pasek-lic

Breadcrumbs

Jasełka i wieczór wigilijny

 

W środę 21 grudnia o godzinie 17:00 w auli szkolnej odbył się Wieczór wigilijny z udziałem Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby.

Spotkanie rozpoczęło się od wystawienia Jasełek, przygotowanych przez uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej pod przewodnictwem p. Małgorzaty Kozłowskiej. Ubrane na biało aniołki przybliżyły nam historię zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, pokazały Boży plan, według którego Święta Rodzina musiała się udać do Betlejem, gdzie w ubogiej szopie na świat przyszedł Zbawiciel – Jezus Chrystus. Uczniowie z Małego Klasyka zagrali również trzech mędrców, którzy podążając za gwiazdą, dotarli najpierw do pałacu Heroda, a potem oddali hołd Maleńkiej Dziecinie i złożyli jej przyniesione ze sobą dary. W stajence nie mogło zabraknąć również pastuszków. Pojawili się tam także uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej, którzy przybyli powitać Jezusa. Przedstawieniu towarzyszył chór szkolny pod batutą p. Marianny Rzeszotarskiej, który zachwycił wszystkich przepięknym wykonaniem polskich kolęd.

Po Jasełkach harcerze przekazali na ręce Księdza Biskupa i Księdza Dyrektora betlejemskie światełko pokoju. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii nastał czas przemówień i życzeń. Najpierw przedstawiciele uczniów złożyli życzenia Księdzu Biskupowi. Następnie ksiądz dyrektor Piotr Karpiński podziękował za przygotowanie Jasełek i złożył życzenia Bożonarodzeniowe całej społeczności szkolnej. Ksiądz Dyrektor zwrócił uwagę, że Ewangelia mówiła o narodzinach Syna Bożego, jednakże są inne fragmenty Pisma, jak Ewangelia według św. Jana, która stawia pytanie, czy myśmy się już z Boga narodzili. Dlatego też życzył mocy z wysoka i odrodzenia naszego człowieczeństwa w Bogu. W swoim słowie Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba wyraził zachwyt nad prostotą i pięknem tegorocznych jasełek i życzył, by odnaleźć się blisko Bożej Dzieciny, która każdego bezwarunkowo przygarnia. Ksiądz Biskup poświęcił także opłatek, którym połamali się wszyscy zebrani.

Tegoroczny Wieczór wigilijny miał charakter piękny i podniosły. Cieszymy się, że po okresie pandemii mógł się z powrotem odbyć i wprowadzić nas w niepowtarzalną atmosferę Bożego Narodzenia.

 

Facebook Widget Slider

Menu