Breadcrumbs

Wydarzenia w Liceum Ogólnokształcącym

Gratulacje Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu dla Klasycznego Liceum

Trwają gale i eventy podsumowujące tegoroczną edycję Rankingu Perspektyw 2021. Z tej okazji list gratulacyjny dla Klasycznego Liceum wystosował Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prof. dr hab. Andrzej Tykarski. Magnificencja podkreślił wysokie miejsce, jakie zajęła nasza szkoła w Rankingu Szkół Olimpijskich. Dziękujemy.

gratulacje dyplom

 

 

Medal Uniwersytetu Łódzkiego dla naszego nauczyciela

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz nauczyciel chemii Andrzej Krempiński został odznaczony Medalem Universitas Lodziensis Alumno Laude Dignissimo za wybitną działalność na rzecz i dla dobra Uniwersytetu Łódzkiego. To nie tylko forma nagrody, ale i zauważenia tych, którzy wyjątkowo dobrze realizowali się na uczelni. Pan Andrzej został doceniony za wieloletnią pracę i działalność na rzecz integracji społeczności akademickiej.

To nie jedyne zresztą wyróżnienie. Podczas Gali Absolwenta, która odbyła się 23 stycznia 2021 r. na Wydziale Chemii UŁ, Pan Andrzej został również odznaczony Medalem za „Chlubne Studia”, za znaczące osiągnięcia naukowe i aktywność naukową.

Gratulujemy obu nagród i jest nam bardzo miło, że Pan Andrzej Krempiński zasilił grono naszych nauczycieli.

Awans naszych uczniów w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności

 

W październiku w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Julia Pazurek (III B) i Adam Placek (II D). W piątek 4 grudnia uczniowie wzięli udział w etapie okręgowym tej olimpiady. Trzymamy kciuki!

Gratulacje Politechniki Łódzkiej dla Klasycznego Liceum

tarcza 21

W piątek 12 lutego 2021 r. odbyła się gala rozstrzygnięcia Rankingu Liceów i Techników 2021 województwa łódzkiego. Gospodarzem wydarzenia była Politechnika Łódzka. W uroczystości zaprezentowano 10 najlepszych liceów i 10 najlepszych techników w województwie łódzkim.

Jest dla nas zaszczytem, że Klasyczne Liceum Ogólnokształcące znalazło się w tym znakomitym gronie. Władze Politechniki Łódzkiej przekazały nam z tej okazji stosowny dyplom gratulacyjny.

 

dyplom

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

 

Tegoroczna 62. edycja najstarszej w Polsce olimpiady, jaką jest Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, różni się od poprzednich. Eliminacje szkolne nie mogły odbyć się w formie testu wiedzy, jak dotychczas. Zamiast tego uczniowie startujący w olimpiadzie musieli napisać pracę pisemną na jeden z przesłanych przez organizatorów tematów. Praca mająca charakter rozprawy naukowej dotyczyła wielu aspektów społeczno-politycznych współczesnej Polski i świata.

Reprezentantką Klasycznego Liceum w olimpiadzie jest uczennica klasy III A Julia Woźniak, która wybrała temat: „Kapitał społeczny w Polsce – przyczyny i potencjalne skutki stanu obecnego”. Temat odnosi się do podstawowej kwestii dotyczącej przyszłości Polski w najbliższych latach: czy Polska będzie krajem stagnacji czy rozwoju? czy wykorzystamy szanse, które daje nam rozwój kapitału społecznego w naszym kraju?

Praca Julii została pozytywnie oceniona i uzyskała awans do etapu okręgowego olimpiady, który odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2021 r. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące ponownie „Złotą Szkołą”

 

27 stycznia Miesięcznik „Perspektywy” opublikował kolejny ranking najlepszych liceów w Polsce. Kapituła wzięła w nim pod uwagę 2186 liceów ogólnokształcących, które oceniła według trzech kryteriów: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów rozszerzonych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Najlepsze szkoły otrzymują tzw. złotą tarczę.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące niezmiennie od 2016 roku może poszczycić się złotą tarczą. W tym roku zostaliśmy sklasyfikowani na 135. miejscu w Polsce i na 10. miejscu w województwie łódzkim. Choć notowaliśmy w historii wyższe miejsca, to i z tegorocznego wyniku jesteśmy dumni, gdyż udało się go wypracować w trudnych czasach nauki zdalnej, a ponadto potwierdza on przynależność Klasycznego Liceum do najlepszych szkół w Polsce. O prawdziwej rewelacji można mówić w ramach rankingu olimpijskiego – jako szkoła olimpijska uplasowaliśmy się na 40. miejscu w Polsce.

Tegoroczny Ranking potwierdził dwa ważne atuty naszej szkoły: wysokie wyniki na maturze z przedmiotów rozszerzonych, a te głównie determinują dostanie się na wymarzone studia, oraz zdolność szkoły do przygotowywania olimpijczyków.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom tego zaszczytnego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Ranking liceów w Polsce 2021 – wybrane szkoły

Miejsce Szkoła Miasto
126 Pijarskie LO Łowicz
135 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące Skierniewice
138 PLO Sióstr Niepokalanek Szymanów
147 Katolickie LO Rawa Mazowiecka
255 LO im. B. Prusa Skierniewice
258 LO im. F. Chopina Sochaczew
314 LO im. J. Chełmońskiego Łowicz
377 LO im. S. Żeromskiego Żyrardów
469 LO im. M. Skłodowskiej-Curie Rawa Mazowiecka
725 Publiczne Katolickie LO im. Jana Pawła II Głowno
863 LO im. W. Szymborskiej Skierniewice

Etap szkolny i awans naszych licealistów w XXXIII Olimpiadzie Filozoficznej

 

Zakończył się etap szkolny tegorocznej już 33. edycji Olimpiady Filozoficznej, w której wystartowało aż ośmioro licealistów. Etap szkolny polegał na napisaniu pracy naukowej na jeden z podanych dwunastu tematów. Tematy nie są łatwe, wymagają dogłębnej analizy i pomysłowego ujęcia oraz wyszukania specjalistycznej literatury. Najwięcej, bo aż pięcioro uczestników wybrało temat: „Szczęście i cel życia ludzkiego według myślicieli starożytnych i średniowiecznych”. Po jednej osobie wybrało następujące tematy: „Czas, wieczność i stworzenie świata w filozofii starożytnej i średniowiecznej”, „Czy głupota jest brakiem mądrości? Rozpatrz problem w odwołaniu do znanych ci koncepcji filozoficznych” oraz „Czy i w jaki sposób można zastosować koncepcję zła rozwiniętą w filozofii Leszka Kołakowskiego do takich zjawisk, jak współczesna pandemia koronawirusa?”. Praca podejmująca ten ostatni temat weźmie jednocześnie udział w Konkursie o Nagrodę im. Leszka Kołakowskiego.

Miło nam poinformować, że Komitet Okręgowy Olimpiady Filozoficznej bardzo wysoko ocenił prace naszych uczniów i zakwalifikował naszych licealistów do etapu okręgowego, który odbędzie się 13 lutego 2021 r. Na okręgu powalczą: Jakub Balcerowski (III A), Marcin Chmurski (II A), Piotr Chudzio (II B), Inga Popławska (II C), Laura Burlińska (I B), Antonina Kujawa (I B), Michał Moskwa (I B) i Aleksandra Wójcik (I A).

Trzymamy kciuki i życzymy wielu sukcesów!

 

 

 

filozofia kolaz

Życzenia na Boże Narodzenie

bn 20

Projekt „Mistrzowie słowa” w Klasycznym Liceum

 

Uczniowie z klasy II a i II b KLO, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego, Pana Jacka Marczaka, w bieżącym roku szkolnym uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Mistrzowie słowa”. Celem projektu jest przygotowanie i wygłoszenie przez uczniów, zgodnie z zasadami sztuki retorycznej, oracji na jeden z zaproponowanych przez nauczyciela tematów z wybranej epoki literackiej.

Zdalne nauczanie nie przerwało realizacji projektu. Licealiści w grupach 2-3 osobowych prezentują co tydzień wyniki swojej pracy. Z wielką przyjemnością słuchają arcyciekawych przemówień, np. dotyczących barwnego i pełnego blasku średniowiecza, czy literatury i sztuki baroku. Na uwagę zasługuje merytoryczne przygotowanie prelegentów, język wypowiedzi i zaangażowanie w realizację zadania. Cotygodniowe prezentacje na lekcjach języka polskiego są także dobrą okazją, by zobaczyć online koleżanki i kolegów i poczuć się jak w klasie.

Chemiczny kalendarz adwentowy

 

Dla wielu z nas kalendarz adwentowy jest nieodzownym elementem świątecznego oczekiwania. W tym roku uczniowie i uczennice III klas KLO zostali zaproszeni przez nauczyciela chemii pana Andrzeja Krempińskiego do wspólnej przedświątecznej zabawy, która polegała na otwieraniu chemicznego kalendarza adwentowego. W każdym okienku czekało na nich zadanie, które miało odczarować szkolną chemię i pokazać, że nawet za magią świąt stoją atomy i cząsteczki.

Zagadki zostały ukryte w multimedialnym kalendarzu: https://linkd.pl/pp7rc.

Na wytrwałych w wykonywaniu chemicznych zadań czekają dodatkowe oceny z chemii, a co ważniejsze dobra zabawa w tym przedświątecznym czasie. Już teraz na uwagę zasługuje zaangażowanie uczniów i uczennic, które można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

 

Świetliste Święto Niepodległości w Klasyku

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości nie odbyły się w tradycyjnej formie w murach naszej szkoły, dlatego budynek Klasyka zamieni się dzisiejszego i jutrzejszego wieczoru w wielką biało-czerwoną flagę.
Klasyk przez dwa wieczory zamienił się w wielką flagę narodową, którą upamiętniliśmy Święto Niepodległości ????????
Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem wśród osób, które przechodziły w tych dniach obok naszej szkoły jak i naszych internetowych odbiorców, dlatego rozważamy podobne akcje w przyszłości.
Poniżej kilka zdjęć z naszej akcji 
 

Bożonarodzeniowa akcja charytatywna

Drodzy Przyjaciele o wielkich sercach! Bardzo Wam dziękujemy, że znaleźliście czas i wzięliście udział w akcji pomocy najuboższym. Tegoroczna akcja była trochę inna ze względu na sytuację pandemiczną. Nie zbieraliśmy produktów żywnościowych w supermarketach, ale prosiliśmy Was o przyniesienie środków czystości i produktów długoterminowych. Cieszymy się, że podzieliliście się z potrzebującymi tym, co macie. Dzięki Waszej ofiarności zawieźliśmy do Caritasu na Zadębiu dwa pudła darów. Dziękujemy i życzymy Wam wspaniałych świat Bożego Narodzenia.

 

Zmarł Biskup Józef Zawitkowski

W dniu 29 października br. zmarł Biskup Józef Zawitkowski, przyjaciel Naszej Szkoły.
Chętnie nas odwiedzał, a każde jego kazanie dotykało naszych serc. Za każdą chwilę spędzoną w Klasyku, za ogromne serce i życzliwość dziękujemy. Modlimy się o niebo dla Ś.P. Biskupa Seniora.
Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach

Awans naszej uczennicy w Olimpiadzie Geograficznej

 

6. grudnia zostały ogłoszone wyniki zawodów I stopnia XLVIII Olimpiady Geograficznej. W zawodach wzięła udział uczennica Klasycznego Liceum – Hanna Musioł z klasy II C.

Celem uczestników na tym etapie było napisanie pracy badawczej na jeden z czterech zaproponowanych tematów. Hania wybrała temat dotyczący uwarunkowań, skutków oraz kosztów chaosu przestrzennego w wybranej gminie i po wnikliwych badaniach terenowych podjęła się opisu sytuacji na terenie gminy Radziejowice. Praca Hani została zakwalifikowana do zawodów okręgowych.

II etap zawodów odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2021 i będzie składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

olimpiada geograficzna

 

Dni skupienia dla nauczycieli

 

W dniach 9-10 października 2020 roku nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół im. ks. St. Konarskiego w Skierniewicach wzięli udział w dorocznych Dniach Skupienia. Rekolekcje rozpoczęły się wspólną kolacją, podczas której ksiądz dyrektor Piotr Karpiński nawiązał do zbliżającego się Dnia Nauczyciela i wręczył nauczycielom nagrody. Nagrodę organu prowadzącego, czyli biskupa łowickiego Andrzeja Franciszka Dziuby, otrzymała Pani Małgorzata Szyperska. Nagrody dyrektora szkoły otrzymali: Pani Iwona Kalisiak, Pan Marek Leśniewicz oraz Pan Zdzisław Felczyński. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły ksiądz dyrektor przekazał wyrazy uznania i życzenia.

W wieczornej konferencji rekolekcjonista ks. prof. Wojciech Węgrzyniak z Krakowa przybliżył motto dni skupienia: „W szkole Tyrannosa” (Dz 19, 9) oraz wyjaśnił trzy aksjomaty dotyczące Pana Boga: kim Bóg jest, co to znaczy, że Bóg jest dobry i wszechmogący. Ksiądz rekolekcjonista na przykładach i doświadczeniach z własnego życia udowadniał istnienie Boga. Zachęcał także, do uznania Boga za swego Pana, który nas wybrał i widzi w nas taką wartość, jakiej nikt inny nie dostrzega. Bóg jest także doskonałym nauczycielem, bo uczy nas prawdy etapami, dostosowując ją do naszej gotowości zrozumienia. Duchowny uświadomił także, że Bóg daje każdemu z nas nadzieję na życie wieczne oraz wolność. Po konferencji wprowadzającej modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem i odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Po nabożeństwie odbyło się spotkanie integracyjne, podczas którego ksiądz dyrektor przyjął życzenia urodzinowe od pracowników szkoły oraz poczęstował zebranych tortem niespodzianką. W czasie wieczoru „nowi” nauczyciele zostali przyjęci w poczet grona pedagogicznego – w tym celu musieli jednak wziąć udział w różnych konkursach, wykazując się wieloma talentami: aktorskimi, sportowymi oraz umiejętnościami logicznego myślenia. Radości było co nie miara.

Kolejny dzień rozpoczął się jutrznią czyli modlitwą Kościoła na początek dnia. Ksiądz rekolekcjonista w krótkiej homilii podkreślił, że aby być blisko Boga, trzeba wypełniać jego przykazania, zaufać mu, mówić o nim dobrze i chwalić Pana Boga.

Po śniadaniu wysłuchaliśmy kolejnej konferencji, tym razem na temat człowieka. Ksiądz rekolekcjonista nawiązując do Pisma Świętego omówił dziesięć prawd o człowieku, m.in. że inny człowiek jest potrzebny, jest wartością, ale także jest kimś innym, startuje z innego poziomu, ma inne talenty i siły. Ewangelia nie każe w człowieku widzieć zła, co raczej nędzę. Dużo miejsca ks. Wojciech poświęcił tematowi wolności. Liczne przykłady nie tylko ożywiały przekaz, ale też czyniły go bardzo przekonującym.

Po kawie i pysznej szarlotce, którą przygotowały dla nas siostry, udaliśmy się na radę szkoleniową. Nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie prewencji wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. Jest to trudny i bolesny temat, ale tylko jego znajomość pozwala chronić dzieci. Ksiądz dyrektor zaprezentował także projekt dokumentu o zasadach prewencji w naszej szkole, kodeks zachowań i procedurę postępowania w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia wykorzystania nieletniego.

Po obiedzie i krótkiej sjeście spotkaliśmy się na Koronce do Miłosierdzia Bożego, po której nastąpiła kolejna konferencja. W tej części ksiądz Wojciech poruszył wiele kwestii dotyczących Kościoła i Boga we współczesnym świecie, jak tożsamość Kościoła, wiara współczesnego człowieka, klerykalizm, problem władzy, pieniędzy, czy homoseksualizmu. Podjęcie współczesnych wyzwań z perspektywy Pisma Świętego i wiary stanowiło dla nas wielką pomoc, jak poruszać się w dzisiejszym świecie.

Kulminacją dni skupienia była wspólna Eucharystia, której przewodniczył ks. Wojciech, a koncelebrowali ks. dyrektor Piotr Karpiński i ks. prefekt Radosław Sawicki. Rekolekcjonista w kazaniu podkreślił, że Biblia to, co dobre umieszcza w przyszłości, dlatego tak ważne jest, by wykazać się jakimś działaniem. Duża rzesza nauczycieli czynnie zaangażowała się w rozmaite posługi w czasie Mszy św. Śpiewy pod kierunkiem Pani Marianny Rzeszotarskiej i Pana Marka Kozłowskiego podnosiły na duchu – jednym strumieniem płynęła pieśń uwielbienia dla Pana. Na zakończenie Mszy świętej ksiądz dyrektor podziękował księdzu Wojciechowi za głoszone słowo, za przyjęcie zaproszenia i za możliwość spotkania się w takim gronie. Życzył księdzu rekolekcjoniście szczęśliwego powrotu do Krakowa i zaprosił ponownie. Podziękował także nam wszystkim za przybycie i uczestnictwo w Dniu Skupienia.

Na kolacji trwało dalsze dziękczynienie. Nikt się nawet nie spieszył, chcąc przedłużyć ten czas choćby o kilka minut. Dni skupienia należy uznać za udane ta w wymiarze ludzkim, jak i religijnym. Są one wielkim darem dla wspólnoty pracowników Klasyka. Już teraz czekamy na kolejne za rok. Może tylko w trochę bezpieczniejszym świecie.

Wirtualna wizyta w Panamie

 

Zanim uczniowie naszego liceum rozpoczęli naukę w formie zdalnej, część z nich zdążyła odbyć wirtualną podróż w czasie i przestrzeni do Ameryki Środkowej na Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które odbyły się w styczniu 2019 roku.

Dzięki wspomnieniom i opowieściom nauczyciela geografii pana Macieja Kozłowskiego uczniowie z klas IIA i IIB mogli posłuchać o kulturze, zwyczajach, przyrodzie oraz geografii Panamy. Zdjęcia i relacje z różnorakich wydarzeń kulturowych i towarzyszących (koncerty, imprezy, rozgrywki sportowe, itp.) odbywających się w ramach Światowych Dni Młodzieży, przybliżyły natomiast temat bogactwa i różnorodności kulturowej świata. Nie obyło się także bez wielu anegdot oraz refleksji dotyczących tego typu wydarzeń. Na zakończenie pan Maciej zachęcał uczniów do wyjazdu na kolejną edycję Światowych Dni Młodzieży, które mają się odbyć w Lizbonie w 2023 roku.

Lekcja została zrealizowana przy okazji omawiania tematów o zróżnicowaniu kulturowym i religijnym na świecie.

panama

Wybory do samorządu uczniowskiego Liceum

 

Na początku października odbyły się w Klasycznym Liceum wybory na przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Klasy drugie wyłoniły troje kandydatów, którzy następnie prezentowali swoje pomysły i atuty w debacie kandydatów w poniedziałek 5 października. Debata w tym roku miała inny przebieg, niż zwykle – z powodu pandemii koronawirusa odbyła się ona zdalnie i była transmitowana na profilu fb naszej szkoły. Wzięli w niej udział: Julia Głuszcz z klasy IIc, Marta Skrzypek z klasy IIb oraz Mateusz Łukasiewicz z klasy IId, a poprowadził ją Pan Piotr Wójcik. Kandydaci zaprezentowali swoją wizję działania samorządu. Wśród wielu bardzo ciekawych idei pojawiły się i takie, które nie przynależą do kompetencji samorządu uczniowskiego.

We wtorek 6 października odbyło się głosowanie. Frekwencja wśród uczniów wyniosła 57,5%. Nową przewodniczącą samorządu uczniowskiego została Julia Głuszcz, zdobywając 43% głosów. Serdecznie gratulujemy tej zaszczytnej funkcji reprezentowania społeczności uczniowskiej i życzymy dużo dobrej energii oraz ducha współpracy ze wszystkimi.

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Multitest z Biologii

 

W dniu 23 października w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs  Multitest z Biologii, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej. Wzięli w nim udział uczniowie  pierwszych i drugich  klas Klasycznego Liceum  Ogólnokształcącego.

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów. Tytuł laureata zdobyły: Zuzanna Kosieradzka (II A) i Patrycja Pałosz (II A). Wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Wójcik (I A) i Aleksandra  Król (II D).

Serdecznie gratulujemy laureatom i  wyróżnionym.

Losy absolwentów 2020

 

Jednym z ważnych badań edukacyjnych w naszej szkole jest śledzenie losu absolwentów. Wszak matura to nie tylko wyniki procentowe, ale realna przepustka na studia wyższe. Dzięki badaniu możemy poznać, jak wyniki maturalne przekładają się na realizację marzeń naszych absolwentów.

W roku szkolnym 2019/2020 Klasyczne Liceum Ogólnokształcące ukończyło 49 uczniów. Aż 48 z nich podejmuje studia wyższe, w zdecydowanej większości na prestiżowych kierunkach i uczelniach.

Od dawna wśród naszych absolwentów największą popularnością cieszą się kierunki ścisłe i przyrodnicze – w tym roku wybrało je 45% absolwentów. Sporo także osób wybiera kierunki medyczne – 29%. Zdecydowanie mniej zwolenników znajdują kierunki humanistyczne (16%) oraz ekonomiczne (8%).

Wśród absolwentów wybierających kierunki techniczne i ścisłe dominuje Politechnika Warszawska (9 osób) oraz Politechnika Łódzka (7 osób). 22 osoby będą studiować na następujących kierunkach:

 • lotnictwo i kosmonautyka
 • mechatronika
 • automatyka i robotyka
 • architektura
 • informatyka
 • budownictwo
 • nanotechnologia
 • biotechnologia
 • inżynieria środowiska
 • budowa samochodów
 • grafika komputerowa

Aż 14 osób podejmie studia na kierunkach medycznych, w tym trzy osoby na kierunku lekarskim, trzy na fizjoterapii, jedna na stomatologii, jedna na farmacji. Po jednej osobie będzie studiować: elektroradiologię, biotechnologię, położnictwo, techniki dentystyczne i dietetykę.

Osiem osób wybrało kierunki humanistyczne, a wśród nich: prawo, psychologię, anglistykę, germanistykę, stosunki międzynarodowe, japonistykę i bezpieczeństwo narodowe.

Cztery osoby spróbują swoich sił na kierunkach ekonomicznych: jedna w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, dwie osoby na ekonomii, a jedna na logistyce.

Geografia wyboru uczelni wyższej jest jednoznaczna: równo po 21 osób będzie studiować w Warszawie i w Łodzi. Pojedyncze osoby wybrały uczelnie we Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy i Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom wysokich wyników na maturze i dostania się na wymarzone studia.

Pierwszy etap Olimpiady Teologii Katolickiej

 

W środę 2 grudnia odbyła się XXXI Olimpiada Teologii Katolickiej na etapie szkolnym, pod hasłem „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”. Klasyczne Liceum reprezentowało sześcioro uczniów, którzy pisali test online, a ich nauczyciele otrzymali certyfikaty z punktacją również drogą internetową.

Miło nam zakomunikować, że do kolejnego, diecezjalnego etapu, który odbędzie się 3 marca 2021 r., zakwalifikowało się aż czworo naszych uczniów: Julia Górska (II B), Marta Skrzypek (II B), Oktawia Więcek (II B) oraz Jan Stańczyk (III B).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i liczymy na dobre wyniki na etapie diecezjalnym.

Liczne sukcesy szachowe uczennicy naszego liceum

 

W dniu 26 września br. odbywały się turnieje szachowe juniorów z województwa łódzkiego w szachach szybkich oraz błyskawicznych.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1b Klasycznego Liceum, Zuzanna Łukasik, zajęła 1. miejsce wśród juniorek w szachach szybkich, a także 1. miejsce w kategorii juniorka do lat 16. Ponadto zajęła 1. miejsce wśród juniorek w szachach błyskawicznych, 3. miejsce w klasyfikacji generalnej (wyprzedzając juniorów), a także 1. miejsce w kategorii juniorka do lat 16.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Strona 1 z 9