All for Joomla All for Webmasters

pasek-sp

Breadcrumbs

Samorząd uczniowski w Szkole Podstawowej

Samorząd Szkolny
Szkoły Podstawowej im Ks. Stanisława Konarskiego
w roku szkolnym 2016/2017

przewodnicząca – Maria Kania kl.VIa

zastępca przewodniczącej – Zofia Kwśniak kl.IVa
członkowie – Klara Milczarkiewicz kl.VIa, Dawid Jankiewicz kl.VIb, Maciej Kraczkiewicz kl.VIa
Opiekunowie: p. Beata Murgrabia
p. Anna Grzejszczak
Spotkania: poniedziałek, długa przerwa (12.30-12.55)

Samorząd Szkolny reprezentuje ogół uczniów. Dba o dobre imię szkoły, kultywuje i wzbogaca jej tradycję. Współuczestniczy w realizacji działań dydaktyczno – wychowawczych zgodnych z kalendarzem szkoły. Ponadto organizuje dyskoteki, akcje charytatywne , konkursy i inne imprezy, które uatrakcyjniają życie szkoły.

Przedsięwzięcia w roku szkolnym 2016/2017

wrzesień
     • 26 września w naszej szkole odbyły się wybory Samorządu Szkolnego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci rozwieszali plakaty oraz wręczali ulotki ze swoimi propozycjami działań.
W dniu wyborów każdy kandydat zaprezentował swoje pomysły związane z uatrakcyjnieniem działalności szkolnej. Uczniowie na kartkach oddawali swoje głosy na jednego kandydata. Na koniec Komisja Wyborcza podliczyła głosy i ogłosiła wyniki.

październik
      • W październik rozpoczęliśmy akcję „ Korki”. Dzięki tej zbiórce będziemy mogli pomóc, sfinansować rehabilitację dzieci, które potrzebują naszego wsparcia.

listopad

  • W listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Akcja została zorganizowana i przeprowadzona przez Samorząd Szkolny, który przygotował program artystyczny mający na celu przybliżenie zasad savoir-vivre oraz wzajemnej życzliwości, Każda klasa otrzymała balonową „buźkę”, która miała zachęcać uczniów do uśmiechu nie tylko w tym dniu.


grudzień

Każdego roku w grudniu odbywają się w naszej szkole różne akcje charytatywne i dobroczynne 

        • 6 grudnia odbyła się Mikołajkowa loteryjka fantowa. Dzięki dużej puli zebranych pieniędzy, mogliśmy poprzez zakup artykułów chemicznych i spożywczych wesprzeć dwie potrzebujące rodziny z naszego miasta.

         • Od dnia 12 do dnia 16 grudnia odbywała się w naszej szkole zbiórka żywności w ramach akcji Polskiego Czerwonego Krzyża. W piątek 16 grudnia do szkoły przyjechali wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, którzy odebrali wiele paczek z żywnością i przekazali je przed świętami Bożego Narodzenia najbardziej potrzebującym rodzinom ze Skierniewic i okolic.

          • W grudniu zakończyliśmy coroczną akcję „Góra Grosza”. W akcji brały udział prawie wszystkie klasy naszej szkoły.

W styczniu odbywać się będzie zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Skierniewicach.

Facebook Widget Slider

Menu