All for Joomla All for Webmasters

pasek-lic

Breadcrumbs

Wizyta uczniów ze szkoły partnerskiej w Niemczech

W dniach 29 września – 6 października gościliśmy w naszej szkole już po raz czwarty grupę młodzieży wraz z nauczycielami z zaprzyjaźnionego Missionsgymnasium St. Antonius Bardel z Bad Bentheim w Niemczech. Nasi uczniowie wspólnie ze swoimi niemieckimi kolegami realizowali projekt: „Kultura młodzieżowa – co nas łączy?”. W ramach projektu odwiedzili escape-room oraz park trampolin w Warszawie jako miejsca chętnie odwiedzane przez młodych ludzi. Natomiast w Łodzi przyjrzeli się sztuce ulicznej, tzw. muralom, z których słynie miasto. Grupa wzięła też udział w warsztatach muzycznych „Jazz – to nie gryzie” oraz w warsztatach plastycznych przygotowanych przez skierniewickie Centrum Kultury i Sztuki. Integracji posłużyło ognisko w Budach Grabskich.

Ostatniego dnia nasi goście wzięli udział w Mszy pierwszopiątkowej, w czasie której niektóry modlitwy zostały przygotowane w dwóch językach: polskim i niemieckim. O godz. 18.00 zaś rozpoczęliśmy wieczór pożegnalny z udziałem dyrektora szkoły i rodziców. Ksiądz dyrektor Piotr Karpiński podziękował młodzieży za udział w wymianie, która ubogaca obydwie strony, a także rodzicom za gościnę młodzieży w swoich domach. Młodzież i opiekujący się nauczyciele otrzymali upominki, a rodzice listy z podziękowaniami. Po części oficjalnej spędziliśmy miło czas przy poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Swoje odczucia, wrażenia i wspomnienia uczniowie wyrazili w sposób artystyczny, tworząc plakaty o kulturze młodzieżowej. Uczniowie podzielili się także swoimi refleksjami w luźnej dyskusji. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że wiele ich łączy: muzyka, sport, zainteresowania, moda i że wszyscy porozumiewają się tym samym językiem – językiem młodości. Dzięki tej wizycie nasi uczniowie mogli udoskonalić swoje umiejętności językowe, zawrzeć nowe przyjaźnie, a także pozbyć się wszelkich uprzedzeń wobec naszych sąsiadów.

Wymiana szkolna dofinansowywana jest przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Wydarzenia archiwalne

Facebook Widget Slider

Menu