pasek-lic

Breadcrumbs

VII EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA KLASYKA

 

W ostatni piątek 24 marca 2023 odbyła się VII Ekstremalna Droga Krzyżowa Klasyka.

Jak co roku ponad 100 osobowa grupa uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz przyjaciół naszej szkoły wyruszyła do 14 stacji drogi krzyżowej na trasie 25km.Po śnieżnych i słonecznych aurach w latach poprzednich, tym razem naszej wędrówcetowarzyszył deszcz. Na szczęście przelotny i ciepłe powietrze szybko osuszało nasze ubrania.

Hasło tegorocznej drogi, to „Idę, bo szukam nadziei.”

Trasa EDKK wiodła nas przez Zwierzyniec do Makowa, gdzie mieliśmy odpoczynek i wspaniały posiłek. Byliśmy bardzo gościnnie przyjęci przez księdza proboszcza Tadeusza Jarosa i Radę Duszpasterską. Następnie, przez Krężce i Zadębie, wróciliśmy do naszej Szkoły. W tym roku zgłosiła się do EDKK spora grupa 10 i 11 latków z rodzicami. Dzieci dzielnie wytrwały do 20 kilometra, a 3 z nich przeszła całą trasę. Podziwiamy ich determinację . Wszystkie dzieci chcą wrócić na szlak w przyszłym roku.

Zakończyliśmy nasz pątniczy szlak w „Klasyku”. Tam spotkały się wszystkie grupy, by odpocząć chwilę i podzielić się wrażeniami po przebytej drodze.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w kolejnej EDKK za rok.

 

Facebook Widget Slider

Menu