudzio (II B), Inga Popławska (II C), Marcin Chmurski (II A) oraz Aleksandra Wójcik (I A). Wymienione osoby czekają teraz na weryfikację przez Komitet Główny Olimpiady Filozoficznej i ostateczną kwalifikację do zawodów centralnych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z Biologii

 

W dniu 23 października w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs  Multitest z Biologii, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie  pierwszych i drugich  klas Klasycznego Liceum  Ogólnokształcącego.

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów. Tytuł laureata zdobyły: Zuzanna Kosieradzka (II A) i Patrycja Pałosz (II A). Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Wójcik (I A) i Aleksandra  Król (II D).

Serdecznie gratulujemy laureatom i  wyróżnionym.

Gratulacje Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dla Klasycznego Liceum

Trwają gale i eventy podsumowujące tegoroczną edycję Rankingu Perspektyw 2021. Z tej okazji list gratulacyjny dla Klasycznego Liceum wystosował Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski. Magnificencja podkreślił wysokie miejsce, jakie zajęła nasza szkoła w Rankingu Szkół Olimpijskich. Dziękujemy.

gratulacje dyplom

 

 

Pierwszy etap Olimpiady Teologii Katolickiej

 

W środę 2 grudnia odbyła się XXXI Olimpiada Teologii Katolickiej na etapie szkolnym, pod hasłem „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”. Klasyczne Liceum reprezentowało sześcioro uczniów, którzy pisali test online, a ich nauczyciele otrzymali certyfikaty z punktacją również drogą internetową.

Miło nam zakomunikować, że do kolejnego, diecezjalnego etapu, który odbędzie się 3 marca 2021 r., zakwalifikowało się aż czworo naszych uczniów: Julia Górska (II B), Marta Skrzypek (II B), Oktawia Więcek (II B) oraz Jan Stańczyk (III B).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i liczymy na dobre wyniki na etapie diecezjalnym.

Medal Uniwersytetu Łódzkiego dla naszego nauczyciela

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz nauczyciel chemii Andrzej Krempiński został odznaczony Medalem Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo za wybitną działalność na rzecz i dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego. To nie tylko forma nagrody, ale i zauważenia tych, którzy wyjątkowo dobrze realizowali się na uczelni. Pan Andrzej został doceniony za wieloletnią pracę i działalność na rzecz integracji społeczności akademickiej.

To nie jedyne zresztą wyróżnienie. Podczas Gali Absolwenta, która odbyła się 23 stycznia 2021 r. na Wydziale Chemii UŁ, Pan Andrzej został również odznaczony Medalem za „Chlubne Studia”, za znaczące osiągnięcia naukowe i aktywność naukową.

Gratulujemy obu nagród i jest nam bardzo miło, że Pan Andrzej Krempiński zasilił grono naszych nauczycieli.

Awans naszych uczniów w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

 

W październiku w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Julia Pazurek (III B) i Adam Placek (II D). W piątek 4 grudnia uczniowie wzięli udział w etapie okręgowym tej olimpiady. Trzymamy kciuki!

Gratulacje Politechniki Łódzkiej dla Klasycznego Liceum

tarcza 21

W piątek 12 lutego 2021 r. odbyła się gala rozstrzygnięcia Rankingu Liceów i Techników 2021 województwa łódzkiego. Gospodarzem wydarzenia była Politechnika Łódzka. W uroczystości zaprezentowano 10 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników w województwie łódzkim.

Jest dla nas zaszczytem, że Klasyczne Liceum Ogólnokształcące znalazło się w tym znakomitym gronie. Władze Politechniki Łódzkiej przekazały nam z tej okazji stosowny dyplom gratulacyjny.

 

dyplom

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

Tegoroczna 62. edycja najstarszej w Polsce olimpiady, jaką jest Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, różni się od poprzednich. Eliminacje szkolne nie mogły odbyć się w formie testu wiedzy, jak dotychczas. Zamiast tego uczniowie startujący w olimpiadzie musieli napisać pracę pisemną na jeden z przesłanych przez organizatorów tematów. Praca mająca charakter rozprawy naukowej dotyczyła wielu aspektów społeczno-politycznych współczesnej Polski i świata.

Reprezentantką Klasycznego Liceum w olimpiadzie jest uczennica klasy III A Julia Woźniak, która wybrała temat: „Kapitał społeczny w Polsce – przyczyny i potencjalne skutki stanu obecnego”. Temat odnosi się do podstawowej kwestii dotyczącej przyszłości Polski w najbliższych latach: czy Polska będzie krajem stagnacji czy rozwoju? czy wykorzystamy szanse, które daje nam rozwój kapitału społecznego w naszym kraju?

Praca Julii została pozytywnie oceniona i uzyskała awans do etapu okręgowego olimpiady, który odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2021 r. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące ponownie „Złotą Szkołą”

 

27 stycznia Miesięcznik „Perspektywy” opublikował kolejny ranking najlepszych liceów w Polsce. Kapituła wzięła w nim pod uwagę 2186 liceów ogólnokształcących, które oceniła według trzech kryteriów: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów rozszerzonych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Najlepsze szkoły otrzymują tzw. złotą tarczę.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące niezmiennie od 2016 roku może poszczycić się złotą tarczą. W tym roku zostaliśmy sklasyfikowani na 135. miejscu w Polsce i na 10. miejscu w województwie łódzkim. Choć notowaliśmy w historii wyższe miejsca, to i z tegorocznego wyniku jesteśmy dumni, gdyż udało się go wypracować w trudnych czasach nauki zdalnej, a ponadto potwierdza on przynależność Klasycznego Liceum do najlepszych szkół w Polsce. O prawdziwej rewelacji można mówić w ramach rankingu olimpijskiego – jako szkoła olimpijska uplasowaliśmy się na 40. miejscu w Polsce.

Tegoroczny Ranking potwierdził dwa ważne atuty naszej szkoły: wysokie wyniki na maturze z przedmiotów rozszerzonych, a te głównie determinują dostanie się na wymarzone studia, oraz zdolność szkoły do przygotowywania olimpijczyków.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom tego zaszczytnego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Ranking liceów w Polsce 2021 – wybrane szkoły

Miejsce Szkoła Miasto
126 Pijarskie LO Łowicz
135 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące Skierniewice
138 PLO Sióstr Niepokalanek Szymanów
147 Katolickie LO Rawa Mazowiecka
255 LO im. B. Prusa Skierniewice
258 LO im. F. Chopina Sochaczew
314 LO im. J. Chełmońskiego Łowicz
377 LO im. S. Żeromskiego Żyrardów
469 LO im. M. Skłodowskiej-Curie Rawa Mazowiecka
725 Publiczne Katolickie LO im. Jana Pawła II Głowno
863 LO im. W. Szymborskiej Skierniewice

Etap szkolny i awans naszych licealistów w XXXIII Olimpiadzie Filozoficznej

 

Zakończył się etap szkolny tegorocznej już 33. edycji Olimpiady Filozoficznej, w której wystartowało aż ośmioro licealistów. Etap szkolny polegał na napisaniu pracy naukowej na jeden z podanych dwunastu tematów. Tematy nie są łatwe, wymagają dogłębnej analizy i pomysłowego ujęcia oraz wyszukania specjalistycznej literatury. Najwięcej, bo aż pięcioro uczestników wybrało temat: „Szczęście i cel życia ludzkiego według myślicieli starożytnych i średniowiecznych”. Po jednej osobie wybrało następujące tematy: „Czas, wieczność i stworzenie świata w filozofii starożytnej i średniowiecznej”, „Czy głupota jest brakiem mądrości? Rozpatrz problem w odwołaniu do znanych ci koncepcji filozoficznych” oraz „Czy i w jaki sposób można zastosować koncepcję zła rozwiniętą w filozofii Leszka Kołakowskiego do takich zjawisk, jak współczesna pandemia koronawirusa?”. Praca podejmująca ten ostatni temat weźmie jednocześnie udział w Konkursie o Nagrodę im. Leszka Kołakowskiego.

Miło nam poinformować, że Komitet Okręgowy Olimpiady Filozoficznej bardzo wysoko ocenił prace naszych uczniów i zakwalifikował naszych licealistów do etapu okręgowego, który odbędzie się 13 lutego 2021 r. Na okręgu powalczą: Jakub Balcerowski (III A), Marcin Chmurski (II A), Piotr Chudzio (II B), Inga Popławska (II C), Laura Burlińska (I B), Antonina Kujawa (I B), Michał Moskwa (I B) i Aleksandra Wójcik (I A).

Trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów!

 

 

 

filozofia kolaz

Życzenia na Boże Narodzenie

bn 20

Projekt „Mistrzowie słowa” w Klasycznym Liceum

 

Uczniowie z klasy II a i II b KLO, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, Pana Jacka Marczaka, w bieżącym roku szkolnym uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Mistrzowie słowa”. Celem projektu jest przygotowanie i wygłoszenie przez uczniów, zgodnie z zasadami sztuki retorycznej, oracji na jeden z zaproponowanych przez nauczyciela tematów z wybranej epoki literackiej.

Zdalne nauczanie nie przerwało realizacji projektu. Licealiści w grupach 2-3 osobowych prezentują co tydzień wyniki swojej pracy. Z wielką przyjemnością słuchają arcyciekawych przemówień, np. dotyczących barwnego i pełnego blasku średniowiecza, czy literatury i sztuki baroku. Na uwagę zasługuje merytoryczne przygotowanie prelegentów, język wypowiedzi i zaangażowanie w realizację zadania. Cotygodniowe prezentacje na lekcjach języka polskiego są także dobrą okazją, by zobaczyć online koleżanki i kolegów i poczuć się jak w klasie.

Chemiczny kalendarz adwentowy

 

Dla wielu z nas kalendarz adwentowy jest nieodzownym elementem świątecznego oczekiwania. W tym roku uczniowie i uczennice III klas KLO zostali zaproszeni przez nauczyciela chemii pana Andrzeja Krempińskiego do wspólnej przedświątecznej zabawy, która polegała na otwieraniu chemicznego kalendarza adwentowego. W każdym okienku czekało na nich zadanie, które miało odczarować szkolną chemię i pokazać, że nawet za magią świąt stoją atomy i cząsteczki.

Zagadki zostały ukryte w multimedialnym kalendarzu: https://linkd.pl/pp7rc.

Na wytrwałych w wykonywaniu chemicznych zadań czekają dodatkowe oceny z chemii, a co ważniejsze dobra zabawa w tym przedświątecznym czasie. Już teraz na uwagę zasługuje zaangażowanie uczniów i uczennic, które można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 

Świetliste Święto Niepodległości w Klasyku

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości nie odbyły się w tradycyjnej formie w murach naszej szkoły, dlatego budynek Klasyka zamieni się dzisiejszego i jutrzejszego wieczoru w wielką biało-czerwoną flagę.
Klasyk przez dwa wieczory zamienił się w wielką flagę narodową, którą upamiętniliśmy Święto Niepodległości ????????
Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem wśród osób, które przechodziły w tych dniach obok naszej szkoły jak i naszych internetowych odbiorców, dlatego rozważamy podobne akcje w przyszłości.
Poniżej kilka zdjęć z naszej akcji 
 

Strona 1 z 9