pasek-lic

Breadcrumbs

Sukcesy olimpijskie naszej uczennicy

W dniach 2-12 marca br.odbyły się XX Zimowe Igrzyska Olimpijskie Głuchych w Erzurum w Turcji, w których bardzo udany występ odnotowała nasza licealistka Zuzanna Łukasik. Zawodniczka Klubu Szachowego Piątka Skierniewice przywiozła z Turcji aż 3 medale olimpijskie, w tym 1 złoty i 2 srebrne.

Zuzia przygodę z szachami zaczęła już w wieku 3 lat, trafiając na niezwykłych mentorów na swojej sportowej ścieżce. 28 lutego br. odebrała nominację do reprezentowania kraju na XX Igrzyskach Olimpijskich z rąk wiceministra sportu i turystyki Piotra Borysa. Młoda szachistka po raz pierwszy brała udział w Igrzyskach Olimpijskich, a jej debiut zakończył się ogromnym sukcesem.

Zuzia Łukasik pierwszy medal olimpijski zdobyła 3 marca, zajmując 2. miejsce w turnieju indywidualnym „Szachy Błyskawiczne Kobiet”. W dniu 5 marca zawodniczka zdobyła złoty medal wraz z drużyną mieszaną w kategorii szachów szybkich. Ostatni, najmniej spodziewany srebrny medal zdobyła 12 marca po ciężkich rozgrywkach w szachach klasycznych w kategorii drużyny kobiecej.

Medale dla Zuzi na Igrzyskach to spełnienie jej marzeń i osiągnięcie założonego celu życiowego. Szachy to nie tylko pasja, ale nieodłączny element jej życia. To sposób na codzienne pokonywanie własnych słabości i mówienie sobie, że stać mnie na więcej. Serdecznie gratulujemy!