Breadcrumbs

SZKOŁA PODSTAWOWA

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej

W piątek 22 czerwca o godzinie 8.30 w Szkole Podstawowej im. Ks. S. Konarskiego w Skierniewicach rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Uczniowie klas 0-III odebrali z rąk księdza dyrektora Piotra Karpińskiego dyplomy oraz nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe bądź bardzo dobre zachowanie. Następnie pani dyrektor Magdalena Wesołowska zaprosiła na scenę uczniów z klas IV-VII wyróżnionych w konkursach i olimpiadach oraz tych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za imponujące osiągnięcia i wyniki w nauce. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa w klasach od swoich wychowawców.

Następnie wszyscy udali się do kościoła na uroczystą Mszę świętą, sprawowaną przez księdza biskupa Wojciecha Osiala. Ksiądz biskup przypomniał nam, że rozpoczynające się wakacje to czas odpoczynku, ale i pracy nad sobą i relacją z Bogiem. Zachęcał także do tego, byśmy „gromadzili sobie skarby w niebie” oraz zaczęli dostrzegać to, co dobre, piękne i wartościowe. Namawiał do pielęgnowania relacji z bliskimi, ale także z Bogiem poprzez modlitwę i niedzielną Mszę świętą.

Na zakończenie Mszy świętej ksiądz Biskup życzył wszystkim udanego odpoczynku od nauki, bezpiecznych wakacji, a następnie udzielił całej społeczności Klasyka Bożego błogosławieństwa.

Dzień Sportu w Szkole Podstawowej 2017/2018

We wtorek 19 czerwca w naszej szkole podstawowej odbył się Szkolny Dzień Sportu. Turniej gier i zabaw ruchowych miał na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie miał również na celu zachęcić dzieci do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair-play. Uczniowie podzieleni na dwie grupy brali udział w wielu ciekawych konkurencjach. Pierwsza grupa, czyli dzieci z klas 0-III, wzięła udział w wyścigach rzędów i biegach przełajowych.

Biegi przełajowe dziewcząt z klas 0-I:

 • I miejsce - Katarzyna Duda (kl. Ia)
 • II miejsce - Julia Siewiera (kl. Ia)
 • III miejsce - Blanka Piwek (kl. Ia)

Biegi przełajowe dziewcząt z klas II-III:

 • I miejsce - Emilia Woźniak (kl. III a)
 • II miejsce - Dominika Łajko (kl. III a)
 • III miejsce - Lena Janicka (kl. III a)

Biegi przełajowe chłopców z klas 0-I:

 • I miejsce - Karol Czajka (kl. Ib)
 • II miejsce - Michał Rydzoń (kl. Ib)
 • III miejsce - Mateusz Gładki (kl. Ib)

Biegi przełajowe chłopców z klas II-III:

 • I miejsce - Aleksander Gągała (kl. II)
 • II miejsce - Cyprian Łukasiewicz (kl. II)
 • III miejsce - Jan Cimanowski (kl. II)

Druga grupa natomiast, czyli uczniowie klas IV-VI rozpoczęli swoje zmagania na Stadionie Miejskim.

Na samym początku zostali oni podzieleni na mieszane pod względem wieku drużyny. Po wyjaśnieniu wszystkich zasad obowiązujących podczas rywalizacji, dzieci wzięły udział we wspólnej rozgrzewce.

W pierwszej części Szkolnego Dnia Sportu każda drużyna wzięła udział w 7 konkurencjach zespołowych, jak biegi sztafetowe, rzuty piłeczką palantową, skoki w dal, rzuty do parasola, skoki kangurze, pełny dzban pusty dzban, skoki przez linę. Kapitanowie drużyn do każdej z konkurencji wyznaczali reprezentację składającą się z 10 osób. W każdej z rywalizacji wynikiem danej drużyny był wspólnie uzyskany czas, suma punktów lub odległość.

Najlepiej we wszystkich konkurencjach poradziła sobie drużyna „czarnych”, zdobywając 65 punktów. Oto skład zwycięskiej drużyny: Laura Jaskólska – kapitan, Szymon Kośka, Natalia Rembielak, Zuzia Antos, Sandra Milczarkiewicz, Staś Witeska, Karol Okraska, Marcin Winciorek, Maria Łukasiewicz, Anna Białek, Maja Caban, Paweł Roszkowski, Michał Broniarek.

Następnie uczniowie udali się do szkoły na przerwę śniadaniową, gdzie czekały na nich jogurty.

W drugiej części uczniowie wzięli udział w rozgrywkach w zbijaka na sali gimnastycznej. Rywalizacja prowadzona była systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 15 meczy, wyłoniliśmy drużynę zwycięzców, która wygrała każdy swój mecz zdobywając maksymalną ilość punktów – 15. Zwycięska drużyna to „czerwoni”, w składzie: Weronika Wieteska – kapitan, Maja Piwek, Zuzia Nowak, Eliza Stęborowska, Oliwia Rakowska, Roksana Zbudniewek, Tomek Gula, Maks Kłosiński, Michał Grochal, Krzysztof Dąbrowski, Mikołaj Miśkiewicz, Paweł Roszkowski.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali drobne nagrody, a w kafejce szkolnej czekały na nich lody.

Uważamy, że Dzień Sportu w naszej szkole obfitował w różnorodne wrażenia i w pełni się udał.

Czwartki lekkoatletyczne

W roku szkolnym 2017/2018 odbyła się XXI edycja Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody organizowane były na Stadionie Miejskim przy ul. Tetmajera 7 w Skierniewicach. Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Konarskiego miała swoich przedstawicieli we wszystkich konkurencjach wśród dziewcząt i chłopców. Łącznie udział w zawodach wzięło 60 uczniów naszej szkoły. Przypomnijmy, że młodzież rywalizowała w biegu krótkim na
60 metrów, 300 metrów, biegu długim 600/1000 metrów, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal. Spotkania odbywały się jesienią 2017 roku, jak również wiosną 2018 roku i uwieńczone były Finałem Miejskim rozegranym 4 czerwca 2018 roku.

Najaktywniejsi w naszej szkole byli Mikołaj Miśkiewicz z klasy VIB w rzucie piłeczką palantową oraz Jakub Sadowniczyk z klasy VA w biegu na 300 metrów i skoku w dal. Chłopcy systematycznie zdobywali medale w swoich konkurencjach i osiągali wysokie wyniki sportowe. W finale miejskim Mikołaj zajął III miejsce w rzucie piłeczką palantową w roczniku 2005, a Jakub
I miejsce w biegu na 300 metrów i II miejsce w skoku w dal w roczniku 2006. Obaj awansowali do Finału Ogólnopolskiego, który został rozegrany 16-17 czerwca 2018 roku, ale z przyczyn zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w tej imprezie.

Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy samych sukcesów w kolejnej, XXII edycji Czwartków Lekkoatletycznych.

Mundial w Małym Klasyku

W poniedziałek 18 czerwca w naszej Szkole Podstawowej zapanowała istnie mundialowa atmosfera. Rano dzieci z Małego Klasyka wybrały się do klubu piłki nożnej MLKS Widok, aby rozegrać swój własny mecz. Trener Marcin wraz z zawodnikami klubu Widok poprowadzili dla uczniów zajęcia, które miały na celu odkrycie atrakcyjności gry w piłkę nożną. W małych drużynach było mnóstwo okazji do pojedynków jeden na jednego, było dużo strzałów i dryblingów. W jednej z drużyn piłkarskich grała Yoga, pies Jagody i Olafa. Yoga okazała się mistrzem w przejmowaniu piłki.

Po południu zaprosiliśmy do naszej szkoły piosenkarkę Ulę Kowalską, która nagrała mundialową piosenkę „Nasza chwila”. Utwór ma już 100 000 polubień. Dzieciom również bardzo spodobała się piosenka, jak i teledysk, w którym wraz z Ulą występują dobrze nam znani seniorzy z Klubu „Ustronie”.

Więcej zdjęć na stronie:

http://skierniewice.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/uczniowie-klasyka-na-stadionie-mlks-widok-zdjecia,4693032,gal,33319212,t,id,tm,zid.html

Wycieczka klasy IVa w Bieszczady

12 czerwca uczniowie klasy IVa wyjechali na czterodniową wycieczkę w Bieszczady. Po drodze zatrzymaliśmy się w jednym z najpiękniejszych miast w Polsce – Sandomierzu. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki tego miasta, przeszliśmy blisko półkilometrowym wąwozem Królowej Jadwigi, którego strome ściany dochodzą do dziesięciu metrów wysokości. Na koniec odwiedziliśmy zbrojownię rycerską, gdzie można było zobaczyć i przymierzyć zbroje rycerskie, wziąć do ręki miecz, kuszę czy halabardę.

Drugiego dnia szlak naszej wycieczki prowadził do Sanoka. Tam udaliśmy się do skansenu, gdzie mogliśmy zobaczyć chaty, kapliczki, cerkwie i budynki różnych grup etnicznych z regionu Bieszczad – Pogórzan, Dolinian, Łemków oraz Bojków. Tego dnia czekała nas jeszcze jedna wspaniała przygoda – pontonowy spływ rzeką San, rewelacyjny sposób na obcowanie z bieszczadzką przyrodą.

Kolejnego dnia deszczowa pogoda uniemożliwiła nam wyjście w góry, ale nie przeszkodziła, by zajrzeć do zagrody żubrów, zwiedzić Muzeum Przyrodnicze czy pospacerować po największym obiekcie hydrotechnicznym w Polsce, czyli po zaporze w Solinie.

Dni wycieczkowe minęły szybko i nastał czas powrotu do domu. Ale zdążyliśmy jeszcze pojechać do ośrodka Caritas w Myczkowcach i tam pójść do Ogrodu Biblijnego, Parku Miniatur oraz nakarmić zwierzęta w Mini Zoo. Niewątpliwym plusem tego wyjazdu była możliwość przebywania ze sobą i przeżycia wspólnie wielu miłych chwil.

Wycieczka klas VII do Chmielna

W dniach 15-17 czerwca klasy VII szkoły podstawowej wyjechały na wycieczkę do Chmielna. Zajęcia prowadzone przez instruktorów miały na celu zintegrowanie grupy. Aby im sprostać uczestnicy musieli współpracować ze sobą, przy tym oczywiście świetnie się bawiąc. Nacisk został położony na samodzielność i kreatywne podejście do rozwiązywania problemów. 

Po przyjeździe i zakwaterowaniu uczniowie zmierzyli się z pierwszym zadaniem, jakim było samodzielne zbudowanie tratwy oraz przepłynięcie na niej krótkiego odcinka. Należało się zmierzyć z różnego rodzaju węzłami, które miały utrzymać konstrukcję w całości. Sam rejs również okazał się niemałym wyzwaniem, gdyż poza problemami z odpowiednią koordynacją trzeba było unikać „ataków” armatek wodnych. Wieczorem przy ognisku i kiełbasce nastąpiła dalsza integracja.

Przez kolejne dwa dni klasy zmierzyły się z kolejnymi zadaniami, m.in. uczniowie musieli zbudować trebusz, a następnie wystrzelić z niego jak najdalej, lub wygrać pojedynek drużynowy łuczników.

Pogoda dopisała, humory nas nie opuszczały, a zabawom i integracji nie było końca.

Klasy V na wycieczce w Kazimierzu Dolnym

W środę 13 czerwca uczniowie klasy 5a i 5b pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie tego malowniczego miasta, ukochanego przez malarzy oraz filmowców, zaczęli od wejścia na najwyżej położone miejsce, czyli od Góry Trzech Krzyży, skąd rozpościera się cudowny widok na Wyżynę Lubelską i przepływającą przez nią Wisłę. Poznawszy historię i symbolikę krzyży udali się na bulwary wiślane, na statek, by popłynąć nim po wodach „królowej polskich rzek” i zobaczyć piękny zamek w Janowcu oraz ruiny zamku i baszty w Kazimierzu. Rejs uatrakcyjniło „podglądanie” filmowców i aktorów nagrywających kolejne odcinki serialu telewizyjnego oraz karmienie mew, które ośmielone hojnością uczniów coraz bliżej przylatywały po smakołyki – ciastka i paluszki. Następnie piątoklasiści poszli na spacer po Kazimierzu. Idąc szlakiem festiwalu filmowego „Dwa brzegi” dotarli do Rynku, będącego sercem miasta. Na miejscu obejrzeli gotycki kościół farny z XIV wieku, bogato zdobioną licznymi płaskorzeźbami renesansową kamienicę z 1615 roku należąca niegdyś do braci Mikołaja i Krzysztofa Przybyłów oraz charakterystyczną studnię w centrum miasta. Po skosztowaniu lokalnego specjału, kogutka z ciasta, dzieci udały się do zachwycającego wąwozu lessowego – Korzeniowy Dół, który przypomina baśniową scenerię i pozwala „przenieść się” w świat powieści Sapkowskiego czy Tolkiena. Ostatnim punktem wycieczki były zabytkowe spichlerze, które dzisiaj są hotelami często odwiedzanymi przez licznych turystów, chętnie odwiedzających miasto na Lubelszczyźnie.

Klasy III SP na wycieczce: Wieliczka – Zakopane – Ojcowski Park Narodowy

W dniach 13-15 czerwca uczniowie klas IIIa i IIIb pod opieką wychowawców uczestniczyli w wycieczce szkolnej na południe Polski. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Uczestniczyli w zabawie polegającej na poszukiwaniu bryły soli, którą po odnalezieniu otrzymali na pamiątkę. W czasie zabawy dowiadywali się na temat sposobów wydobywania soli w dawnych wiekach, jej wartości i ciężkiej pracy górników z Wieliczki. Uczniowie poznali znaczenie określeń stosowanych w kopalni takich, jak żupy solne, żupnicy, pies kopalniany, kalafiory itp. Uczniowie mogli podziwiać również eksponowane w kopalni obrazy Jana Matejki i inne cenne dzieła sztuki.

Po zwiedzaniu Wieliczki wszyscy udali się na nocleg do Białego Dunajca.

Kolejnego dnia po śniadaniu uczestnicy wycieczki udali się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Przewodnik opowiedział uczniom historię powstania tego miejsca. Po krótkiej modlitwie, wraz z przewodnikiem udali się do Doliny Białego. Ze względu na padający deszcz trasa została skrócona, aby się udać na gorącą czekoladę. Po drodze podziwialiśmy skocznię narciarską.

Posileni czekoladą udaliśmy się do starego kościółka i historycznego cmentarza na Pęksowym Brzysku. Chętne osoby miały możliwość zrobienia zakupów na pobliskich Krupówkach.

Kolejnego dnia grupa udała się na zwiedzanie Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy m.in. Jaskinię Łokietka, Dolinę Prądnika – skalne ściany, urwiska, formy skalne: Igłę Deotymy, Skamieniałego Wędrowca, Bramę Krakowską, Rękawicę, Pochylce, Maczugę Herkulesa, Kościółek na Wodzie, Źródełko Miłości. Wymagało to od nas dużo sił i cierpliwości, ale opłacało się, ponieważ na koniec dostaliśmy złote medale prawdziwego turysty.

Do domów wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń.

Wycieczka klas pierwszych do Rudy

W piątek 15 czerwca uczniowie klas pierwszych z wychowawcami udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Rudzie koło Skierniewic. Na miejsce dojechali autobusem podmiejskim. Na miejscu powitali ich gospodarze – pani Lucja i Piotr Skarzyńscy. Na wstępie zaaranżowali pogadankę z dziećmi na temat terenów Bolimowskiego Parku Krajobrazowego i rezerwatów Rawka i Ruda Chlebacz.

Kolejnym punktem było zaproszenie do udziału w warsztatach. Uczniowie uczestniczyli w wypieku chleba, poznali rodzaje mąki i dodatków do chleba, które wspomagają zdrowe odżywianie, np. miód, nasiona, rodzaje olejów i oliwy. Przygotowywali i formowali ciasto, które następnie zanosili z panem gospodarzem do pieca chlebowego. Uczniowie robili także masło z dodatkiem ziół, a także wysłuchali opowiadania gospodyni na temat historii jego wyrobu w przeszłości.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w stadninie koni u pani Beaty Wiklińskiej-Grabowskiej w Budach Grabskich, gdzie uczniowie zapoznali się z hodowlą koni i zasadami bezpieczeństwa w stadninie. Uczniowie mieli okazję pogłaskać konie oraz zaprzyjaźnić się z nimi.

Finalną częścią wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek, na którym dzieci mogły także spróbować swoich wyrobów – chleba i masła.

Zajęcia sportowe w Akademii Gorilla

W czwartek 14 czerwca uczniowie klas V wybrali się do Skierniewickiej Akademii Gorilla, gdzie wzięli udział w zajęciach sportowych, które poprowadził instruktor karate i boksu Przemysław Matuszewski.    

Na początku instruktor przeprowadził intensywną rozgrzewkę, która była dopiero początkiem wyczerpujących zajęć. W kolejnej części uczniowie poznali podstawy technik samoobrony oraz wyprowadzania ciosów. Następnie w parach wykonywali poszczególne sekwencje ruchowe.

Szczęśliwi i pełni energii ruszyliśmy dalej do pizzerii, gdzie wspólnie posililiśmy się. Klasowe wyjście zakończyliśmy wspólnymi zabawami w Parku Miejskim.

Sukcesy matematyczne uczniów Małego Klasyka

W tym roku szkolnym wielu uczniów Małego Klasyka wzięło udział w konkursach matematycznych. Mamy zaszczyt poinformować o licznych osiągnięciach:

 • Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”: wyróżnienie otrzymali: Adam Stańczyk z klasy 7 b i Piotr Chudzio z klasy 7 c
 • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”: wynik bardzo dobry uzyskał Krzysztof Dąbrowski z klasy 6 b, wyróżnienie otrzymali: Róża Frontczak z klasy 2, Dominika Łajko z klasy 3 a, Maria Dąbrowska z klasy 3 b, Michał Grochal z klasy 4 b, Maksymilian Kłosiński z klasy 5 b, Weronika Wieteska z klasy 6 b, Szymon Kośka z klasy 6 a, Piotr Chudzio z klasy 7 c oraz Dominik Szałwiński z klasy 7 b
 • XV Konkursu Matematycznego "Z Pitagorasem na Ty”: III miejsce otrzymał Krzysztof Dąbrowski z klasy 6 b, finalistami zostali: Marcel Sokołowski z klasy 6 b i Szymon Kośka  z klasy 6 a
 • XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Wybieramy najlepszych matematyków naszego miasta”: II miejsce wśród klas VI otrzymał Krzysztof Dąbrowski z klasy 6 b, II miejsce wśród klas VII otrzymał Marcin Chmurski z klasy 7 a.

Gratulujemy naszym matematykom!

Sukcesy matematyczne uczniów Małego Klasyka

W tym roku szkolnym wielu uczniów Małego Klasyka wzięło udział w konkursach matematycznych. Mamy zaszczyt poinformować o licznych osiągnięciach:

ü Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Matematyczny”: wyróżnienie otrzymali: Adam Stańczyk z klasy 7 b i Piotr Chudzio z klasy 7 c

ü Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”: wynik bardzo dobry uzyskał Krzysztof Dąbrowski z klasy 6 b, wyróżnienie otrzymali: Róża Frontczak z klasy 2, Dominika Łajko z klasy 3 a, Maria Dąbrowska z klasy 3 b, Michał Grochal z klasy 4 b, Maksymilian Kłosiński z klasy 5 b, Weronika Wieteska z klasy 6 b, Szymon Kośka z klasy 6 a, Piotr Chudzio z klasy 7 c oraz Dominik Szałwiński z klasy 7 b

ü XV Konkursu Matematycznego "Z Pitagorasem na Ty”: III miejsce otrzymał Krzysztof Dąbrowski z klasy 6 b, finalistami zostali: Marcel Sokołowski z klasy 6 b i Szymon Kośka  z klasy 6 a

ü XV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego: II miejsce wśród klas VI otrzymał Krzysztof Dąbrowski z klasy 6 b, II miejsce wśród klas VII otrzymał Marcin Chmurski z klasy 7 a.

Gratulujemy naszym matematykom!

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Uczniowie klasy Ib z wizytą w gabinecie stomatologicznym

W środę 13 czerwca uczniowie klasy Ib odwiedzili Prywatny Gabinet Stomatologiczny pani lek. stom. Elwiry Potaczek, która jest mamą naszego ucznia Tomka. Podczas wizyty dzieci mogły obejrzeć pomieszczenia i poznać nazwy niektórych urządzeń potrzebnych do pracy dentysty. Pani stomatolog opowiedziała jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnym modelu pokazała jak zbudowana jest szczęka, wyjaśniła ile mamy zębów mlecznych i stałych. Uczyła prawidłowego mycia zębów, pokazała jak należy trzymać szczoteczkę i jakie ruchy wykonywać, aby wszystkie zęby lśniły czystością. Wyjaśniła także co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe.

Wszyscy z uwagą słuchali cennych rad, a potem zadawali pytania. Ostatnim etapem spotkania był profilaktyczny  przegląd stanu uzębienia dzieci. Na koniec spotkania pani stomatolog podarowała wszystkim dzieciom szczoteczki i pasty do zębów. To było bardzo pouczające spotkanie. Dzieci podziękowały za cenne wskazówki oraz sympatyczną atmosferę. Od dziś z pewnością każdy z uśmiechem na twarzy usiądzie na fotelu w gabinecie dentystycznym.

Klasy pierwsze SP w Instytucie Ogrodnictwa

W piątek 8 czerwca klasy I wybrały się na wycieczkę do Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Uczniowie mieli możliwość zwiedzania laboratorium Zakładu Mikrobiologii oraz Pracowni Niekonwencjonalnych Metod Hodowli Roślin. Dzieci dowiedziały się czym są mikroorganizmy i poznały tajniki DNA roślin. Miały również możliwość oglądania różnych mikroorganizmów pod mikroskopem. Na koniec uczniowie wzięli udział w degustacji dawnych odmian czereśni.

Profilaktyka w Szkole Podstawowej

W środę 6 czerwca odbyło się spotkanie profilaktyczne uczniów klas młodszych oraz starszych Szkoły Podstawowej z pielęgniarką szkolną. Tematem spotkania były niebezpieczne owady, pajęczaki (np. kleszcze) i insekty zagrażające człowiekowi. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, w jaki sposób należy ubierać się na wycieczkę do lasu, łąkę oraz nad zbiorniki wodne tak, aby minimalizować zagrożenie ukąszenia przez insekty. Zapoznali się ze sposobami usuwania „nieproszonych gości” z ciała i ubrań. Poznali również metody postępowania po ukąszeniu, czy ugryzieniu przez owady tak, aby ograniczyć ich skutki, tj. ból, swędzenie i pieczenie. Podkreślono również, że owady mogą powodować różne choroby zakaźne.

Dzień Dziecka w „zerówce”

We wtorek 5 czerwca uczniowie zerówki obchodzili swoje święto, czyli Dzień Dziecka. Tego dnia wybraliśmy się do sali zabaw „Szuflada” – klubu, gdzie dzieci mogły ułożyć wybrany przez siebie zestaw klocków Lego. Po wspaniałej zabawie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Odwiedziła nas pani Danusia, babcia Helenki. Helenka zaprosiła do nas również swojego kuzyna Antosia, który bardzo chciał zobaczyć naszą szkołę. Pani Danusia przeczytała dzieciom bajkę o „Kotku, który merdał ogonkiem”. Głównym bohaterem był oczywiście kot Psot, który podstępem dostał się do szkoły dla psów. Tutaj musiał nauczyć się wszystkich psich sztuczek, m.in. merdać ogonkiem. Po wysłuchaniu bajki, dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, w których główną postacią był Kot. Następnie dzieci wykonały farbami portrety kota Psota.

Dziękujemy serdecznie Pani Danusi i Antkowi za wizytę i wspólnie spędzony czas.

Biwak w Osadzie Firleje

W środę 30 maja uczniowie klasy Va i Vb pojechali na biwak do Sielskiej Osady Firleje, położonej na skraju Lasów Książenickich, 30 km od Warszawy. Zabawa z okazji Dnia Dziecka rozpoczęła się od „olimpiady integracyjnej”, podczas której dzieci rywalizowały ze sobą o puchar Firlejówki. Pierwsza konkurencja – „narty współpracy” rozbawiła wszystkich i obudziła „ducha walki”, dlatego każda następna rozgrywka wywoływała wielkie emocje 

i uśmiechy na twarzach dzieci. Najzabawniejsza okazała się „gąsienica po skrzynkach” i „pusty dzban, pełny dzban”, a najtrudniejsza wspólna skakanka i wyścigi na hulajnogach.

Po olimpiadzie dzieci udały się na obiad, po którym uczestniczyły w wybranych przez siebie zajęciach. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których wykonywały bransoletki, kolczyki i broszki. Niektórzy w tym czasie woleli pograć w piłkę nożną, siatkową albo w piłkarzyki czy badmintona, jeszcze inni, korzystając ze świeżego powietrza i miłego towarzystwa koleżanek i kolegów, zażywali kąpieli słonecznych.

Wszyscy odpoczęli, zrelaksowali się i nabrali sił oraz energii do nauki i pracy, by bieżący rok szkolny zakończyć z jak najlepszymi wynikami.

Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Języka Angielskiego „I love English”

 

W środę 30 maja w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka angielskiego „I love English” dla klas IV SP. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Paweł Kłos (IVb), Lidia Tomczyk i Marta Wenus (IVa). Test składał się z 50 pytań, oprócz poprawnych odpowiedzi brany był również pod uwagę szybki czas ukończenia testu.

Miło nam poinformować, że na podium stanęło aż dwoje naszych reprezentantów. Lidka Tomczyk zajęła II miejsce, a Paweł Kłos III miejsce.

Serdecznie gratulacje dla naszych uczniów.

Spektakl „Kopciuszek” w prezencie dla mam

W poniedziałek 28 maja w Małym Klasyku z okazji Dnia Mamy i Taty odbyło się przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Widowisko przygotowali uczniowie klas III pod kierunkiem wychowawców i pań ze świetlicy. 

Do klasycznej bajki o osieroconej dziewczynce i złej macosze z córkami, wkradli się bohaterowie ze współczesnych filmów science-fiction: „Gwiezdne wojny”, „Batman”, „Spiderman”. Mimo różnorodności w czasie, przesłanie prezentowanych treści na scenie było jedno: przyjaźń i miłość to uczucia, które pokonają wszelkie zło.

Na widowni zgromadzili się licznie rodzice naszych uczniów, gdyż spektakl był prezentem dla nich z okazji ich święta. Dzieci wyśpiewały „Kocham Cię, Mamo”, a ksiądz dyrektor gratulując spektaklu złożył życzenia mamom. Pogratulował także uczniom klas III jeszcze jednego sukcesu – przystąpienia do pierwszej Komunii świętej.

Rodzinne spotkania z książką

We wtorek 8 maja zamknęliśmy cykl naszych „Rodzinnych spotkań z książką”. W tym roku szkolnym mieliśmy aż trzynaście takich spotkań, w czasie których nasi najmłodsi uczniowie wspólnie bawili się ze swoimi mamami, babciami i dziadkami, którzy zechcieli nas odwiedzić.

Naszym ostatnim, trzynastym gościem była pani Edyta Winciorek. Mama Jagody przeczytała dzieciom bajkę pt. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy. Wybór bajki był oczywisty, gdyż 24 maja uczniowie zerówki mieli pojechać do Teatru Dramatycznego w Płocku na przedstawienie o Pchle Szachrajce. W czasie spotkania z naszym gościem dzieci poznały postać Pchły, dowiedziały się na czym polegał jej trudny charakter i dlaczego została schwytana przez policję.

Na koniec zajęć pani Edyta przygotowała dla nas niespodziankę. Jeden z psikusów Pchły, opisany w bajce, polegał na tym, że wyjadła ona w cukierni krem ze wszystkich rurek i wyszła ze sklepu w ogóle nic za nie nie płacąc. Po wysłuchaniu utworu, dzieci przygotowały sobie również takie wspaniałe rurki z bitą śmietaną. Oczywiście nie zapłaciliśmy za nie ani grosza. Dziękujemy naszemu gościowi za to „smaczne” spotkanie!

Warsztaty kreatywno-edukacyjne

We wtorek 22 maja dzieci z klas 0-III wzięły udział w warsztatach kreatywno-edukacyjnych, przeprowadzonych przez instruktorów z firmy ModraSova.

Warsztaty mydlarskie były zorganizowane dla uczniów klas III, w czasie których dzieci mogły własnoręcznie wykonać pachnące mydło, idealne do kąpieli. Dzieci samodzielnie wybierały kształty mydełek, dekorowały je ozdobami i nadawały mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor.

Dzieci z klas 0, I i II uczestniczyły natomiast w warsztatach z robienia lizaków. Obserwowały w jaki sposób tworzy się masę karmelową oraz same formowały lizaki w kształcie świderków i ślimaczków. Następnie pakowały lizaczki w ozdobne folie. Lizaki prezentowały się naprawdę wspaniale!

Strona 1 z 11