Breadcrumbs

SZKOŁA PODSTAWOWA

Gratulacje dla naszych absolwentów!

We wtorek 9 lipca poznaliśmy wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Po raz kolejny Klasyczne Liceum w Skierniewicach pokazało klasę - 100% absolwentów zdało maturę. Cieszymy się i gratulujemy tegorocznym maturzystom, a także naszym wspaniałym nauczycielom. Trud i wysiłek przynosi owoce. Jesteśmy jedyną szkołą w Skierniewicach ze 100% zdawalnością matur. Przedstawiamy wyniki z poszczególnych przedmiotów, które są imponujące i znacznie przewyższają średnie wyniki kraju.

mat24 wyniki

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024

W środę 3 lipca br. absolwenci naszej szkoły podstawowej poznali wyniki egzaminu, który miał wpływ na dostanie się do wymarzonego liceum. Jest dla nas wielką radością, że uczniowie Klasyka zdali egzamin na bardzo wysokim poziomie. Wysiłek nauczycieli i uczniów zaowocował świetnymi wynikami na egzaminie. Gratulujemy naszym absolwentom!

e824

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

 

W piątek 21 czerwca społeczność Klasyka zakończyła uroczyście rok szkolny 2023/2024. Był to szczególny dzień dla wszystkich. Najpierw w auli szkolnej najlepsi uczniowie z klas 0-VI odebrali nagrody z rąk księdza dyrektora Piotra Karpińskiego, a ich rodzice listy gratulacyjne.

Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział w Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup Wojciech Osial, a koncelebrowali: ks. dyrektor Piotr Karpiński, ks. Kamil Goc oraz ks. Rafał Woronowski. W wygłoszonym kazaniu ksiądz biskup odniósł się do Ewangelii, która mówi o gromadzeniu skarbów nie na ziemi, a w niebie. Bóg nieustannie rozpoznaje w nas swoje dzieci, mamy postarać się o to, żeby w nadchodzące wakacje uczynić coś, co będzie znakiem świadczącym o naszej miłości do Stwórcy.

Po Mszy świętej uczniowie z klas VII-VIII oraz Klasycznego Liceum udali się do auli szkolnej, gdzie z rąk księdza biskupa Wojciecha Osiala i księdza dyrektora Piotra Karpińskiego otrzymali nagrody i wyróżnienia, a ich rodzice listy gratulacyjne. Po tej części głos zabrali przedstawiciele Samorządu Szkolnego, którzy podziękowali dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za miniony rok szkolny. Życzyli również wspaniałych wakacji i wypoczynku. Ksiądz Dyrektor pogratulował osiągnięć wyróżnionym uczniom, ale i tym, którzy włożyli pracę w różne osiągnięcia i odnieśli różnorodne sukcesy, które świadczą o ich rozwoju. Podziękował za miniony rok szkolny oraz życzył dobrych wakacji pod znakiem Bożego błogosławieństwa. Na koniec głos zabrał ksiądz biskup, który przyłączył się do życzeń, a także przypomniał pytanie zadane przez Jezusa i poprosił o poszukiwanie odpowiedzi na nie w wakacje.

Następnie uczniowie udali się do swoich klas, gdzie z rąk wychowawców odebrali zasłużone świadectwa i mogli już oficjalnie zacząć wakacje. Życzymy, aby obfitowały one we wspaniałe doświadczenia, dzięki którym każdy będzie bliżej Boga.

Dzień sportu w Szkole Podstawowej i w Klasycznym Liceum

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualnosci/dzien-sportu-24 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

We wtorek 18 czerwca odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie klas IV-VI razem z wychowawcami udali się do Parku Miejskiego, gdzie wzięli udział w przygotowanych konkurencjach. Głównym celem tegorocznego Dnia Sportu była integracja zespołów klasowych oraz edukacja przez zabawę. Towarzyszyło motto: „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego z dnia na dzień”.

Uczniowie zostali podzieleni na trzy zespoły reprezentujące klasy czwarte, piąte
i szóste. Po przeprowadzonej rozgrzewce uczestnicy przystąpili do rywalizacji z pełnym zaangażowaniem i chęcią odniesienia sukcesu. Nikt się nie oszczędzał, wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik, co można było zauważyć na zarumienionych i radosnych twarzach uczniów Klasyka. W rezultacie tych zmagań zwycięzcami tegorocznego Szkolnego Dnia Sportu zostały klasy VI, drugie miejsce zajęły klasy V, a trzecie klasy IV.

Natomiast 19 czerwca odbył się Dzień Sportu dla uczniów klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej oraz Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego na terenie Zalewu Zadębie w Skierniewicach. Tradycją szkoły jest, że rozpoczęcie rywalizacji sportowej poprzedzone zostało wspólnym biegiem nauczycieli i uczniów wokół Zalewu. Główną atrakcją spotkania był turniej drużyn mieszanych w piłkę nożną. Podczas gry młodzież mogła zadbać o rozwój fizyczny, zaprezentować swoje nieprzeciętne zdolności oraz doskonalić umiejętności interpersonalne takie jak komunikacja, praca zespołowa czy adaptacja. Osoby niezainteresowane grą uczestniczyły w treningu siłowym wykorzystując przyrządy będące na wyposażeniu siłowni plenerowej. Regularnie podejmowana aktywność fizyczna pozwala jak najdłużej utrzymać zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne. Dzięki systematycznemu ruchowi uzyskuje się zwiększenie poziomu wydolności i wytrzymałości fizycznej, sprawności psychofizycznej oraz poprawę funkcjonowania całego organizmu. Dzisiejszy dzień pokazał, że każdy może podejmować wyzwania związane z aktywnością fizyczną dobierając odpowiednią dla siebie formę ruchu. Liczymy, że podczas wakacji tego ruchu nikomu nie zabraknie.

{gallery}szkola-podstawowa/aktualnosci/dzien-sportu-24{/gallery}

Wycieczka klas czwartych Szkoły Podstawowej

 

W dniach 12-14 czerwca klasy czwarte wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę na Kaszuby.Pierwszego dnia dzieci miały możliwość wzięcia udziału w festynie integracyjno-rozrywkowym, podczas którego obie drużyny wygrały medale. Atrakcjami były także walki gladiatora na dmuchanej arenie oraz laserowy paintball. Uczniowie wspaniale integrowali się oraz obmyślali różnego rodzaju strategie, które miały prowadzić do wygranej. Ostatnimi punktami tego dnia były zabawy terenowe oraz ognisko z kiełbaskami, podczas którego dzieci mogły się zrelaksować i przedstawić swoje wrażenia. Drugi dzień rozpoczął się od parku linowego, gdzie ważnym punktem była współpraca i wspomaganie się słowem w trudnych chwilach. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach team-building, które pokazały, jak radzić sobie jako zespół oraz przejazd gokartami. Dzień został zakończony dyskoteką wraz z grami terenowymi. Ostatni dzień dzieci spędziły na podróży do domu. Uczniowie wrócili do domu pełni wrażeń i zadowolenia z przeżytych doświadczeń.

Wycieczka klas 7 i 8 do Trójmiasta

 

Czerwiec w naszej szkole to czas wycieczek i integracji. Klasy 7a, 7b i 8 wyjechały na wycieczkę do Trójmiasta. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Gdynię. Spacerując Skwerem Kościuszki –reprezentacyjną ulicą Gdyni – zobaczyli siedzibę Dowództwa Marynarki Wojennej, Akwarium Gdyńskie, kamienice znanych gdyńskich rodzin z okresu 20-lecia międzywojennego. Spacerując wzdłuż Nabrzeża Pomorskiego można było podziwiać okręt Błyskawica i żaglowiec Dar Pomorza. Tego dnia nie obyło się bez integracji w Adventure Park Gdynia Kolibki, gdzie młodzież uczestniczyła w zajęciach survivalu. Drugi dzień uczniowie rozpoczęli od Westerplatte – miejsca rozpoczęcia II wojny światowej, a później udali się na Gdańską Starówkę. Przewodnik ciekawie opowiadał o najważniejszych punktach miasta. Spacerując ulicami Gdańska młodzież zobaczyła Złotą Bramę, Fontannę Neptuna, Kościół Mariacki, Ratusz, Długi Targ i wiele innych zabytków. Idąc do Muzeum II Wojny Światowej można było zobaczyć Pocztę Polską w Gdańsku, miejsce bohaterskiej i tragicznej obrony przed atakiem niemieckich formacji policyjnych i paramilitarnych podczas II wojny światowej. Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej była lekcją historii, której nie wolno nam zapomnieć. Ostatniego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Sopot, a w nim najdłuższe na świecie Molo im. Jana Pawła II oraz ulicę Bohaterów Monte Cassino – tzw. Monciak, gdzie był czas na lody i zakup pamiątek. Wycieczka przyniosła niezapomniane wrażenia, które pozostaną z nami na długo.

Wyjście integracyjne klasy 4a SP

 

W poniedziałek 17 czerwca klasa 4a udała się na spacer po terenie Skierniewic, w trakcie którego zwiedziła najważniejsze jego punkty: Parowozownię, Park Miejski, Pałac Ślubów, kościół św. Jakuba, Dworek Konstancji Gładkowskiej, Rynek Miejski, Sejmik oraz Bramę Parkową. Uczniowie zostali zapoznani z historią i kulturą Skierniewic oraz poznali kilka miejskich legend wraz z ciekawostkami. Temu wszystkiemu przewodniczyły dwie dziewczynki klasy 4a – Anna Soska oraz Antonina Madejska. Uczennice wspólnie zaplanowały wyjście i oprowadziły całą klasę wzbogacając ją informacjami o danych miejscach. W trakcie wyjścia dzieci udały się na lody do Małej Italii oraz na obiad do Alhambry. Wszyscy wrócili do szkoły pełni wrażeń i oczekiwania na kolejne wyjście klasowe po terenie Skierniewic.

Wycieczka klas szóstych

 

W dniach 12-14 czerwca uczniowie klas szóstych, wraz z wychowawczyniami, udali się na wycieczkę. W pierwszym dniu zwiedzili Gdańsk, który przez wieki stanowił miejsce spotkania różnorodnych kultur, narodów i tradycji. Ważnym punktem programu w tym dniu był pobyt na Westerplatte przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. Drugi dzień rozpoczął się od zabawy w Adventure Park w Gdyni. Uczniowie wzięli udział w specjalnej misji pod czujnym okiem instruktorów. Po południu wszyscy zrelaksowali się, spacerując po sopockim molo. Dwa pierwsze wieczory szóstoklasiści spędzili na plaży w Chłapowie. Piątek został poświęcony lekcji historii  w Zamku Krzyżackim w Malborku, największym średniowiecznym ceglanym zamku na świecie. Uczniowie wrócili do domów zadowoleni.

Wycieczka klas piątych

 

W dniach 12-14 czerwca odbyła się wycieczka klas piątych SP do Zajęcznik koło Drohiczyna. Podczas podróży odwiedziliśmy sanktuarium Maryjne polskie Loretto.

Program Zielonej Szkoły był bardzo zróżnicowany i dostarczył uczestnikom wiele ciekawych doświadczeń. W trakcie wycieczki uczniowie zamieszkali w hotelu Drohicki, a zajęcia były animowane przez grupę „Skaut” z Supraśla.

Dzieci integrowały się podczas zabaw w Bumperball, Megapiłkarzykach, archerytag, Bingo, dyskotece oraz zajęciach survivalowych dotyczących krzesania ognia i rozpalania ogniska.

Program został dostosowany do warunków atmosferycznych i dostarczył uczestnikom wiele emocji i przygód.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z przebiegu wycieczki.

 

45 Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.

 

21.05.2024r. odbyła się uroczystość rozdania nagród 45 Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Eliminacje pod hasłem Estera Karp – inspiracje. Wśród 100 prac na wystawie pokonkursowej inspirowanej pracami Estery Karp znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Laureatami w konkursie zostali:

Nagrodę prezydenta Skierniewic Krzysztofa Jażdżyka otrzymał:
Mateusz Kinal kl.6

Nagrodę kuratorów wystawy malarstwa Estery Karp prof. Sławomira Górzyńskiego, dr. Ewy Bobrowskiej uzyskała:
Antonina Madejska kl.4

Kategoria 0-3:
I nagroda Michał Cybulski kl.1

Kategoria klas 4-6:
I nagroda Zofia Dwórznik kl.6,
II nagroda Weronika Michalczyk kl.6,
III nagroda Aleksander Przybył kl.5;

Wyróżnienia w kategorii klas 4-6:
Helena Grzelecka kl.6,
Pola Klepaczko kl.4,
Anna Soska kl.4,
Filip Pełka kl.4;

Wyróżnienia w kategorii klas 7-8:
Katarzyna Duda kl.7,
Nadia Góraj kl.7,
Julia Siewiera kl.7,
Elina Cherevychna kl.7

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Dzień Rodziny w Małym Klasyku

 

W dniu 7 czerwca w Szkole Podstawowej obchodziliśmy Dzień Rodziny, czyli połączone obchody Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka. Z tej okazji uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej wystawili przedstawienie pt. „Calineczka”. Nasi mali artyści występowali kilkukrotnie, gdyż już dzień wcześniej spektaklobejrzeli mali goście z zaproszonych przedszkoli. Uczniowie zadali sobie wiele trudu, aby przygotować się do tej ważnej uroczystości. Dzieci zachwyciły publiczność nie tylko swoją grą aktorską, ale również przepięknymi strojami oraz tańcem. Po występie wszystkie dzieci wręczyły swoim najbliższym własnoręcznie przygotowane upominki.

Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński podziękował uczniom za piękny spektakl oraz złożył życzenia rodzicom, aby każdy dzień przepełniony był miłością i abyśmy kierowali się w życiu sercem i dobrocią w stosunku do naszych najbliższych, którzy są naszym największym darem i skarbem. Pogratulował rodzicom tak zdolnych i mądrych dzieci.

Kangur Matematyczny 2024

 

21 marca kolejny już raz odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Uczniowie od klasy drugiej Szkoły Podstawowej, aż po licealistów przystąpili w pierwszy dzień wiosny do rozwiązania testu.

Mamy zaszczyt poinformować, iż Aleksander Miksa, uczeń klasy 4b otrzymał wynik bardzo dobry. Natomiast wyróżnienie otrzymali:

z klasy 2a: Aleksander Wójcik, Antoni Janowicz

z klasy 2b: Laura Cortizo Kłoczkowska

z klasy 3b: Karol Antosiak

z klasy 4a: Madejska Antonina, Pisarski Marcel, Pola Klepaczko

z klasy 4b: Krzysztof Wieteska, Zuzanna Śliwka, Filip Pełka

z klasy 5b: Natalia Maciejewska

z klasy 6b: Aleksandra Kędzierska

z klasy 2A KLO: Natalia Chudzio

z klasy 4B KLO: Krzysztof Dąbrowski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Msza święta w pierwszy piątek miesiąca

W pierwszy piątek miesiąca 7 czerwca wypadła Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia społeczność Klasyka wzięła udział w uroczystej Mszy świętej. Czytania tego dnia akcentowały wielkość Boga, która nie budzi strachu, lecz zaufanie. Największą bowiem potęgą Boga jest miłość, zdolna do przebłagalnej ofiary, a dar Jezusa Chrystusa stanowi niepowtarzalną moc miłości Boga, wołającą z krzyża do każdego człowieka. Z przebitego boku Zbawcy wypłynęła krew i woda, otworzyło się Serce – brama zbawienia, dar chrztu świętego i Eucharystii, dar rodzącego się Kościoła. Na zakończenie Mszy świętej został odmówiony akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

O oprawę liturgiczną zadbała klas 6c, a o muzyczną Chór szkolny, pod batutą p. MariannyRzeszotarskiej.

 

Spotkanie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji

 

We wtorek 28 maja uczniowie klasy 7a, 7b i 8 uczestniczyli w prelekcji prowadzonej przez przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach na temat cyberprzestępstw, hejtu i przemocy rówieśniczej. Sierżant sztabowy Marcin Kleczko przybliżył także uczniom zagadnienia czynu karalnego demoralizacji oraz powiedział kiedy sytuacją nieletniego zajmuje się sąd rodzinny. Policjant wyjaśnił uczniom, do czego powinien służyć Internet i jakie błędy najczęściej są popełniane przy korzystaniu z sieci. Podkreślił, jak pisane, obraźliwe słowo, zdjęcie czy film może wpłynąć na osobę, do której jest kierowane.

 

Spotkanie „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”

 

28 maja uczniowie klasy 6b wraz z opiekunkami- Małgorzatą Ładą i Ewą Karwat uczestniczyli w ciekawym wydarzeniu „Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką”, które odbywało się w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.

W ramach wydarzenia dzieci uczestniczyły w pokazach i zajęciach, wraz z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz Małżonką Prezydenta Agatą Kornhauser-Dudą.

Uczestnicy zapoznali się z ogólnymi zasadami właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Swoją wiedzą z najmłodszymi podzielili się przedstawiciele wielu instytucji oraz służb ratowniczych i formacji mundurowych, którzy zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy, techniki ratownictwa i zachowania się w terenie np. w lesie.

Uczniowie chętnie słuchali ciekawych informacji i z zainteresowaniem uczestniczyli w pokazach. Dużym przeżyciem był również bezpośredni kontakt z Parą Prezydencką. Na koniec wszyscy byli zaproszeni na smaczny i urozmaicony poczęstunek.

Wszystkim bardzo podobało się to spotkanie i z wieloma wrażeniami wróciliśmy do Skierniewic.

 

Pierwsze miejsce naszej uczennicy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Hiszpańskiego „Olimpus”

 

21 marca uczennica klasy VI A naszej Szkoły Podstawowej, Natalia Jankiewicz Delgado, wzięła udział w wiosennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Hiszpańskiego „Olimpus”. Konkurs obejmował test zamknięty, składający się z 30 pytań.

Miło nam poinformować, że Natalia zdobyła 1. miejsce w konkursie.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

njd olimpus

Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego „Olimpus”

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualności/oli oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

 

20 marca uczniowie naszej Szkoły Podstawowej wzięli udział w wiosennej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus”. Uczniowie musieli rozwiązać test zamknięty, składający się z 30 pytań.

Miło nam poinformować,że laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

klasa 4 SP – Antonina Madejska i Marcel Pisarski

klasa 5 SP – Marta Piotrowiak i Aleksandra Gładka

klasa 6 SP – Aleksandra Kędzierska i Łukasz Trębski

klasa 7 SP – Malwina Jackowska i Katarzyna Duda

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

{gallery}szkola-podstawowa/aktualności/oli{/gallery}

Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim27 maja w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej, zorganizowany przez Stowarzyszenia Ekonomik i Przyjaciele oraz ZS nr 3. Miał on na celu rozwijanie zdolności recytatorskich i upowszechnienie wśród młodzieży kultury żywego słowa.
Miło nam poinformować, że II miejsce zajęła Hanna Migdał z kl. IV b recytując wiersz Adama Mickiewicza "Pani Twardowska", III miejsce zajęła Antonina Madejska z kl. IVa z wierszem Jana Brzechwy "Pchła Szachrajka". Natomiast w kategorii poezji śpiewanej I miejsce zajęła Maja Belina z kl. VII b wykonując utwór pt. "Smutno mi Boże", II miejsce natomiast zajęła Malwina Jackowska z kl. VII a, która wykonała utwór "Sen we śnie". W kategorii poezji śpiewanej nasze uczennice nie dały szans rywalom, szczególnie, że rywalizowały z dużo starszymi od siebie koleżankami.
Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów!

Sukces naszych uczniów w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów szkola-podstawowa/aktualnosco/kon-ang-24 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

20 maja 2024 r. trójka naszych uczniów z klas czwartych: Antonina Madejska, Eliza Potaczek i Marcel Pisarski zdobyli 3. miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „ I love English”, organizowanym przez SP 7. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich wymagałaprzygotowania przez grupę w języku angielskim planszowej gry dydaktycznej, dotyczącej wybranych zagadnień, którymi objęty był konkurs. W drugiej części uczniowie rozwiązywali test z wiedzy gramatyczno-leksykalnej, wykonywali zadanie dotyczące symboli związanych z krajami anglojęzycznymi oraz układali dialog z rozsypanki zdaniowej.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

 


{gallery}szkola-podstawowa/aktualnosco/kon-ang-24{/gallery}

Sukcesy w Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

 

10 maja odbył się okręgowy etap Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Jest to konkurs organizowany przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach i składa się z trzech etapów. Na każdym należało wykazać się wiedzą z przyrody, biologii i geografii.

Etap okręgowy odbywał się w Nadleśnictwie w Zwierzyńcu i polegał na rozwiązaniu wielu zadań głównie praktycznych, m.in.: rozpoznaniu roślin i zwierząt występujących w lesie. Uczniowie brali również udział w prelekcji i obserwacjach szkółki leśnej oraz ognisku z kiełbaskami prowadzonych przez pracowników Nadleśnictwa.

Wśród ponad pięćdziesięciu uczestników naszą szkołę reprezentowały cztery osoby. Miło nam poinformować, że tytuł finalisty wywalczyły Natalia Maciejewska i Wiktoria Kondratowicz z klasy 5a, natomiast laureatami zostali:

Ola Kędzierska z klasy 6b i Bartek Walczuk z klasy 6a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji przyrodniczych.

Strona 1 z 18