pasek-sp

Breadcrumbs

Dzień Książki i Praw Autorskich

 

W piątek 23 kwietnia obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Był to dobry czas, aby porozmawiać z uczniami na temat form spędzania wolnego czasu i zachęcić ich do czytania książek.

Zajęcia rozpoczęły się od spotkania online z psychologiem szkolnym panią Ewą Karwat. Pani psycholog przedstawiła korzyści i zagrożenia, jakie wiążą się z graniem w gry komputerowe. Dzieci dowiedziały się, m.in. że należy wybierać gry stosowne do ich wieku i że na opakowaniach gier są oznaczenia, które pomagają stwierdzić, czy zawarte w nich treści są dla nich odpowiednie. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami oraz wymieniali poglądy na temat korzyści i zagrożeń płynących ze spędzania wolnego czasu przed komputerem.

Tego dnia poświęciliśmy również wiele uwagi książkom. Uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialne, z których dowiedzieli się między innymi: jak powstaje książka, jaką musi pokonać drogę, aby w końcu znaleźć się w rękach czytelnika. Rozwinęła się również dyskusja na temat korzyści płynących z czytania. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych książkach oraz dzieliły się ciekawostkami o nich.

W nawiązaniu do Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas trzecich wykonali słowniki ilustrowane w języku angielskim „Easter”. Dzieci z klasy IIIb i IIIc zrobiły zakładki do książek, a klasa IIIa wykonała projekty okładek do wierszy Juliana Tuwima.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Facebook Widget Slider

Menu