pasek-lic

Breadcrumbs

WYJAZD KLAS PIERWSZYCH LICEUM DO MUZEÓW I DO TEATRU

 

W dniu 24 maja klasy pierwsze liceum wybrały się na jednodniową wycieczkędo Warszawy. Uczniowie wzięli udział w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym, zwiedzili Muzeum Ewolucji i obejrzeli musical „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo.

W Muzeum Narodowym każda z klas uczestniczyła w innej lekcji muzealnej. Klasa IA – na lekcji „Renesansowe fascynacje” zajmowała się genezą epoki odrodzenia i jej związkami z kulturą antyczną na przykładzie malarstwa niderlandzkiego i niemieckiego. Klasa IB – na lekcji „Ikonosfera baroku” oglądając barokowe płótna religijne dowiedziała się, że sztuka baroku chętnie posługiwała się iluzją, blaskiem kolorów, światłocieniem, aby wywołać silne emocje u widzów. Klasa IC – na lekcji „Biblia w obrazach” przypomniała sobie najważniejsze tematy zaczerpnięte z Pisma Świętego i odkryła różnorodne sposoby przedstawiania ich w malarstwie. Wszystkie lekcje podobały się uczniom, ponieważ opierały się na osobistym kontakcie ze sztuką a przewodnicy wykorzystali nowoczesne i angażujące metody dydaktyczne.

W Muzeum Ewolucji uczniowie zgłębiali tajemnice zagłady dinozaurów. Podziwiali ogromne szkielety tych zwierząt. Oglądali także skamieniałe jaja dinozaurów, ich szczątki i czaszki. Uczniowie usłyszeli również o najważniejszych trendach ewolucyjnych, prowadzących do powstania człowieka.

Następnie przyszedł czas na wizytę w Teatrze Buffo. Twórca musicalu „Romeo i Julia” – Janusz Józefowicz zainspirował się dramatem Szekspira. Oryginalną muzykę napisał Janusz Stokłosa. Tematem musicalu jest miłość dwojga młodych ludzi. Nie potrafią oni odnaleźć porozumienia ze światem dorosłych w chwili rodzącego się między nimi wielkiego uczucia. W musicalu tym przedstawiony jest dramat pokoleń rodziców i dzieci, którzy nie umieją ze sobą rozmawiać, słuchać się i szanować swoich potrzeb. Młodzieńcza, bezkompromisowa miłość napotyka na bezwzględność komercyjnego świata rodziców, pochłoniętych swoimi sprawami. Klasyczne motywy szekspirowskie w połączeniu z odniesieniami do współczesności oczarowały młodzież.

Facebook Widget Slider

Menu