pasek-sp

Breadcrumbs

Udział naszych licealistów w 20. Forum Młodzieży Szkół Katolickich

 

15 września 2022 r. w ramach Tygodnia Wychowania uczniowie klas drugich Klasycznego Liceum wraz z wychowawcami uczestniczyli w 20. Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Myślą przewodnią tegorocznego spotkania były słowa wygłoszone przez św. Jana Pawła II do młodych zgromadzonych na uroczystości kanonizacyjnej s. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) w Rzymie w 11 X 1998 r.: „Bóg czeka na was, byście złożyli swoją wolność w Jego dobrych dłoniach”.

Spotkanie w auli im. o. A. Kordeckiego na Jasnej Górze rozpoczął ks. Zenon Latawiec, przewodniczący Rady Szkół Katolickich, a konferencję dotyczącą katechezy i jej roli w życiu młodego człowiekawygłosił bp Rafał Markowski z Warszawy. Następnie świadectwem nawrócenia podzielili się znany aktor, prezenter telewizyjny i satyryk Michał „Misiek” Koterski oraz małżeństwo Ewa i Mariusz Krywoszowie.Mszę św. w jasnogórskiej Bazylice celebrował bp Marek Mendyk, asystent Rady Szkół Katolickich przy Konferencji Episkopatu Polski. W homilii zachęcał, by słuchać słowa Bożego, które nie jest zbiorem „złotych myśli”, ale jest żywe i „punktualne”, zawsze dotyka najważniejszego punktu życia człowieka w jego konkretnych, codziennych uwarunkowaniach.

W programie jasnogórskiego spotkania znalazła się także adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz droga krzyżowa na Wałach. Oprawę i animację muzyczną zapewnił zespół Projekt Fausystem z charyzmatyczną wokalistką Aleksandrą Nykiel, zdobywczynią Nagrody Publiczności „Moja siła” 56. edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2019 r.

Wyjazd na Forum był okazją do modlitwy, spotkania ciekawych ludzi, ubogacenia serc i umysłów, a także do zwykłego pobycia ze sobą.

Facebook Widget Slider

Menu